Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Покупка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гуми Покупка

    Колега Ahorn от къде купи гумите какъв им е размера 235/75/15 ли
    Не важно кто напротив, важно кто рядом.

    Коментар


    • #17
      От: Гуми Покупка

      Първоначално публикуван от vasil_karov Преглед на мнение
      Колега Ahorn от къде купи гумите какъв им е размера 235/75/15 ли
      Купих ги втора ръка заедно с джантите. Карани са на Буханка. Грайферът е около 8 мм (плюс-минус, защото са износени неравно). Размерът е този, който казваш - 235/75/15.
      За съжаление, доколкото знам, вече не се произвеждат.



      Първоначално публикуван от aiskrov Преглед на мнение
      А за украинските от НИРА forvard safari 510 215/90/15 C който приличат по грайфер на я-192 има ли отзиви че на мене С ми е нужно
      Изглежда като подобрено издание, с широки канали и разминати ъгли на външните блокове. Имат аналог и на Я-569 - Forward Safari 530. Като шарка са ги докарали.
      За 510 има отзиви в руския интернет, например тук - https://www.drive2.ru/l/1428643/ и тук - http://vnedorojnik36.ru/main/stati/5...oy-reziny.html. Доста я хвалят, като основен минус изтъкват лошото балансиране (което за УАЗаджиите не е първа грижа )

      Коментар


      • #18
        От: Гуми Покупка

        Вчера гумите Я-569, в комплект с 1 бр. УАЗ, предпазлив шофьор и смел навигатор, се озоваха по здрач на билото на Люлин Планина.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNC00333.jpg
Прегледи:1
Размер:37.3 КБ
ID:5632477

        На места с навявания снегът беше до праговете, температурата беше под -10. Когато се установи, че втора бърза върши повече работа от трета бавна, изкачването стана проста работа

        Коментар


        • #19
          От: Гуми Покупка

          Я192 никаква я няма на страничен наклон!!!!
          Наистина минусите са повече от плюсовете
          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

          Коментар


          • #20
            От: Гуми Покупка

            Ако не ти се налага да караш в големи калища виж за сравнение И-502, която е по-скоро All terrain. Плюсове: лека, подлежи на балансиране, тиха, износоустойчива, на сняг не е съвсем лоша, да не кажа добра. Диаметърът й е една идея по-малък от щатните (на Я-569 е още по-малък). Цената й преди беше съпоставима с тази на Я-192.
            БИО пчелен мед и пчелни продукти
            0888 66 59 73

            Коментар


            • #21
              От: Гуми Покупка

              Но напоследък имам наблюдение,че много излизат криви от завода а това е голям проблем.Имам предвид И-502,за Я-192 мога да кажа,че и от тях излизат криви от завода,а има и няколко случая на гръмнали в движение на празни автомобили тук при нас.Самия аз карам с Я-192 но съжалявам за кайманите ми,които въпреки,че са регенерат са класи над руските гуми.
              Последно редактирано от off_roader; 20-01-15, 20:32.
              Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

              Коментар


              • #22
                От: Гуми Покупка

                Отчет за Я-569 в края на зимния сезон:

                - На сняг и лед - великолепни. Да не кажа голяма дума, но май са най-добрите ми зимни гуми досега, включително сравнени със скъпи модели на първокласни марки. При това - десет годишни (DOT 2005)
                - На кал - за съжаление не. Бързо се замазва. Естествено има значение и факта, че грайферът е износен. Днес щях да затъна лошо няколко пъти на терен със средна трудност, започнах да оценявам Я-192

                Коментар


                • #23
                  От: Гуми Покупка

                  Колеги,
                  приятел ми предложи неупотребявани гуми 4 бр. Я-245 215/90/15С на изгодна цена, но след консултация във форума се оказа, че са доста тежки за моята Витара.Така че ги предлагам за 80 лв./бр.
                  Руен Хаджиниколов

                  Коментар


                  • #24
                    От: Гуми Покупка

                    Колеги аз карам моита джипка с новата Кобра тази кадето е като бутонка и съм довелен в калта колкото до снега ако е пръхкъв варви но ако е утъпкан неиска да мрадне

                    Коментар


                    • #25
                      От: Гуми Покупка

                      Колеги здравейте. Искам да попитам нещо. Подариха ми четири чисто нови летни гуми 205/65/15.Аз в момента съм с ония гадните уазкови гуми 215/90/15. Питането ми е дали мога да ползвам вътрешните от тях или да купувам други. Казаха ми че май не може да се слагат винтили на тези джанти защото им била голяма дупката за да станат безкамерни. Помогнете с акъл. Благодаря предварително.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Гуми Покупка

                        Е ти ме уби направо......-тоя размер гуми,дето са ти ги подарили наясно ли си какъв диаметър са?
                        Знаеш ли колко ще ти е клиренса под дифовете с тях?
                        Ако не си да ти подскажа....-около 14см.-/за сравнение клиренса на ВАЗ 2101-Жигули е 16см.!!!/.
                        Има ли смисъл да продължаваме темата...???!!!
                        П.П.Ако толкова много те интересува има широки вентили за безкамерен монтаж,друг е въпроса дали конкретните УАЗ-ови джанти са предвидени за това.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Гуми Покупка

                          Е да то ясно че ще върви много ниско но тази година имам три четири пътувания от по 300 км. и не ми се кара с тези стари и корави гуми плюс това да ти кажа аз повече си я карам из града не ходя по горите.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Гуми Покупка

                            Ясно колега,но проблема не е само в малкия диаметър.
                            Размера,който си посочил е за лека кола и незнам конкретните гуми как ще понесат теглото на УАЗ-а,било то и празен да е.
                            Та бъди внимателен все пак...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Гуми Покупка

                              Да ясно абе май взех да се отказвам иначе ги свалихме от витара.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Гуми Покупка

                                Колеги взех едни гуми 195/75/15 с шарката на кобра. Знам че не са много добри за уазката но ще покарам с тях колкото изкарат и това ще е. Въпроса ми е какъв размер вътрешни трябва да взема,защото ми казаха по гумаджийните че моите вътрешни са големи и ще се прищипят. Благодаря предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X