Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съвет за хюндай санта фе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • съвет за хюндай санта фе

    Привет ,колеги.<br>От доста време търся опция на  6+1 местен сув и мисля ,че открих такава в лицето на санта фе модел 2007-2010г<br>В момента ползваме първа генерация на црв , от която сме много доволни, но именно фактът, че няма хонда црв с повече <br>седалки, а фамилията определено вече има нужда от такъв сув, ме накара да се разтърся. Прегледах вариантите на повечето други марки сувове, но санта фето ме заинтригува с визия, характеристики , а и сравнително многото положителни коментари на колегите, както в този форум, така и във хюндай форума. Тъй като возилото определено ми харесва,макар че признавам, че всички впечатления са от коментари и снимки тъй като нямам опция в момента да пробвам такъв, подхождам към идеята и с доста предразсъдъци, тъй като досега сме експлоатирали сравнително опростен автомобил, с ръчна трансмисия бензин+газ  и сравнително ниско ниво на електроника. Макар че прегледах почти всички постове, не успях да сглобя пъзела по отношение на избор на двигател и трансмисия.Разбирам че дизеловите се по-масови, но какво бихте добавили за вариант съчетаващ надеждност с разумен разход на гориво?Същото важи и за трансмисията. И каква според вас би била една реална цена за подобен автомобил? Въпросите ми са малко лаишки, защото осъзнавам, че разход на гориво освен от състоянието, зависи и от начина на каране  , а определено и цената се определя от собственика. Но трябва да си подготвя една добре оправдана обосновка и за пред жената, защото тя определено си харесва хондата.<br>А искаме да е сув, за да съм по-спокоен за фамилията в периодите , когато отсъствам от страната и се налага да посещават селския ни имот, пътят до който е черен и доста често кален, пък и заради зимата. То не че във Варна зимата е кой знае какво, но все пак страх лозе пази.<br>Благодаря предварирелно , дори и на онези , които може да се подразнят от поредния питащ все същите въпроси.<br>Накрая да добавя , че предполагаемия бюджет е от порядъка на 10-15 000 лв.<br><br>
    C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

  • #2
    От: съвет за хюндай санта фе

    Да не ти попарвам ентусиазма .. ама
    1. в посочените години Санта Фе-то не е с 3ти ред седалки (доколкото съм наясно)
    2. ако намериш на тези пари 2007 - или нагоре дори и с 5 седалки - вземай

    Коментар


    • #3
      От: съвет за хюндай санта фе

      Точно обратното - от 2006г. (второто поколение) започват да произвеждат с 3-ти ред седалки.
      За 15 000лв. трудно ще намериш читаво.
      Трябва да знаеш, че дизеловите са с 5-степенен автомат, докато бензинките са с 4-степенен.

      Коментар


      • #4
        От: съвет за хюндай санта фе

        Благодаря на първите отзовали се , но моля и за други коментари, защото засега единият противоречи на другия. Обявите ,които разгледах ( мобиле , карс. бг) , са с цени от около 14 к лв и нагоре за модел след 2007 г., така че ако намеря подходящ автомобил, юи е ясно че ще трябва да понадуя бюджета. И все пак в този диапазон 2007-2010, какво препоръчвате дизел или бвензи и автомат или ръчка.По отношение на последното , съгласен съм, че всяко си има предимствата и недостатъците и лично мен ,липсата на опит с автомат и значително по-високото ниво на електроника силно ме смущават, така че ще бъда благодарен на мненията на колегите с ръчна скоростна кутия. И само информативно-автомобилите с автомат за тези години, имат ли опция зе превключване на ръчен режим на включване на предавките.Инак вариант с 5 седалки е неприемлив, защото и сега си ги имаме и имено там ни е проблема или поне на мен.И макар, че срещня
        Последно редактирано от 78aleks; 21-11-14, 01:47. Причина: корекция +допълнение
        C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

        Коментар


        • #5
          От: съвет за хюндай санта фе

          И тъй като нещо не ми се получи с корекцията на предния пост:моля споделете повече за третия ред седалки. Доколко са комфортни и как е организирано пространството за краката? Идеята е да се возят там предимно децата (8и 5г), но може и на някой от възрастните да му излезе късмета.
          И пак поздрави.
          C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

          Коментар


          • #6
            От: съвет за хюндай санта фе

            Според мен са комфортни. Ако не е извънгабаритен, възрастния ще може да пътува без проблем.
            Също така има духалки за втория и третия ред.

            Коментар


            • #7
              От: съвет за хюндай санта фе

              Камиона от подписа на последните седалки е неудобно за голям човек пък за доста по-малкото Санта Фе не ми се мисли ! Нямам идея всъщност как точно са организирани , но за деца вероятно ще са удобни ! Възрастен вероятно ще се изчанчи !

