Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горещо поцинковане на шаси!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Горещо поцинковане на шаси!!!

    Мен номера на шасито освен в КАТ, искаха да ми го снимат и за каското, добре че вече го бях обелил за КАТ та минах на оглед.
    Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
    +359 878 201 276

    Коментар


    • #32
      От: Горещо поцинковане на шаси!!!

      Евала човече, дай боже всекиму времето, нервите и средствата да съживи джип в чакалнята преди скрапта. Говоря от личен опит.

      Респект !!!


      Първоначално публикуван от niksan_baby Преглед на мнение
      Вече новото ми подцинковано шаси!

      Коментар


      • #33
        От: Горещо поцинковане на шаси!!!

        Благодаря колега!!!

        Коментар


        • #34
          От: Горещо поцинковане на шаси!!!

          Преди 3 год правих същата процедура на рамата на УАЗ и преди да я откарам се консултирах с някаква техноложка от фирмата в Радомир ,която категорично ми заяви,че е безмисленно да песакоструя тъй като те го горят при висока температура/не си спомням градусите,но била под критичната при която се разрушава структурата на метала/ при което игаряло всичко или почти всичко и след това вана с киселина и поцинковане във вана.Почти е невъзможно някъде да се напълни с цинк тъй като ме предупредиха да пробия дупки на местата където е възможно това да стане и кътето бях пропуснал те ги бяха направили.Даже ме предупредиха да го боядисам след 5-6 месеца.Мога да кажа ,че до сега не е мръднало.
          0888 50 13 35

          Коментар


          • #35
            От: Горещо поцинковане на шаси!!!

            Незнам колега дали е било нужно да се минава на пясъкоструя,но така или иначе всичко беше разглобено и така си предпочетох аз!Ако не е било нужно не е и излишно. И на мен ми казаха че са направили няколко дупки за да може цинка да се оттече.Аз също мисля че ще се задържи достаъчно след тази операция,но само времето ще си покаже,да сме живи и здрави,другото всичко се постига!!!

            Коментар


            • #36
              От: Горещо поцинковане на шаси!!!

              Колега преди да поцинковаш шасито от завода имаха ли опасение за изкривяване или усукване?

              Коментар


              • #37
                От: Горещо поцинковане на шаси!!!

                А след като мина процедурата с цинка сети ли се да премериш с колко килограма е станало по тежко шасито?Питам понеже правих две пътеки за камиончето и след поцинковането ми се сториха доста по-тежки.
                ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                Коментар


                • #38
                  От: Горещо поцинковане на шаси!!!

                  Няма за какво да мери. Премерили са го за да му сметнат цената. Цената е на килограм цинк обикновено.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Горещо поцинковане на шаси!!!

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Няма за какво да мери. Премерили са го за да му сметнат цената. Цената е на килограм цинк обикновено.
                    Въпроса ми беше с цел да разберем с колко се утежнява шасито след горещото поцинковане.Според мен е не малък процент!
                    ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Горещо поцинковане на шаси!!!

                      Първоначално публикуван от Светозар Стеев Преглед на мнение
                      А след като мина процедурата с цинка сети ли се да премериш с колко килограма е станало по тежко шасито?Питам понеже правих две пътеки за камиончето и след поцинковането ми се сториха доста по-тежки.
                      Колега не съм го мерил след обработката с цинка и нямам идея с колко се утежнява, но мога да кажа единствено че досега не е мръднало и няма грам никъде избила ръжда, като се има напредвид че съм ловец и повечето време джипа се кара е гората!!! Който направи тази операция като мен определено няма да съжалява!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Горещо поцинковане на шаси!!!

                        Първоначално публикуван от antonyy Преглед на мнение
                        Колега преди да поцинковаш шасито от завода имаха ли опасение за изкривяване или усукване?
                        Нищо не казаха за изкривявания и тем подобни!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Горещо поцинковане на шаси!!!

                          А за видимостта на номера на шасито някакви специални мерки взехте ли? И вижда ли се нормално след процедурата?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Горещо поцинковане на шаси!!!

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            А за видимостта на номера на шасито някакви специални мерки взехте ли? И вижда ли се нормално след процедурата?
                            Нищо не съм правил за номера и леко се е позапълнил от цинка но при добър оглед се разчита! След мен един приятел закара да си поцинкова шасито и им каза да внимават с номера и бяха залепили ламарина точно върху номера и нямаше проблем беше напълно незасегнат!!!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X