Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обезвъздушаване на Владимировец т25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обезвъздушаване на Владимировец т25

    Имам един Владимировец т25 на който скоро му смених филтъра за финно пречистване,мрежестия филтър за грубо пречистване,както и еднна тръбичка за високо налягане.
    Интересното е, че трябва да обезвъздуша системата,а с дизели досега не съм се занимавал.
    Имам сервизна книжка на Руски за т25 ама в нея не срещнах да се говори за обезвъздушаване.

    Моля знаещите да помогнат на незнаещите срещу Благодарност.
    T.K.K

  • #2
    От: Обезвъздушаване на Владимировец т25

    Процедира се по следният начин,пълниш грубият филтър с гориво(при монтажа е добре предварително да напълниш чашата),след това финният(ако трябва,развий някой щуцер и напълни догоре).Развий врътката на инжектора на ГНП-то,като преди това си разхлабил пробката за обезвъздушаване на финният филтър(намира се във най-високата му част,може да има и нарочна врътка за целта с тръбичка сочеща към земята),помпиш няколко пъти и развиваш да изгониш въздуха,притягаш и пак помпиш,обезвъздушаваш и така докато тръгне да тече само гориво без въздух.При правилно извършена процедура и херметичност на възлите,процедурата отнема няколко минути,след последното обезвъздушаване,трябва да напомпиш инжектора до втвърдяване и да чуеш клапана за излишно гориво от ГНП-то(чува се характерен звук),за да си убеден,че и там няма въздух.Тръбите за високо налягане,ако са били демонтирани(празни),ги разхлабваш от дюзите,подаваш газ докрай и връткаш на стартер докато тръгне гориво през тях,затягаш и палиш.Това е общо-взето процедурата при всички дизели с ГНП,успех.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Обезвъздушаване на Владимировец т25

      При този трактор Т-25 няма нужда да развиваш какъвто и да е болт за обазвъждушаване.На самия фиртър има една тръбичка със специален щуцер на който има един калиброван отвор и е свързан с излишното гориво когато помпиш през този отвор излиза въздуха без да има нужда да правиш нещо допълнително.Отвора е така разчетен,че при работа на подкачващата помпа да подържа необходимото налягане в главата на ГНП-то и няма преливен клапан както при другите.При положение,че всичко е монтирано както трябва и има гориво в резервоара започваш да помпиш докато излезе гориво в маркучето/то се намира след тръбичката 2/ което свърза излишното гориво с резервоара.Не се опитвай да развиваш щуцера 3/ ще вдигна схема и ще го видиш/ за да проверяваш-ще се скъса-пробвано многократно от мой клиени без да питат и после стържем и мъка докато го докараме до неоходимия дебит.Внимавай много и с гориво подкачващата помпа,че и тя е голяма болест.Един от често ставащите проблеми е след почистване на горивната система при положение,че попадне макар и много малък отпадък винаги отива в клапаните на помпата и тя отказва да работи.
      Ето и малко снимков материал:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0007.jpg
Прегледи:1
Размер:204.6 КБ
ID:5624182 тук ще намериш това за което питашНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0008.jpg
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:5624183това е колкото за информацияНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0009.jpg
Прегледи:1
Размер:201.5 КБ
ID:5624184

      Дано да съм бил достатъчно ясен,че да ме разбереш-не е китайско писмо.
      Очаквам да пишеш какво си направил.
      Успех.

      Коментар


      • #4
        От: Обезвъздушаване на Владимировец т25

        При първа удобна възможност ще пробвам,че времето е кофти при нас.
        T.K.K

        Коментар


        • #5
          От: Обезвъздушаване на Владимировец т25

          Малко извън темата, но вчера отидох да сменя маслото на ГНП то и установих, че болта от пробката за източване на маслото е паднала / номер 13 на картинката / , някой може ли да ми каже какъв размер е болта и каква му е резбата , че ми се видя ситна ?
          gsm - 0899388807

          Коментар


          • #6
            От: Обезвъздушаване на Владимировец т25

            Не е ситна мисля беше нормална по 1,5.Преди време стъргах такава и ако намеря скицата ще я пусна.

            Коментар


            • #7
              От: Обезвъздушаване на Владимировец т25

              Ето и скицата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0005.jpg
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5624985
              Резбата е като на стандартно използваните болтове М10.Ще трябва и дифтунка ф10.
              Мисля,че и двете пробки за източването и проверка на нивото на маслото са еднакви.

              Коментар


              • #8
                От: Обезвъздушаване на Владимировец т25

                Супер, Стефане мн ти благодаря .
                gsm - 0899388807

                Коментар


                • #9
                  От: Обезвъздушаване на Владимировец т25

                  Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
                  Супер, Стефане мн ти благодаря .
                  Няма защо.Нали за това сме тук за да си помагаме.
                  Успех.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обезвъздушаване на Владимировец т25

                    Днес ходих до Владимировеца и какво направих!
                    Напълних филтъра за грубо пречистване с предварително пречистено гориво от щуцера който идва от резервоара чрез спринцовка 50кубика.Оттам развих щуцера който идва от инжектора към филтъра за финно пречистване.Чрез двойно филтриране на горивото пак чрез спринцовка 50кубика напълних филтъра с нафта.Взех да подкачвам гориво,но нещо все не се получаваше.Буталцето на помпата не даваше признак да дърпа гориво от резервоара.Реших да отворя инжектора и да се запозная със състоянието му.Понеже преди месец си взех за всеки случай ремонтен комплект гумички,буталце,дифтунки реших да ги взема със себе си като ходя до гаража.Та отварям цилиндърчето ,и какво да гледам...уплътнителната гумичка на буталцето липсва.Чудно ми стана,като преди това лично аз съм подкачвал гориво и си работеше нормално без да е давало признак ,че е имало некъв проблем.Смених гуменото уплътнение,притегнах всички съединения,притегнах щуцерите.Взех да подкачвам...много се искефих,когато видях как горивото от резервоара приижда към филтъра.После остана по-лесното...

                    Та колеги това е.При мен нямаше такова обезвъзушаване ,както бе обяснено в по-горните постове на колегите.
                    Все пак им БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ.
                    T.K.K

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обезвъздушаване на Владимировец т25

                      Един съвет от мен/ако искаш го приеми ако ли не това си е твоя работа/. Не се заигравай много със щуцерите,че може да ти изиграят много лоша шега и да се прибереш някой път пеша.Особено са опасни връзките преди гориво подкачващата помпа-смуче въздух и машината или губи мощност или в най-лошия случай гасне,а тези след нея обливат с гориво и може пак машината да губи мощност.След като си вадил и щуцера/на фиг.17 е обозначен с №3/ след гориво подкачващата помпа видя ли дроселиращия отвор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обезвъздушаване на Владимировец т25

                        СТЕФАНЕ ПРИ палене машината даже и не се запъна,което ме навежда на мисълта ,че всичко е направено както трябва.Иначемза последствията от незатегнати щуцери ми е явсна.При мен проблем нямаше.Само си търся сега малко миниум да залича видимите белези от демонтирането,че съм малко педантичен в това отношение.
                        Благодаря ти още веднъж за препоръките.
                        Проблема е решен,моля темата да се затвори
                        T.K.K

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обезвъздушаване на Владимировец т25

                          Първоначално публикуван от spada_mk Преглед на мнение
                          Само си търся сега малко миниум да залича видимите белези от демонтирането
                          Най-вероятно ще ти трябва грунд,кафяв,миниума(оловен) се разрежда с безир и е оранжев на цвят.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обезвъздушаване на Владимировец т25

                            Много полезна тема. Бравооо

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X