Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Месомелачка - избор на нова?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Месомелачка - избор на нова?

    Ако искаш да си вършиш работа си вземи старомодна с пригоден двигател и не се занимавай с тия бъзикни.

    Коментар


    • #17
      От: Месомелачка - избор на нова?

      Брех, впечатлен съм от горните клипове
      Значи сега скоро като гътнем грухчо няма нужда да обезкостявам бутовете
      Hristo Draganov
      http://htftp.domainbg.com/HD/

      И аз искам България чиста ! ! !

      Коментар


      • #18
        От: Месомелачка - избор на нова?

        На мен много ми харесват мелачките със шнек. По някакъв начин месото се съпротивлява на натиска и се насочва точно и каймата става много правилна. Принципно съм против другия вариант с въртящите ножове. Мазнина и срязани мускули и жили и с по-високи обороти на чопъра, прави една ,,грес" която не ми харесва. До 50 кила си меля с ръчната едновремешна с емайлираното покритие.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • #19
          От: Месомелачка - избор на нова?

          Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
          Помагайте! Спрял съм се на два модела и ме интересува мнението на хора, които ги ползват /ако има такива, разбира се/!!!

          1. БОШ http://technomarket.bg/products/0913...osch-mfw-45020
          2. ЗЕЛМЕР http://www.emag.bg/mesomelachka-zelm.../pd/EK01NBBBM/
          Имам такъв Зелмер от няколко години. Мели без проблем. 10-15-20 кила свинско, телешко, дивеч - за 10-15-20 минути си готов. Ма тва с пълненето на суджуци - не е тва, дето разправят продавачите. А си е голям гъзобрък . 5 кила да ги напълна ми отнема 1 час и се изгърбвам, и ме фащат лудите. Въобще, винтовите електрически не са за тая работа.

          Коментар


          • #20
            От: Месомелачка - избор на нова?

            Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
            Имам такъв Зелмер от няколко години. Мели без проблем. 10-15-20 кила свинско, телешко, дивеч - за 10-15-20 минути си готов. Ма тва с пълненето на суджуци - не е тва, дето разправят продавачите. А си е голям гъзобрък . 5 кила да ги напълна ми отнема 1 час и се изгърбвам, и ме фащат лудите. Въобще, винтовите електрически не са за тая работа.
            Нашият успех с пълненето също е никакъв. Не става. Дали има някаква хитрост, която не я знам?

            Коментар


            • #21
              От: Месомелачка - избор на нова?

              Ми, има, стандартните - каймата да е топла, да и слагаш вода. Червата ги вадиш от много топла вода, като внимаваш да не ги свариш, че се преебват, и ги полива някой помощник на фунията, пак с много топла вода да вървят. И въпреки това си е пак гъзобрък.
              Истинското решение е нещо подобно
              http://ricoo.shopgate.com/item/333438
              Просто винта не може да подава равномерно каймата, и отделно я скашква и набива.

              Коментар


              • #22
                От: Месомелачка - избор на нова?

                Имам двама приятели, които пълнят и също забелязах, че е доста набито.
                А с такава /само за пълненето/ ще станат ли надениците?
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:res_e6b87706620ab60e13249029a172eb03.jpg
Прегледи:1
Размер:58.7 КБ
ID:5624020
                0885600006 - Чичо Коце

                Коментар


                • #23
                  От: Месомелачка - избор на нова?

                  Коце, ти знаеш повече от мен, ама да си кажа все пак.

                  И тази машинка като я гледам е винтова. Целта е каймата да не минава през винт. Защото той я мачка и я прави на пихтия.

                  Баща ми дълги години правеше луканки в къщи. Та от стари майстори е научил, че каймата в луканката трябва да е с ясно обособени парченца, а не пихтиеста. За това, той слагаше подправките още в нарязаните едри парчета мръвки. Така мръвките отлежаваха една нощ. След което мелеше. Объркваше само веднъж. И пълнеше със саморъчно направена пълначка. Но такава с бутало, която само тъпче каймата, през фунията в червото.

                  Пълначката от пост #21 e точно такава. Ама да им изсъхнат ръчичките за 300 кинта. Нашата беше ръчно направена от сива пластмасова тръба за обратни води (старите тръби бяха по-дебелостенни от сегашните). С бутало от халумин. Един винт от крик за Лада, се въртеше с ръчка избутваше буталото.

                  Сега аз нося мръвките в един гараж в Асеновград. Сам си слагам подправките. Нося, мелят ми ги и ги пълнят. Пак с такава бутална пълначка, само че промишлина. Червата са от тях. Имат и естествени и изкуствени. Единствения недостатък е, че в сезона навалицата е голяма. Почват от 05:00 сутринта и са плътно заети.

                  Не знам по вашия край дали има такива местенца. Но за мен лично не си струва разправията.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #24
                    От: Месомелачка - избор на нова?

                    Разбрах правилно. За 50 кинта има нови такива:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28702995_3_585x461.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5624027

                    Кво пречи да си взема една? Ми нищо май.
                    И аз съм на мнение, че структурата на каймата е важна!
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • #25
                      От: Месомелачка - избор на нова?

                      С ръчна при всички положения е по добре от електрическа. Най-малкото, можеш да синхронизираш натискането на каймата отгоре с въртенето. При ела тва е невъзможно. Може да назначиш едно лице да отговаря за це-ка ключето, ма шанса да я изгориш след няколко метра черва го има. Аз в къщи от бая време не пълна - не ми харесва как става, башка зора. Носа на приятел месар смляната, объркана и втасала кайма за пълнене само. Ма го усещам, че го занимавам с глупости, щото го прави по приятелски и няма да се учудя да ми тегли една в скоро време. Та и аз се оглеждам за домашно решение за пълненето.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Месомелачка - избор на нова?

                        Точно де. Вече остава въпроса със закрепването към масата, че трябва да е стабилна.

                        Ще чакаме снимки на готовата продукция
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #27
                          От: Месомелачка - избор на нова?

                          Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                          ... няма да се учудя да ми тегли една в скоро време
                          Следва най-модерният въпрос - Кой, кой, кой...кой?
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • #28
                            От: Месомелачка - избор на нова?

                            Машината е заприходена към арсенала и чака позивна за атака!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:res_8a440a2896f88c57977431735bd465f3.jpg
Прегледи:1
Размер:38.5 КБ
ID:5624244
                            0885600006 - Чичо Коце

                            Коментар


                            • #29
                              От: Месомелачка - избор на нова?

                              Да ти е честита и да мелиш с нея за сладки луканки!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Месомелачка - избор на нова?

                                От стари месари знам че най важното в една месомелачка е ножа да е добре наточен и решетката шлайфана . Имам ръчна от старите и една голяма промишлена от старите с трифазен двигател на село . Разликата с изхабен нож и наточен е огромна . Още идват в работата от няколко фирми да им шлайфаме решетките .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X