Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Месомелачка - избор на нова?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Месомелачка - избор на нова?

    Помагайте! Спрял съм се на два модела и ме интересува мнението на хора, които ги ползват /ако има такива, разбира се/!!!

    1. БОШ http://technomarket.bg/products/0913...osch-mfw-45020
    2. ЗЕЛМЕР http://www.emag.bg/mesomelachka-zelm.../pd/EK01NBBBM/
    0885600006 - Чичо Коце

  • #2
    От: Месомелачка - избор на нова?

    Честно, за да не бъда обвиняван от съпругата, че пак за себе си гледам....взех преди години кухненски робот /комбайн /, марката е Филипс, по скъпо е ама има много приставки и функции и мелачката е чудесна. Поздрави и успех в избора.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #3
      От: Месомелачка - избор на нова?

      Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
      Помагайте! Спрял съм се на два модела и ме интересува мнението на хора, които ги ползват /ако има такива, разбира се/!!!

      1. БОШ http://technomarket.bg/products/0913...osch-mfw-45020
      2. ЗЕЛМЕР http://www.emag.bg/mesomelachka-zelm.../pd/EK01NBBBM/
      Зелмер-ът е добър вариант. Погледни също и Rohnson.

      Коментар


      • #4
        От: Месомелачка - избор на нова?

        За Бош-а не знам, но на Зелмер имам един миксер у дома, който е на 35 години.
        Още си работи безпроблемно.
        Преди няколко месеца го отварях ей така, за да го почистя от брашното.

        Останах като гръмнат.
        Цялата джаджа е сглобена с 3 (три) винтчета!
        Лагерчетата са си като нови, четките са вероятно на 50%.

        Колко тесто за палачинки и тулумбички е направил, само той си знае.
        Сега...
        Вярно е, че и днешните Мерцедеси не са това което бяха старите, но...
        Аз им се бих доверил.
        По спомен, полска марка бяха Зелмер.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Месомелачка - избор на нова?

          Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
          Зелмер-ът е добър вариант. Погледни също и Rohnson.
          Не са ли всички от Китай ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Месомелачка - избор на нова?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Не са ли всички от Китай ?
            Ронсън-ът е китайски. Зелмер-ът - не знам.

            Тъстът ползва Singer Naumann 120 и е доволен. Обаче никоя от тези не става за пълнене на суджуци. За мелене на месо са добри.

            Коментар


            • #7
              От: Месомелачка - избор на нова?

              Боша има защита от претоварване. Зелмера не е ясно дали има такава. От опит мога да кажа, че е важно.
              Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

              Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

              Коментар


              • #8
                От: Месомелачка - избор на нова?

                Някой да има опит с Kenwood? Гледам, че са с метален корпус и части.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Месомелачка - избор на нова?

                  Аз понеже не разбирам - да попитам какво им е толкова хубавото на тези машинки пред една старомодна ръчна мелачка?
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Месомелачка - избор на нова?

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    Аз понеже не разбирам - да попитам какво им е толкова хубавото на тези машинки пред една старомодна ръчна мелачка?
                    Предполагам, каквото и между ръчна мелничка за кафе и електрическа такава, както и между ръчна цитрусова изтисквачка, електрическа и такава с "преса" По-голямо преработвано количество и по-лесна работа.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Месомелачка - избор на нова?

                      Спестеното време. А и вече нямаме евтини маси, които винта за монтаж на ръчната да разпробива всеки път, а ти да го лъжеш с дървени трупчета.
                      Аз ще я взема предимно за наденици и суджуци. И двете имат защита, която се изразява в спиране на мотора ако види зор.
                      0885600006 - Чичо Коце

                      Коментар


                      • #12
                        От: Месомелачка - избор на нова?

                        От може би 3-4 години имаме такава - много сме доволни, има едно НО обаче :
                        http://www.emag.bg/mesomelachka-zelm.../pd/DZJHQBBBM/

                        По спомен вървеше комплект с фунийката за пълнене на наденички и суджуци (справя се перфектно там), но не помня сокоизстисквачката от снимката към нея ли вървеше или отделно сме я купували. Тия кръглите рендета с различните видове рязания също ги купувахме отделно.
                        Приставка за отделяне люспите на доматите също имаме (с две различни решетки, с различен диаметър на отворчетата съответно), може би пак отделно сме я взимали, но се справя перфектно и там, вече правенето на лютеницата не е толкова тежка задача

                        Добрата новина е, че месомелачката за пълнене, рязане с рендетата, изстискване на сок и прочие по-леки задачи е супер.
                        Лошата новина е, че май нямам спомен да сме я пробвали да мели месо ... Ето тук е НО-то, от първия ред

                        Просто ние мелим доста месо, и ако го мелим с тая, отиде 2-3 седмици
                        Месото си го мелим с ръчна, но от по-големите и пригодена на ток, а с тази после пълним надениците и суджуците.
                        Но защо пък да не мели, то зависи и от месото де, телешкото (пък и свинското) като го нацепиш на по-тънички ивици, защо да не го мели, достатъчно мощна е, по спомен и нашата си има защита от претоварване (но нали ти казвам, не се е стигало дотам).
                        В комплекта мисля имаше две решетки, едната по-ситна, другата по-едра. Има си и заден ход, ако нещо запецне.

                        Боша вероятно също е китайски (99,9% съм сигурен), тази не мога да кажа, тъй като е на село - ако не бързаш толкова, сега уикенда като си отида ще погледна какво производство е.

                        Не помня на каква цена сме я взимали тогава, но си спомням, че малко след като я купихме и взеха да я рекламират по телевизиите и съответно цената й малко скочи.

                        Според мен, каквато и да вземеш, няма да сбъркаш (Зелмера е добър избор определено, и не само в месомелачките), така че давай смело и безотговорно, и ще чакаме пак да пускаш снимки на готовата продукция в мазните месни теми тук И аз съм от тези, дето не вярват на човек, дето не яде месо
                        Hristo Draganov
                        http://htftp.domainbg.com/HD/

                        И аз искам България чиста ! ! !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Месомелачка - избор на нова?

                          Аз не се съмнявам дали могат да мелят месо или не:



                          Братята руснаци са разпробили све!

                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • #14
                            От: Месомелачка - избор на нова?

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Някой да има опит с Kenwood? Гледам, че са с метален корпус и части.
                            От три години ползваме kenwood pro 1600 - за домашна употреба - уникална, само при мелене на кайма (около 20кг.) я оставам да почине между едрата и ситната решетка около час, че много зор и идва.
                            PS: всичко по нея е метално, няма грам пластмаси
                            Последно редактирано от Пламен Пенов; 18-11-14, 20:29. Причина: допълнение
                            Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                            Коментар


                            • #15
                              От: Месомелачка - избор на нова?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Някой да има опит с Kenwood? Гледам, че са с метален корпус и части.
                              аз имам и съм страшно доволен от комбайна, включва и месомелачка Но имах проблем със сервиза,,че жената счупи една от двете бъркалки за разбиване на сладолед. Дават телефон и адрес вЛюлин, който, вече не съществува
                              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X