Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrafirma - равносметка след две години експлоатация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terrafirma - равносметка след две години експлоатация

    Отдавна мисля да пусна тази тема, но все не ми остава време и желание.

    Преди около три години, като типичен новобранец с Ланд Ровър, купих пружини и амортисьори Terrafirma.

    Предните пружини бяха TF018, задните TF023V, 2" лифт, средна твърдост. Като показатели са пълен аналог на шитпартските пружини, което ме навежда на мисълта, че се правят на едно място, а са два пъти по-скъпи. След 1-2 години екплоатация пружините омекнаха и окачването пробиваше прекалено лесно. Карани са на разходки и ралита.

    Амортисьорите бяха 8 броя (по два на гума), не помня точния номер, спортни, двойнотръбни с газ под ниско налягане. Известно време нямах проблеми (може би година), сега ми предстои изхвърлянето на последния чифт. Скапаха се много бързо, освен това много бързо загряват и стават пълна трагедия. За сравнение, миналата година започнах постепенна подмяна с Koni Heavy Track, цената е малко по-висока, качеството на амортисьора е несравнимо.

    Като цяло Terrafirma се ползват с добра репутация по света. Аз обаче повече не искам да чуя, за мен нещата им са скъпи и не отговарят на цената си.

    Моят скромен съвет е следния: купете си евтини (шитпарт) пружини, а със спестените пари си купете истински амортисьори - Koni или Decarbon, според парите. По-скъпите решения не ги обсъждам тук. На мен лично този експеримент ми излезе над хиляда лева.

    Впрочем Decarbon-а е доста добър амортисьор за парите си, ако ползвате такива, първо заварете ушите на задните амортисьори, слаби са и не издържат.

  • #2
    От: Terrafirma - равносметка след две години експлоатация

    Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
    Впрочем Decarbon-а е доста добър амортисьор за парите си, ако ползвате такива, първо заварете ушите на задните амортисьори, слаби са и не издържат.
    От седмица време съм с Decarbon,покарах на Русенското състезание 50-60 км и успях два пъти да скъсам заден амортисьор ,само че не от ушите а от шпилките отдоло.
    На черно се държат много добре ...
    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
    0898 51 31 46

    Коментар


    • #3
      От: Terrafirma - равносметка след две години експлоатация

      Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
      От седмица време съм с Decarbon,покарах на Русенското състезание 50-60 км и успях два пъти да скъсам заден амортисьор ,само че не от ушите а от шпилките отдоло.
      На черно се държат много добре ...
      Ако ги късаш от шпилката по-скоро нещо друго не е наред - правилно монтиран амортисьор няма как да скъса шпилка. Виж в коя посока се къса. Може да се наложи да вържеш моста с колани.

      Коментар


      • #4
        От: Terrafirma - равносметка след две години експлоатация

        Аз съм от март 2012 с Терафирма.
        Нникакви оплаквания - ето моя модел.TF227 Suspension kit
        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
        LZ2РSD

        Коментар


        • #5
          От: Terrafirma - равносметка след две години експлоатация

          Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
          ... Може да се наложи да вържеш моста с колани.
          Доколкото разбирам начина му на каране и аз съм за колани.
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #6
            От: Terrafirma - равносметка след две години експлоатация

            Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
            Ако ги късаш от шпилката по-скоро нещо друго не е наред - правилно монтиран амортисьор няма как да скъса шпилка. Виж в коя посока се къса. Може да се наложи да вържеш моста с колани.
            Че са правилно монтирани ... в това съм убеден (според мен имаше шупла в едната шпилка) а вторият път се скъса шпилката след заварката.Днес заварихме болт от носач на Ауди А6 и се предполага че няма да имам грижи. И отпред и отзад съм с високите полиуретанови бъмп стопове.Според мен проблема ми сега е в пружините (сини,най-твърдите) ама са по-меки са от шитпартското HD
            rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
            0898 51 31 46

            Коментар


            • #7
              От: Terrafirma - равносметка след две години експлоатация

              Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
              Че са правилно монтирани ... в това съм убеден (според мен имаше шупла в едната шпилка) а вторият път се скъса шпилката след заварката.Днес заварихме болт от носач на Ауди А6 и се предполага че няма да имам грижи. И отпред и отзад съм с високите полиуретанови бъмп стопове.Според мен проблема ми сега е в пружините (сини,най-твърдите) ама са по-меки са от шитпартското HD
              Обичам трофито.
              На моя Дефендер също се късаха шпилките на амортисьорите и при Про компа и при Террафирма Pro sport TF120 и TF121. Направих две неща и сега вече не късам - скъсих или махнах чашките където влизат долните тампони, за да позволят по голяма свобода на движение на шпилките ( това по съвети на колеги) и сложих ограничителни колани като раладжиите.

              Според мен за да определиш правилните пружини трябва да си знаеш теглото на оригиналния джип и сегашното му положение за да определиш какви пружини да сложиш. Аз моя го натоварих с допълнителни 350кг. - лебедки, клетки, защити и т.н и се получи, че отпред трябва да сложа пружини +50 TF014, а отзад + 300 TF027.

              Всичко ми е на Терафирма и вече 4 години нямам забележки - амортисьорите не загряват и държат, пружините са си добре и джипа съответно се държи правилно.
              Последно редактирано от Tedo56; 19-11-14, 19:35.

              Коментар


              • #8
                От: Terrafirma - равносметка след две години експлоатация

                Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                Обичам трофито.
                На моя Дефендер също се късаха шпилките на амортисьорите и при Про компа и при Террафирма Pro sport TF120 и TF121. Направих две неща и сега вече не късам - скъсих или махнах чашките където влизат долните тампони, за да позволят по голяма свобода на движение на шпилките ( това по съвети на колеги) и сложих ограничителни колани като раладжиите.

                Според мен за да определиш правилните пружини трябва да си знаеш теглото на оригиналния джип и сегашното му положение за да определиш какви пружини да сложиш. Аз моя го натоварих с допълнителни 350кг. - лебедки, клетки, защити и т.н и се получи, че отпред трябва да сложа пружини +50 TF014, а отзад + 300 TF027.

                Всичко ми е на Терафирма и вече 4 години нямам забележки - амортисьорите не загряват и държат, пружините са си добре и джипа съответно се държи правилно.
                С шитпартското HD нямах никакви грижи ама явно сега ще се наложи корекция на пружините ,както вече споменах .Пружините с които съм сега са на Беармач най-твърдите мисля + 200 кг . .
                rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                0898 51 31 46

                Коментар


                • #9
                  От: Terrafirma - равносметка след две години експлоатация

                  A някой пробвал ли е да промени горния захват да стане за шпилка и да сложи предни например?
                  M.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Terrafirma - равносметка след две години експлоатация

                    Трябва да си поръчвам пружини, и в ниския ценови клас, от това което ме интересува, има на Бритпарт и Терафирма.
                    Коя от двете фирми да избера, или може да ми препоръчате друга алтернатива ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X