Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горещо поцинковане на шаси!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Горещо поцинковане на шаси!!!

    Вече новото ми подцинковано шаси!
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Горещо подцинковане на шаси!!!

    Язък...
    Ако го беше надцинковал-щеше да кара поне още толкова години.
    Ама това е нова технология, не е много разпространена...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Горещо подцинковане на шаси!!!

      Кольо,благодаря ти.Смях се от сърце.
      Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

      Коментар


      • #4
        От: Горещо подцинковане на шаси!!!

        Извади джанти!!!
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #5
          От: Горещо подцинковане на шаси!!!

          Колега ако не е тайна колко скъпо ти се върза?
          Последно редактирано от valyon; 17-11-14, 20:27. Причина: заради безграничната ми тъпота

          Коментар


          • #6
            От: Горещо подцинковане на шаси!!!

            Б България няма толкова голяма вана за студено поцинковане,че да събере шаси от Витара,а и колегата е написал "горещо".Вероятно става дума за Галко...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              От: Горещо подцинковане на шаси!!!

              Ми там дето го карах(в Радомир)така ми казаха че било горещо така че и аз незнам точно какво е!!!За подцинковането ми излезе около 92 лева но това е в зависимост от теглото на детайла тъй като заплащането е на килограм(90 стотинки без фактура и 1.10 с фактура).А шасито на витарата излезе около 92 килограма. А преди цинка го карах на пясъкоструйка и тази операция ми излезе около 100 лева!

              Коментар


              • #8
                От: Горещо подцинковане на шаси!!!

                Добре изглежда на външен вид, но ръждата продължава,да си работи отвътре на рамата.

                Коментар


                • #9
                  От: Горещо подцинковане на шаси!!!

                  Студеното поДцинковане няма нужда от вана...А горещото в галко събира точно три витари напреко...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Горещо поцинковане на шаси!!!

                    Не знам дали в Бг има нещо което съм виждал по клипове в чужбина. Става въпрос за една огромна вана пълна с киселина в която се потапя детайла и се върти, за да проникне във всички кухини агента, след това се измива в още две вани и се потапя в последната, която е пълна с някакъв грунд, а вместо него може да се подцикова горещо. След подобна манипулация определено ще изкара още дълги години
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #11
                      От: Горещо поцинковане на шаси!!!

                      И на мен ми е интересно какво става с ръждата която е вътре в кухините на шасито?
                      Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
                      +359 878 201 276

                      Коментар


                      • #12
                        От: Горещо поцинковане на шаси!!!

                        Както е написал колегата Иван Тодоров шасито минава първо във вана с киселина та ако има остатъци от ръжда да се премахнат и след това се потапя в цинка,така че мисля че е надеждно и за ръждата отвътре,но само времето ще си покаже!Аз съм доволен от крайният резултат.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Горещо поцинковане на шаси!!!

                          Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                          Не знам дали в Бг има нещо което съм виждал по клипове в чужбина. Става въпрос за една огромна вана пълна с киселина в която се потапя детайла и се върти, за да проникне във всички кухини агента, след това се измива в още две вани и се потапя в последната, която е пълна с някакъв грунд, а вместо него може да се подцикова горещо. След подобна манипулация определено ще изкара още дълги години
                          Това е ноермалната процедура в заводите за горещо поцинковане. Има такива в Пловдив, Нови Пазар и Радомир.
                          Land Rover Defender 110SW 300tdi

                          Коментар


                          • #14
                            От: Горещо поцинковане на шаси!!!

                            И колко години смятате да карате тези ,,вечни" автомобили? Щото след три-четири години тази кола ще струва колкото е излязло пескостуя и поцинковането.
                            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                            Стефан Арзатов

                            Коментар


                            • #15
                              От: Горещо поцинковане на шаси!!!

                              Тези коли се правят с цел удоволствие и забавление. Честно казано аз ако мога да си съхраня джипа от разпат за следващите 10 години няма да е с цел да го продам, а да го ползвам колкото се може повече. Дали ще вложиш в морално остарял джип 1000 лв. да го спасиш от ръждата или ще си купиш поредния кошник на 10+ години и ще дадеш същите пари за обслужване и стягане според мен си е все тая. По важния въпрос е колко е надеждна процедурата и във времето какъв ефект има.
                              Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
                              +359 878 201 276

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X