Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

    Аз за себе си говоря,кое ми върши работа и отговаря на стилът ми на каране,аз живея в планината,сняг виждам често,при нас не се чисти,снегорин няма,така че на мен алпина най-ми отговаря като пътно поведение,след това тойо,след това бф гоодрич,това е личният ми опит от има нема 20 комплекта гуми,абсолютно те подкрепян,че не е правилно да се робува на марки,но вече съм си изградил някакво мнение,може бриджстоне сега да са по-хубави от преди 5год,в което се съмнявам,но не бих пробвал отново,се пак 600лв не ми се дават за една зима,явно си има значение,кола,стил на каране и условията в които се ползват гумите,аз просто казвам на мен,кое най-ми отговаря на условията.с едни алпинки карам вече 4та зима,миналата която им беше 3та в петрохан така се държаха тия гуми за 3 годишни,както пирели или бриджстоне и първата година не успяваха,секи сам си прави разсъжденията за себе си,аз карам по един начин,вие по друг,от там и идват различните мнения,така че да уточня,за агресивно каране при мен тези гуми са водещи.Разликата в цената е мининална при 15ки и надолу,така че ако се гони сигурност определено ще заложа на по-скъпа гума.

    Коментар


    • От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

      Личната ми класация за гуми за лек автомобил е следната :
      1.
      Gislaved Nordfrost 3, които за съжаление не се предлагат вече . https://www.google.bg/search?q=gisla...2F%3B300%3B300


      2.
      Matador MP55 Plus също не се предлага вече.


      https://www.google.bg/search?q=matad...2F%3B554%3B442
      3.
      Goodyear UltraGrip 8 .
      https://www.google.bg/search?q=goody...-8%3B420%3B280


      И най-голямото разочарование
      Viking Stop 5000.
      https://www.google.bg/search?q=%D0%B...2F%3B200%3B317

      Коментар


      • От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

        Каквито и гуми да вземеш, стига да не са откровен боклук, все тая! Освен, ако жена ти е рали пилот! /Всъщност, ако е пилот ще се справи и със летните гуми да отиде до МОЛ-а да си напазарува/...
        За тая п**а въшка, дето я вдигне някой път 60кмч /при зимни условия/, я не, сте хванали да се надлъгвате на кой гумите са по-Убави... Друга работа нямате ли си?
        Като вземеш НАЙ-ВЕЛИКИТЕ гуми и жена ти целне някоя шахта без капак... Дали ще има значение МАРКАТА и МОДЕЛА на гумите?
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          Каквито и гуми да вземеш, стига да не са откровен боклук, все тая! Освен, ако жена ти е рали пилот! /Всъщност, ако е пилот ще се справи и със летните гуми да отиде до МОЛ-а да си напазарува/...
          За тая п**а въшка, дето я вдигне някой път 60кмч /при зимни условия/, я не, сте хванали да се надлъгвате на кой гумите са по-Убави... Друга работа нямате ли си?
          Като вземеш НАЙ-ВЕЛИКИТЕ гуми и жена ти целне някоя шахта без капак... Дали ще има значение МАРКАТА и МОДЕЛА на гумите?
          Всъщност, идея си нямаш колко си прав за някои неща...
          Шахта не, но целнала дупка яка.. с оригинално сложените гуми, Континентал са.. в резултат, 2 джанти за изправяне!
          Рали пилот не е И повече от 70 не вдига! А "въшката" е от пролетта, не е карала зима още, та не знам..
          Да си призная, зимните гуми са вече сложени, нямах време да пиша тези дни, но онзи ден сутринта тук си беше ледено и засега са си ок !
          Бриджстоуна, който писах, че харесах, беше 2012 и ми изглеждаше някакси мотани напред назад.. Нокиан бяха свършили, Гуд Иъра - не ми хареса /може и да ви е смешно, но това е/
          Сложих Клебер. Може би натежа и мнение на мой съсед, че миналата година с такива е останал доволен много.. със сигурност е по-добре финансово от мен
          Ако прецените, темата може да се затвори ?аз не очаквах, че ще се развие толкова/, или да остане, тук доста колеги имат и леки коли
          И благодаря на всички за изказаното мнение и споделения опит!
          А дали е надлъгване ? Надали .. Или?
          Николай
          VITARA 1.6, 93 къса кабр
          КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

          Коментар


          • От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

            Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
            ...Ако прецените, темата може да се затвори ?аз не очаквах, че ще се развие толкова/,
            А?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

              А, веднъж сложих снимка на пътя пред нас. Ще добавя още една-две.. Близките околности на Варна са различни
              На първата се виждат къщите, втората е дворът ми. Нали се сещате, че в по-сериозно време Айгото ще си постои на двора..

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140130_142340.jpg
Прегледи:1
Размер:149.1 КБ
ID:5626761Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140130_082134.jpg
Прегледи:1
Размер:137.3 КБ
ID:5626762
              Николай
              VITARA 1.6, 93 къса кабр
              КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

              Коментар


              • От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

                Гумите, за които мога да дам положителна оценка са Toyo Snowprox s941 (2 бр), купени 2008-ма и монтирани на Опел Тигра. Водеха се от "скъпите" - за 120 лв/бр - иначе можеше да се вземат ефтинджос от Практикер за около 70-80 лв/бр Debica.
                Другите 2 гуми ги оставих старите - Fulda Kristall Montero производство 2003-та. Намразих марката, макар и вече да осъзнавам, че е незаслужено - все пак стари гуми без да се знае колко са карани след като се е стоплило.
                Според никъде неписаното правило "сложи си хубавите гуми на предните колела, а на задните каквото имаш", аз карах с предни новите Toyo и задни старите Fulda. Псувах задницата, че не е стабилна, докато след едно оплакване в друг форум ме посъветваха да разменя гумите - смотаните отпред, а хубавите - отзад. Направих го заради теста - от нездраво любопитство, като си мислех, че е пълна глупост. Бях приятно изненадан - имах 4 гуми, които се държат адекватно в зимни условия. Обяснението е: предницата е 60% от теглото, а задницата - 40% - лоша гума на по-голяма тежест се държи по-адекватно.
                Колата вече не е при мен. Остана при бившата ми жена. По моя препоръка тя си купи 2 нови зимни гуми и си остави 2-те Toyo. Кара ги по схемата "новите - отзад". Забележки няма. Всички зимни тестове са правени по Искърското дефиле плюс 9 км еднолентов (все пак асфалтов) планински път.
                Написах всичко това, за да може всеки сам за себе си да направи изводи.
                За мен:
                1. Не гумата с ДОТ миналата година, а правилно съхраняваната гума е хубава.
                2. Не подценявайте задните гуми при предно задвижване - в някои случаи може да се окаже по-добре там да сложите по-добрите гуми.
                3. Всеки град, всяка област си има свята специфика - моят опит е планински - за Варна няма смисъл.

                П.П. За марката Toyo не се пише много. Скоро даже гледах, че са в дъното на някакви европейски класации. За мен това е една от най-добрите гуми за малки автомобили.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X