Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

    Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
    А казуса -бутнато колче решихте ли го....
    Решен е. Няма да има кой колче да му каже.

    Коментар


    • #32
      От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

      И няма да е лошо подфорума "Верига траялни състезания 4х4 Екстрийм" да се преименува в "Траялен шампионат 4x4 Екстрийм"

      Коментар


      • #33
        От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

        Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
        И няма да е лошо подфорума "Верига траялни състезания 4х4 Екстрийм" да се преименува в "Траялен шампионат 4x4 Екстрийм"
        Аз от миналата година исках, но така и не го смениха модераторите.

        Коментар


        • #34
          От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

          Две думи относно наградния фонд.

          Малко състезания могат да осигурят награден фонд от порядъка на 4000 - 4500 лв.

          Като например (това е реален награден фонд от миналата година):

          клас Прототип
          1 място - 1000 лв.
          2 място - 700 лв.
          3 място - 500 лв.

          клас Модифициран
          1 място - 700 лв.
          2 място - 400 лв.
          3 място - 200 лв.

          клас Стандарт
          1 място - 300 лв.
          2 място - 200 лв.
          3 място - 100 лв.

          Такъв награден фонд зстрашава провеждането изобщо на състезанието. Това е и причината да решим наградния фонд да е в предметни награди и да е разпределен не само за първите 3-ма, а за колкото се може повече участници.

          Символичният награден фонд (200, 150, 100) дори за почерпка няма да стигне, но тези 1350 лв. са в голяма помощ за да може състезанието да има по вече съдии, асистиращи машини и т.н.
          Последно редактирано от Стоян Францов; 16-12-14, 21:47.

          Коментар


          • #35
            От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

            Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
            Две думи относно наградния фонд.

            Малко състезания могат да осигурят награден фонд от порядъка на 4000 - 4500 лв.

            Като например (това е реален награден фонд от миналата година):

            клас Прототип
            1 място - 1000 лв.
            2 място - 700 лв.
            3 място - 500 лв.

            клас Модифициран
            1 място - 700 лв.
            2 място - 400 лв.
            3 място - 200 лв.

            клас Стандарт
            1 място - 300 лв.
            2 място - 200 лв.
            3 място - 100 лв.

            Такъв награден фонд зстрашава провеждането изобщо на състезанието. Това е и причината да решим наградния фонд да е в предметни награди и да е разпределен не само за първите 3-ма, а за колкото се може повече участници.

            Символичният награден фонд (200, 150, 100) дори за почерпка няма да стигне, но тези 1350 лв. са в голяма помощ за да може състезанието да има по вече съдии, асистиращи машини и т.н.
            Аз също искам да направя състезание при тези условия! Даже по рано попитах колко ще са на брой състезанията и казахте максимум 6 а сега кво стана ? Напълно сериозен съм и не искам да си мислите ,че се заяждам но все пак искам адекватен отговор

            Коментар


            • #36
              От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

              А какво пречи състезанията да са неограничен брой, и кой където иска-там да кара?
              Още като се обсъждаше старта на шампионата като такъв на мен това ми беше идеята-не да е като Формула 1, както е сега, а за класиране в шампионата да може да се участва от произволен брой състезания, стига те да са "одобрени" да бъдат част от шампионата. И понеже ще са с различна тежест-затова и предложих прословутия коефициент. В сегашния вид той не е нужен де.

              Помислете върху предложението, има хляб в него.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                А какво пречи състезанията да са неограничен брой, и кой където иска-там да кара?
                Още като се обсъждаше старта на шампионата като такъв на мен това ми беше идеята-не да е като Формула 1, както е сега, а за класиране в шампионата да може да се участва от произволен брой състезания, стига те да са "одобрени" да бъдат част от шампионата. И понеже ще са с различна тежест-затова и предложих прословутия коефициент. В сегашния вид той не е нужен де.

