Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алкидни бои на водна основа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Алкидни бои на водна основа

    Тя работата е свършена вече, но да попитам за собствено успокоение (или напротив)
    Отдавна се канех да боядисам едни дървени врати и каси в къщи, но вече застудя и не е време да се държат отворени прозорците, за да се отмирисва боята, та ми протече мисъл да използвам бои на водна основа.
    Речено-сторено! Взех бои на Мегахим-Русе, минах с шкурка плоскостите, хубаво ги избърсах с влажна кърпа
    и ги боядисах. Резултата е много приличен и миризма никаква. Обаче подочух мнения, че боята не е трайна, че до една година ще падне на люспи...има ли истина в това...?
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    От: Алкидни бои на водна основа

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    Тя работата е свършена вече, но да попитам за собствено успокоение (или напротив)
    Отдавна се канех да боядисам едни дървени врати и каси в къщи, но вече застудя и не е време да се държат отворени прозорците, за да се отмирисва боята, та ми протече мисъл да използвам бои на водна основа.
    Речено-сторено! Взех бои на Мегахим-Русе, минах с шкурка плоскостите, хубаво ги избърсах с влажна кърпа
    и ги боядисах. Резултата е много приличен и миризма никаква. Обаче подочух мнения, че боята не е трайна, че до една година ще падне на люспи...има ли истина в това...?
    Няма и грам истина. От доста години ме ми се е налагало да се омирисвам с каквито и да е разтвирители, а не е като да не ремонтирам.
    Иначе съм доволен от Сократес, мисля словенски бяха.

    Коментар


    • #3
      От: Алкидни бои на водна основа

      Абе и на мен крайният резултат ми хареса, а и съхнат бързо да се не начудиш Знам, че отдавна и коли от скъпи марки се боядисват с бои на водна основа, но там цената е...В моя случай боята струва 6.80лв. кутията и е гланцова, защото по-често се намира фин мат-поне според моите наблюдения. Ако беше лято щях да ползвам класически автоемайл-лак и да държа всичко отворено-досега все съм подценявал боите на водна основа...
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        От: Алкидни бои на водна основа

        Боята на водна основа е прилична и приятна за работа, единствено не става за под за прагове или за маса, много лесно се отмива при миене и с времето се матира и изтънява до основата.

        Коментар


        • #5
          От: Алкидни бои на водна основа

          Предполагам,че става дума за .''.акрилни''... бои,а не за алкидни,че има разлика... ,и в момента боядисвам с тези дето Пенчо спомена,уж с UV защита,външно....да видим след 1-2 сезона,дали ще се обели.

          Коментар


          • #6
            От: Алкидни бои на водна основа

            Първоначално публикуван от LAZZ Преглед на мнение
            Предполагам,че става дума за .''.акрилни''... бои,а не за алкидни,че има разлика... ,и в момента боядисвам с тези дето Пенчо спомена,уж с UV защита,външно....да видим след 1-2 сезона,дали ще се обели.
            Не е мръднала четвърти сезон на входната врата на блока.Седи като автомобилна.
            Ползвам само оранжевите мечета от флок.

            Коментар


            • #7
              От: Алкидни бои на водна основа

              Акрилатните бои нямат проблем сами по себе си .Тези с които работим са около 2 пъти по-скъпи-Мегахим и Сократес. Боядисвани са ламперии, дървении, радиатори и пр. Проблеми може да се получат както при всички бои от подготовката на основата.

              Коментар


              • #8
                От: Алкидни бои на водна основа

                След три години с бои на Мегахим на водна основа - врати, каси, дограма с тези бои, без забележки. Да вметна, че за всеки случай хвърлих една ръка безцветен лак за джанти върху вратите на баните

                Коментар


                • #9
                  От: Алкидни бои на водна основа

                  Бива я боята,в къщи ремонта е на 7-8 години.Седи си по всички врати.Боята беше някаква марка но практикер,около година по-късно вече не я предлагаха.
                  Само не я бъркайте с тази за автомобили,нямат много общо...
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Алкидни бои на водна основа

                    ...на Мегахим...не,благодаря.От личен опит няма да повторя да работя с боя на водна основа...бе ли се!!!Това е моето мнение,базирано на абсолютно личен опит,нека колегите,подкрепящи, да не се засягат от това,моля.
                    HUSGVARNA 630 SMR
                    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Алкидни бои на водна основа

                      Не е зле да разкажеш за личния опит

                      Коментар


                      • #12
                        От: Алкидни бои на водна основа

                        Беленето след грундиране ли се получи или след директно нанасяне ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Алкидни бои на водна основа

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000243 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:5623861Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000260 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:198.3 КБ
ID:5623862...е тази табелка ми скъса нервите,именно заради жълтата боя,понеже беше на въпросната водна основа.Боядисах фона,зеленото,след като изсъхна хубаво,понеже в гаража който е беше поне 34/40 градиса,лятото,очертах буквите и започна одисеята с жълтата боя,първо нямаше покривност,а почти не я разредих,пет пъти повтарях наслоуването с дунапренено мече,съхна няколко дена и накрая започнах да свалям тиксото от очертанието на буквите.30% се обели на границата боя тиксо,при положение,че такава ми е технологията от край време,просто новото беше въпросната боя.На една варосана стена размазвах мечето...и там се обели,при положение,че други бои не мърдат...Ако съм сгрешил с технологията,простете за подвеждането и не се чуствайте ангажирани с поста ми
                          HUSGVARNA 630 SMR
                          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Алкидни бои на водна основа

                            Върху варосана повърхност или омазана с остатъци от постна боя е съвсем нормално да се получи този ефект. Случвало ми се е дори върху недобре изчистени от прах шлайфани дървени повърхности. С блажните бои този ефект е доста по-слабо изразен. От опит съм установил, че боите на водна основа изискват по-грижливо потготвяне на повърхноста за боядисване, както следва: матиране, обезмасляване, миене, грундиране с разредена 1:1 боя/вода или съответния грунд. За по-добра работа следващите ръце нанасям разредени 1:10 вода/боя, особено с пистолет. Предимствата са по-бързо изсъхване, липса на смрад на разредители с месеци, не на последно място е доста по-здравословно. При спазване на горните условия-дървената дограма на вилата е ОК след 4 години, по интериора и банята нищо не е мръднало. След пълно изсъхване, което се постига след не по-малко от седмица лятото и неизвестно колко зимата, в мокрите помещения пръснах две ръце лак за джанти с доста добър ефект.
                            Последно редактирано от gkesov; 18-11-14, 18:20. Причина: правопис

                            Коментар


                            • #15
                              От: Алкидни бои на водна основа

                              ...прав си,колега,за варосаната основа,но другия опит беше на прекрасно боядисана и чиста основа.Пак казвам,че това е моя опит с този тип боя и да ме извини околната среда,но нервите,който употребявам в подобно случай са ми по важни.Успех в начинанията ,
                              HUSGVARNA 630 SMR
                              PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X