Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

    Не съм пробвал с магнит,следващия път ще пробвам,ако знам примерно че са от бутилката ще я налея с ортофосфорна киселина и епоксидна смола после,ама като незнам ....
    Поплавъка на сопотската бутилка беше дървен и натопен в епоксидна смола,изглеждаше като нов
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

      Да питам,за външното зарядно,моята е такава,но не искам да слагам на бронята като тази...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:eurogas-art-Kia-Ceed-1.4-109hp--газов-инжекцион-Zavoli-Alisei-OBD-бутилка-43-литра-+-Flashlube23.jpg
Прегледи:1
Размер:253.8 КБ
ID:5670540

      В един Руски форум видях че колега си е монтирал на неговата така,къде мога да намеря точно същото зарядно,за съжаление не пише марка и модел.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpeg
Прегледи:1
Размер:2.8 КБ
ID:5670541

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:index.jpg
Прегледи:1
Размер:51.2 КБ
ID:5670543

      В нашите магазини има подобни но са по големи.
      Това го имам BRC но не е подходящо за този монтаж,резбата е само декорация,захвата му е долу с гайка до резбата за тръбата
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2214_74.jpeg
Прегледи:1
Размер:23.2 КБ
ID:5670542
      Последно редактирано от Roninn; 07-07-15, 22:31.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Не съм пробвал с магнит,следващия път ще пробвам...
        Няма що да пробваш . Пробвано е отдавна
        Магнита ги лови .
        Нещо повече : на обикновените газови уредби , под хартиения филтър , вграден в електромагнитния клапан , открай време фабрично се поставя магнит именно с тази цел.

        ПС. ..иначе като се замисля , това с епоксидната смола не знам дали е добра идея.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          От: Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

          Фланеца е намерен,оказа се че е модел томасето,монтирах си го вече,преди малко заредих за проба,коплирах го с чашката на брц.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

            Така...след всичко изчетено по форумите,ИЗПАРИТЕЛ N.I.G.S. R-UNO - БСМ ООД е един от най-оплюваните,и вероятно е така,доста фирми монтират такива и казват че проблемите са малко.
            Като показатели е за двигатели до 150 к.с Казват че на практика става за коли до 75 к.с Моята е доста повече к.с ,като цяло нямам проблеми,като промяна на налягането след изфорсирване до 3-4 бара и блокиране на буталата на рейката вследствие на налягането.При високи натоварвания пада диферинциалното налягане,но не се отразява на вървежа,или поне аз не забелязвам разлика.
            Имам обаче масовия проблем на тоя изпарител ,така наречения музикален,свири та се не трае,зимата няма забелижим проблем,но лятото е свирене и браждене при наличие на поток.Още първия път като засвири го чувах от дебитомера и всичко,кола на 48 ккм от магазина ,докато разбера проблема се препотих хиляда пъти.Проблема е доста разпространен и след четене на няколко форума получих неясна представа за проблема.
            Първо наличие на шупли и мустаци в отверстията на каналите за газ,както и мустаци на вход изход за водата.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1531.jpg
Прегледи:1
Размер:99.8 КБ
ID:5673714

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1532.jpg
Прегледи:1
Размер:95.7 КБ
ID:5673715

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1533.jpg
Прегледи:1
Размер:106.3 КБ
ID:5673716

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1534.jpg
Прегледи:1
Размер:90.8 КБ
ID:5673717

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1535.jpg
Прегледи:1
Размер:130.4 КБ
ID:5673718

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1536.jpg
Прегледи:1
Размер:151.8 КБ
ID:5673719

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1539.jpg
Прегледи:1
Размер:110.1 КБ
ID:5673720

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1540.jpg
Прегледи:1
Размер:107.1 КБ
ID:5673721

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1541.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5673722

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1543.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5673723

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1548.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5673724

            Разпробивам с 5.5 мм свредло да махна мустаците и шуплите в отвора на газта между клапана и филтъра

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1549.jpg
Прегледи:1
Размер:89.9 КБ
ID:5673726

            А това е главния виновник за свиренето,тая пластина е на мембраната или по точно я клати мембраната на високото налягане ,решението е разтваряне леко на пластината ,и така трябва да опира в корпуса,но и да се движи леко.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1551.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5673725

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1536.jpg
Прегледи:1
Размер:151.8 КБ
ID:5673719

            Изчистване и сглобяване,утре пробата.
            Между цялата галимация,калибриране на рейката на 55 и разпробиване на 2.2 мм дюзите,така както ми дава калкултора на моя софт на 1.25 бара.

