Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW Sharan синхро автомат 2.8 VR6 - заслужава ли си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • VW Sharan синхро автомат 2.8 VR6 - заслужава ли си?

    Здравейте колеги,

    Гледам да закупя един VW Sharan синхро автомат 2.8 VR6 - 1997 година от Варна. Обявен е за 5000 лв.
    Гледах го няколко пъти с хора разбиращи и засега заключението е:

    1. Мотора е добре, няма грешки, държи тихи обороти, няма шумове от веригата, има газов инжекцион БРЦ с бутилка отдолу под купето.
    2. Купето е в прилично за годините си състояние, няма ръжди никъде, удари не се забелязват.
    3. Централното работи само за шофьорската врата и затваря прозорците ако са отворени - имало някакъв модул под седалката който сигурно е изгорял. Сигурно този ремонт няма да е евтин но може и да изчака във времето.
    4. Автомата на ход няма придърпвания и превключва добре. Има проблем като включиш от Р на D понякога се замисля 2-3 секунди преди да поеме а понякога поема веднага. Говорих с Доц. Стефанов от МЕИ (местно величие за автоматиците) и само по телефона ми каза че имало едно буталце което заяждало - може би ремонт около 800 лв, но това е без той да диагностицира колата (може да му я заведа все пак).
    5. Синхрото работи, виско муфата на сух асфалт и завиване не затяга, качена на подемник колата си върти всички гуми и напред и назад, висящия лагер не е зле.

    Човека ми падна леко от цената (600 лв.).
    Дилемата ми сега е дали да скачам в тъмното или да се озъртам още.
    Принципно нещо като Шарана ми е идеално в смисъл че е 4 х 4, има истински 7 места и е автомат. Клирънса не е много, но пък и не е по малко от някои паркетници. Предполагам може да се вдигне леекинко с гуми и малко боди лифт.

    Всякакви мнения и съвети са добре дошли.

    Поздрави,
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: VW Sharan синхро автомат 2.8 VR6 - заслужава ли си?

    Аз лично не бих броил парите, преди въпросният доцент да прегледа основно автоматика...срещу хонорар естествено. Мнение по телефона за симптоми е като гинекологичен преглед от разстояние. Иначе Синхро системата е пословично здрава. Успех!
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X