Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Калугерско мезе" - помагайте!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Калугерско мезе" - помагайте!?

    Здравейте,
    търся рецептата за по-горе споменатото ястие. Съставките които съм запомнил са - шкембе и гъби. Мисля че има дроб и някакви други дреболии. Поднася се с подправките за шкембе чорба.

    Търсил съм го в гугъл доста пъти, но нищо... Много ще съм благодарен за всякакви насоки.
    OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

  • #2
    От: "Калугерско меце" - помагайте!?

    Гого предложи накаква книжка,може би с рецепта за "калугерско МЕЗЕ".
    Нищо не мога,и нищо не знам...

    Коментар


    • #3
      От: "Калугерско меце" - помагайте!?

      Къде да я видя тази книжка?

      Иначе видях че съм сгрешил заглавието. Писах на модератор за корекция, моля да ме извините.
      OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

      Коментар


      • #4
        От: "Калугерско мезе" - помагайте!?

        Колеги, снощи си легнах гладен, днес май пак така ще стане ........
        OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

        Коментар


        • #5
          От: "Калугерско мезе" - помагайте!?

          Това пише в менюто на един ресторант-

          "Крехки пилешки филенца, задушени със сушени сини сливи , чесънче и хрян. Сгушени в доматено сосче."

          Нищо общо с това,което ти си запомнил.Явно,всеки кръщава манджите както си иска!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #6
            От: "Калугерско мезе" - помагайте!?

            Пълно е из гугъла:
            http://hraniinapitki.produkti.sofia....8638/info/pg/5
            http://arthotel.bg/en/events--news/e...stirski-shepot
            Предполагам, че се прави като шкембе в саханче, но му се хакат и гъби и език. Поръсва се кашкавал и се запича.
            Ето: крехко телешко шкембе и телешки език (предварително сварени и нарязани), парченца гъби, запечени с кашкавалена коричка на сач
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: "Калугерско мезе" - помагайте!?

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Ето: крехко телешко шкембе и телешки език (предварително сварени и нарязани), парченца гъби, запечени с кашкавалена коричка на сач
              Това е касапска мозайка,поне из нашите менюта е със такава съставка.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: "Калугерско мезе" - помагайте!?

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Това е касапска мозайка,поне из нашите менюта е със такава съставка.
                Горе съм дал линкове, където го наричат така. Всеки си измисля заглавия, каквито му скимне. Касапин с гъби не работи. Пък и калугер не би трябвало да има отношение към шкембето, както и овчар към шунка и яйце в салата от краставици и домати. Разни други манджи с гъби и моркови ги кръщават "по ловджийски", макар, че ловец да бере гъби и да си носи моркови, щото в гората няма, не съм виждал.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X