            Като цяло малък,компактен и лесен за монтаж редуктор и само това.За тая цена плюс 20-30 лв. повече ще си взема всеки всеки топ изпарител на реномирана фирма,ама здраве да е,това имаме и докъто му издържи мембраната ще го ползвам,после на боклука.
            Последно редактирано от Roninn; 29-07-15, 00:03.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

              След пробата резултата е че звука доста намаля,на моменти изчезва,но като цяло го има все още,явно в стремежа да не блокирам вилката не съм я разтворил достатъчно,утре ще го направя ,докъто тоя гаден звук изчезне.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

                Според мен проблема не е във вилката , тя трябва да мърда свободно , в противен случай ако задържа в корпуса ще имаш проблеми с налягането . Аз мисля че проблема е във дебелината на мембраната , мисля че ако намериш по дебел материал и направиш ново платно , ще си решиш проблема със звучната работа
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар


                • #23
                  От: Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

                  Току що го разпробих навсякъде където можеше,вероятно чисто субективно може би увеличих дебита на водата през редуктора с 1/5 ,разпробих и изхода за газова фаза макар и малко ефект едва ли ще има,но да съм сигурен че съм направил каквото мога,разпробих и входа на газта на 5.5 мм ,разпробих и входа на газовия клапан на 6 мм.,разпробих и входа на клапана на мембраната като се стремях да запазя фаската.Разтегнах вилката така че да стърже в корпуса,преди малко настроих налягането на 1.25 и държи стабилно налягане,сега от 1.25 при рязко натоварване пада до максимум 1 бар и малко отгоре,преди падаше под 1 бар...след малко ще я покарам да видя как е.Днес минах 60-80 км сутринта и докъто не загря добре примерно 30 км. и тогава започна леко да се чува свиренето,но значително по слабо.За мембрана не споменават никъде по форумите,само разтягане на вилката.Мисля няма да е проблем от външната страна да облепя мембраната с втори слой маслоустойчива гума.Ако днес не даде резултат и това ще пробвам.

                  До днес ,понякога при 5 предавка и скорост 40-50 км. при натискане на газта се получаваше едно прилашкване ,все едно не стига газта,на бензин го няма това , та съм сигурен че и дебит няма тоя редуктор,ще видя дали има разлика с разпробиването.
                  Така или инъче тоя редуктор вече го ползвам като морско свинче,ще го мъча докъто издържи.Кума му похвали някакъв модел Tomasetto AT09 ARTICНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Izpar_Tomasetto_Artic-500x500.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5674256

                  Хубаво,ама по някои форуми го оплюват качествено,чувам за някакъв меджик....акъл нещо какъв да взема и да не е бомба финансова все пак,100-150 лв. до към 200 лв
                  Последно редактирано от Roninn; 01-08-15, 16:32.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

                    Меджиците нещо дефекти дават последно време.
                    С тоя бюджет спокойно може да се вместиш за романо.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

                      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                      Меджиците нещо дефекти дават последно време.
                      С тоя бюджет спокойно може да се вместиш за романо.
                      Кой модел?

                      След разпробиване ,налягането е доста по добре,от 1.25 пада до 1 ,преди падаше до 0.6-0.7 ...разпробиването даде резултат.
                      Следващото нещо което може да се направи с тоя редуктор преди да се изхвърли е
                      1.да се махне филтъра течна фаза,и да се сложи външен
                      2.Да се махне клапана вътре и да се разпробие до 8 мм входа

                      между другото разпробивах и входовете и изходите за водата до ф10 като захванах едни прагове от корпуса и така светлия отвор в цялата дължина стана 10 мм.Преди това щуцера беше около 9 мм вътрешен диаметър,но в края на отвора към корпуса имаше един праг който закриваше една четвърт и повече
                      Кому е нужно да се прави това ? Е ...вече го няма ама...

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG otvor.jpg
Прегледи:1
Размер:144.2 КБ
ID:5674302

                      Имам всичко ,но няма да се занимавам с него повече,освен ако не ме светне някоя идея друга.
                      А...спря да свири най-после тая гад,след като задрах котвата в корпуса ,спря да свири,преди това бях я напаснал плътно,но свиреше,леко но свиреше.