              Коментар


              • #8
                От: съвет за хюндай санта фе

                При всички положения има някакъв чанч. В отговора си подходих с мисълта, че трети ред седалки няма как да е като втория или пък първия ред. И говорим за комфорт като за трети ред седалки в сув/джип. Аз съм 1.80м и го оценявам като задоволително.

                Коментар


                • #9
                  От: съвет за хюндай санта фе

                  Благодаря отново!
                  Определено щом колегата с ръст 180 определя комфорта за задоволителен, то за двамата мушмуроци ( синовете де) ще трябва да е 5 звезди, но със сигурност ще бъдат с мен когато разглеждаме такова возило. А и жената да не забравяме.
                  А по отношение на останалите въпроси, какво мнение бихте дали?
                  Смятам да проверя и предлагането в чужбина, Германия и Италия ,макар че пък там проверката ще е дерт.
                  Доскоро.
                  C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

                  Коментар


                  • #10
                    От: съвет за хюндай санта фе

                    Привет!Ако търсиш извън БГ и си харесаш нещо белгийско ще можеш да разчиташ на едно рамо помощ.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: съвет за хюндай санта фе

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      Привет!Ако търсиш извън БГ и си харесаш нещо белгийско ще можеш да разчиташ на едно рамо помощ.

                      Благодаря, колега.
                      Засега успях да погледна само в mobile.de,където ми допаднаха няколко обяви, но по- обстойно ще го направя идните дни като се прибера в Бг. Тъкмо ще пробвам наживо возилото.
                      А инак в кой сайт, бих могъл да погледна за оферти от Белгия?
                      Лека на всички.
                      C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

                      Коментар


                      • #12
                        От: съвет за хюндай санта фе

                        Привет!
                        Вече съм в татковината и още навръщане към Варна успях да погледна едно санта фе в София- 2,2 crdi 2006 г ръчка. беше с кожен салон и така желаните 6+1 места. Признавам, че колата ми хареса като возия, интериор и дори пробвах третия ред седалки, които за моите 187 см , не предложиха кой знае какъв комфорт, но за дребосите ще бъдат ок. След кратък тест драйв установих, носене наляво и леко тупкане във волана. Нямах много време за по задълбочени огледи и проверки, но освен носенето , установих и разминаване в ръбовете на предния капак и ръба на маската и бронята, а коженият салон беше в доста занемарен , имайки впредвид, че колата е обявена за продан. Към това прибавих факта, че е била служебна и макар, че компа показваше нещо като 179 000 км, останах с чувството, че доста повече е навъртяла между софия и варна, тъй като беше с варненска регистрация. Така че я оставих като някакъв далечен резервен вариант.
                        А два дена след това , огледах и варненските оферти и за съжаление , открих само една с 6+1 места, същия мотор само че автомат, без рейлинги на тавана ( пък ми се ще да има заради багажна кутия и други ) и уж карана от жена, но със странни драскотини по горните панели на задните врати , според мен вероятно от куче. Та и тя остана като дълбока резерва.
                        И а и все още пред мен стои чуденката на какъв варинат точно да се спра, бензин заради възможно газифициране (може ли някой да сподели впечатления) или дизел, но дизел с автомат или дизел с ръчка. А освен това, след ровенето из mobile.de открих ,че има варианти без двойно предване. Така ли е? Предполагам че може да се установи при липса на задвижващ вал към задния мост.
                        Така че , моля споделете мнения.
                        Доскоро
                        C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

                        Коментар


                        • #13
                          От: съвет за хюндай санта фе

                          Колега, моят съвет е да си търсиш кола извън БГ, инак "молиш" да бъдеш излъган и за километри и за визия. За съжаление всичко може да бъде прикрито от авто-джамбазите. Предпълагам Ви е направило впечатление и цената в мобиле.бг и това в .де. Обърнете внимание и на километрите в чуждите сайтове- там са по-близки до реалните. Моетомнение е, че къла на тези години ще има може би по-малко роблеми с бензинов двигател а разликата в разхода ще компенсирате с газ. И посредно Има Санта Фе с предно иединствено предаване.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #14
                            От: съвет за хюндай санта фе

                            Здравейте.
                            След като и началникът (жената де) видя колата ,решихме че определено това ще е следващия ни семеен автомобил, само трябва да намерим подходящия екземпляр и може би ще се опитаме да намерим бензинов вариант с ръчна скоростна кутия и като че ли наистина ще го търсим навън, макар че хондето го взехме от автокъща, но нали хората не напразно казват "кола и жена до късмет".
                            Още повече след консултация с роднина, който от край време работи в автосервиз, останахме с впечателение , че заради лошото качество на нафтата в България, Санта фе с дизелов двигател не е за препоръчване.
                            И така докато търсим , ще бъда благодарен за всяко едно мнение за този автомобил.
                            C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

                            Коментар


                            • #15
                              От: съвет за хюндай санта фе

                              Защо ръчка? Твое предпочитание или си чувал лоши неща за конкретния автоматик при бензина?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X