                Помислете върху предложението, има хляб в него.
                Няма "хляб". Не "разводнявайте" нещата. Даже и 8 състезания са много.
                Георги Донев, 0889 437 687
                Nissan Patrol Y60

                Коментар


                • #38
                  От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                  Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
                  Аз също искам да направя състезание при тези условия! Даже по рано попитах колко ще са на брой състезанията и казахте максимум 6 а сега кво стана ? Напълно сериозен съм и не искам да си мислите ,че се заяждам но все пак искам адекватен отговор
                  Ами да беше дошъл на срещата ,на която ви поканихме !И седем са предостатъчни ,направихме компромис заради най-многобройната офроуд група от Самоков.
                  0887/400121 Антон Донев

                  Коментар


                  • #39
                    От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                    Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                    Ами да беше дошъл на срещата ,на която ви поканихме !И седем са предостатъчни ,направихме компромис заради най-многобройната офроуд група от Самоков.
                    Никой не ме е канил на никаква среща,а по рано бях попитал не случайно по този въпрос.Значи за едни може за други не в случая

                    Коментар


                    • #40
                      От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                      Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                      И няма да е лошо подфорума "Верига траялни състезания 4х4 Екстрийм" да се преименува в "Траялен шампионат 4x4 Екстрийм"
                      Огромни благодарности на Чавдар (V93).

                      Коментар


                      • #41
                        От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                        Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
                        Аз също искам да направя състезание при тези условия! Даже по рано попитах колко ще са на брой състезанията и казахте максимум 6 а сега кво стана ? Напълно сериозен съм и не искам да си мислите ,че се заяждам но все пак искам адекватен отговор
                        Календарът вече е напълно запълнен, като сме решили по едно в месец, август е отпускарски.

                        Състезания ще има:
                        март, април, май, юни, юли, края на август/септември, октомври

                        ноември, декември, януари и фервуари - е прекалено студено и няма да правим състезания

                        За крайно класиране ще се взимат 6 от 7, т.е. едно спокойно може да се пропусне, а сега със Самоков вече има 3 състезания в нашата част (Западна България). Преди разпределението беше по-лошо (основно в Източна). Аз мисля, че тази стъпка е подобрение, а не утежнение към участниците.

                        Нови състезания на този етап няма да се добавят защото е достигнат максимумът. Ако някой организатор се откаже ще се търси алтернативен вариант. Засега всички са ентусиазирани да направят по-добри състезания и никой не мисли да се отказва.

                        Като допълнение на горното, точковата система през миналата година даваше предимство на постоянните участници. За организаторите това е плюс, но пак за да може състезателите да имат по-голям избор и да не се натовартват прекалено финасово схемата е променена. Погледнете на: http://4x4extreme.bg/competitions/rules/
                        Тази схема позволява с по-малко уастия да се получи добро класирне, ако се постигат високи резултати.
                        Последно редактирано от Стоян Францов; 17-12-14, 09:27.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                          За да не съвпадаме със Самоков трофи, ще преместим Зверино 4х4 Екстрийм на 29-30 август.

                          Окончателни дати за Самоков 4х4 Екстрийм - 21-22 март.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                            Относно зимните траяли,мисля че не е толкова лоша идея но по-скоро като забавление от колкото със състезателен характер.
                            Не веднъж по време на "Изгубени в Лудогорието" се организират траялни зони и се карат на сняг.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                              Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                              Засега всички са ентусиазирани да направят по-добри състезания
                              Мисля, че сте наясно, че по-доброто състезание не се прави с по-свирепи препятствия. Тази година по всички състезания имаше непреодолими на ход препатствия, няма нужда да стават още по-жестоки.

                              Според мен за да бъде състезанието по-добро трябва да се работи в посока на подобряване на организацията.
                              Досега въпреки, че долу-горе се справяхте-има доста за доизкусуряване в организационен план.

                              Наблегнете на съдийстването, то е много важна част от всяко състезание.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015

                                Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                                Състезанията не трябва да са повече от 6 за един сезон. Скоро ще имаме календар за следващия сезон.
                                Ето отговорът ти на същият ми въпрос преди около месец Нямам нищо против състезанието в Самоков даже се радвам за него,но за сетен път се убеждавам ,че тези теми нямат никакъв смисъл.Аз питам вие ми отговаряте а пък после старата песен на нов глас.Изумявате ме всеки път не мога повече отказвам се от всякакъв вид коментари, критики ,съвети и каквото и да било.Желая на всички успешен нов сезон

                                П.п Относно броят на състезанията лично за мен и 6 са много

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X