                      Досега бях на 1.25 с дюзи 2.1 мм
                      Сега разпробих на 2.2 мм. да очаквам ли сериозна разлика в разхода,понеже настройвам ,работи на ПХ доста време и нямам реална оценка на разхода за в момента


                      Тая вилка се огъва навън,до леко задиране в корпуса ,след тая процедура,редуктора губи певческите си способности

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1551.jpg
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:5674303


                      Това стана фи 6

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1540.jpg
Прегледи:1
Размер:160.7 КБ
ID:5674304



                      Отвора на клапана също го пристъргах на 3.2 или 3.5 мм мисля

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1549.jpg
Прегледи:1
Размер:134.8 КБ
ID:5674305


                      Тук стана ф5.8 мм

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1539.jpg
Прегледи:1
Размер:165.6 КБ
ID:5674306
                      Последно редактирано от Roninn; 01-08-15, 21:36.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

                        Сайта на фобос, до 150 коня. 117 лева.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

                          След 3-4000 км.редуктора се държи прилично и с една идея по стабилно,не свири,не пее.С дюза 2.2 мм колата вдигна разхода с 3 литра на 100, върви много добре.Калайдисах дюзите и ги свалих на 1.9 мм ,понеже калая е мек,според мен станаха около 2 мм.Днес с 17 литра минах 307 км Мисля обаче че нещо съм сбъркал с зануляването....чак толкова малко няма начин
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

                            Здравейте, отдавна не е писано тук, но ми се ще да споделя моя проблем с въпросния изпарител. Експлоатиран е около 30к км дотук с ГИ BSM на Honda CR-V, 1998г. В един момент се появи невъзможност за превключване на газ, по-точно опитва и връща на бензин като пуска зумера, подобно на празна бутилка. Смених двата филтъра, но без резултат. Заподозрях нивомера, свлях, мерих, гледах, работи си. Рових по форумите за подобен проблем и стигнах до "Ниско налягане на газта". Тогава още нямах диагностичен кабел, за да видя грешката. След известно умуване реших, че ел. клапана на изпарителя не отваря като хората и това се оказа вярно. Причината - зацапана котва с нещо черно и лепкаво, което пречи на пълния ход. След старателно бърсане с коресилин на котвата, леглото на клапана и вътрешността на ядрото на бобината всичко лъсна. Резултатът е нормална работа на ГИ. За жалост не съобразих да снимам, но мисля нещата са ясни. Интересно, че при смяна на филтрите и чистене на клапана не видях подобни стружки/люспи или каквото е там, описани от автора на темата.
                            Поздрави и безавариини километри с LPG!..

                            Коментар


                            • #29
                              От: Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

                              Само да добавя че на тоя изпарител при всяко отваряне на капачето на филтъра течна фаза,ЗАДЪЛЖИТЕЛНО прибираш двата о пръстена,палиш и чакаш да изпусне газ, в противен случай блокира клапана както каза колегата.


                              п.п Само не казвай че хондата е 147 к.с

                              Това е най- калпавия редуктор който можеш да купиш на пазара, при мен при даункик или там дето се вика,от 1.25 пада под 0.7 ....Лошото е че R-UNO работи, калпаво но работи, с нетърпение чакам да му се скапе мембранката да му бия шута.

                              От както му пребаях категорично му изчезнаха музикалните възможности.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

                                Подкрепям напълно написаното, колега Roninn. Изпарителят е недонаправен, вярно...но, работи. Аз така си я взех Хондицата и не съм обръщал внимание, че припява лятото по магистралата. Отдавах го на въздушната струя, завихрена някъде си. Още в началото ми правеше впечатление, че при рязко подаване на газ на място глъхне и притриса докато набере обороти. Под товар няма проблеми. След като закачих диагностиката се видя рязкото пропадане на налягането в този случай. Ще го потърпя още малко и на боклука. Варианти за смяна има няколко без излишно набутване с пари.
                                Иначе проблеми с LPG уредбата не съм имал, добре са я сложили в общи линии. Няма преразход, колицата си върви. Добавил съм аванс процесор, отделно имаше монтиран омаслител на клапани или каквото е там. Не ми харесват само газовите времена, тъй като са на горна граница и бензиновите са по-малки, когато работи на газ ДВГто. Това говори за по-малки газови дюзи от необходимите, но сега нямам време да се занимавам. По-натам ще сваля и ракостя рейката, за да видя какво става там. Таман и калибровката да се види и така.
                                Поздрави!..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X