Обява

Свий
Няма добавени обяви.

C20ne + 18E опити и размисли с газовата уредба(обикновена)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • C20ne + 18E опити и размисли с газовата уредба(обикновена)

    Здравейте!Идеята е следната...след преобразяването на 2.0 115 коня мотора в 2.0 GSI заради новата глава,вал,смукател и дросел очаквах увеличение на мощността ...Но на първо четене естествено нищо не се случи...1-вия проблем ми беше плочката ...32 мм плочка просто убиваше мотора!последва премахването и както и това на клапите.След това монтаж на метална тръба Фи-63мм преди дросела + 2 щуцера на нея 12мм навряни да се опират един в друг(срещуположно) срязани в краищата под ъгъл 45 градуса...Така измерих сместа и в ниските и средните обороти беше добре(около 12:1) ,но в високите пак беднееше и много гореше защото не можеше да се намали дебита достатъчно в ниските обороти...Смених щуцерите с 10мм и нещата се понаредиха(сместа стана около 13:1) при максимално натоварване ,но пак падаше още след 4000 оборота ,а над 5000 където мотора се развърта таман пада на над 15(напълно неприемливо).До сега изпарителя беше прост мим газ (90Кв) и си го обяснявам с него...Днес поръчах БРЦ ,но ми казаха другата седмица ще имат доставка ,но за мен остава въпроса дали да е 100Кв(които предполагам 100кв ще са по "истински" от на МИМГАЗА) или 140 кв...
    Това ми е първия въпрос...
    Второто.С тези щуцери разхода определено скочи(нормално) ама ми се увижда...от 14 на 16 разход.дали да не пробвам пак с плочка ,но по-голяма?38,39мм?Или да сложа първо БРЦ-то да видя какво става така и после пак да умувам...Иначе мотора има осезаема тяга и сега. Успява да ускори Витарата ми от 0-100 за малко под 11секунди което е добре ,но не и идеално ,а и МИМГАЗА си е компромис както и с вървежа така и с разхода(или поне на това се надявам)
    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

  • #2
    От: C20ne + 18E опити и размисли с газовата уредба(обикновена)

    Ти не беше ли писъл преди за мега с ГИ?
    Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
    Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
    "Mud Angels" Stara Zagora

    Коментар


    • #3
      От: C20ne + 18E опити и размисли с газовата уредба(обикновена)

      Моля модератор да я изтрие. Продължих дискусията в стара тема...
      Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X