Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да се похваля с новия F-150 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да се похваля с новия F-150 4x4

    И така, от няколко седмици съм с новото возило: 1999 Ford F-150 5.4 V8 4WD пикап, с LPG инжекция на BRC.

    Прилагам няколко снимки:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09001.jpg
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:6072296Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09002.jpg
Прегледи:1
Размер:77.7 КБ
ID:6072297Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09004.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:6072298Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09005.jpg
Прегледи:1
Размер:64.3 КБ
ID:6072299


    Първи впечатления от лека кал:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141109_134543.jpg
Прегледи:1
Размер:51.5 КБ
ID:6072300Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141110_081521.jpg
Прегледи:1
Размер:61.5 КБ
ID:6072301Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141110_081546.jpg
Прегледи:1
Размер:67.8 КБ
ID:6072302

    Карах с гумите с които го внесох, доста зле като шарка. Справи се добре говедото, приятно съм изненадан. Бавните почти не трябват, предвид големия момент в ниските.

    Първи поражения: Изкъртена скоба за теглене /впоследствие намерена в калта/, и извадено от клон огледало. Огледалото май си е добре, скобата - Дядо Владо ще мисли как да я закрепваме пак. Не че не може без нея...

    Сега сложих тези нови гуми, предстои натрупване на впечатления и от тях:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141112_172151.jpg
Прегледи:1
Размер:51.0 КБ
ID:6072303Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141112_172204.jpg
Прегледи:1
Размер:39.2 КБ
ID:6072304Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141112_173056.jpg
Прегледи:1
Размер:48.3 КБ
ID:6072305Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141112_173244.jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:6072306

    Странното е, че стоковите на това говедо са около 30 инча само. Без никакъв лифт, е карано до момента с 32.8 инча без проблем.

    Аз се мятам на 33.4 инча, стоят перфектно. Чакам и 2.5 инчов на RC, който изравнява предницата със задницата. Повече снимки - като дойде лифта.
    "Живей бързо, умри млад и остави един красив труп след себе си." Е. П.

    2007 Nissan Titan 5.6 V8 4WD

  • #2
    От: Да се похваля с новия F-150 4x4

    Честито!
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      От: Да се похваля с новия F-150 4x4

      Браво, сдоби се с гуми. Успех и ще видиш разликата да имаш с какво да караш и тия за мъгла дето бяха досега

      Коментар


      • #4
        От: Да се похваля с новия F-150 4x4

        Благодаря, колеги!

        Ще ги тествам още този уикенд, Кокчо.
        "Живей бързо, умри млад и остави един красив труп след себе си." Е. П.

        2007 Nissan Titan 5.6 V8 4WD

        Коментар


        • #5
          От: Да се похваля с новия F-150 4x4

          Да споделиш да не питам в другият форум като за семейна кола как е?Вторият ред седалки може ли да се ползва от жена и дете със столче примерно или ще им е тясно.Ей така сподели впечатление от ергономията вътре и как е на дълго ако си го пробвал вече.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #6
            От: Да се похваля с новия F-150 4x4

            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            Да споделиш да не питам в другият форум като за семейна кола как е?Вторият ред седалки може ли да се ползва от жена и дете със столче примерно или ще им е тясно.Ей така сподели впечатление от ергономията вътре и как е на дълго ако си го пробвал вече.
            Отзад ще им е тясно,нашия Данчо го има същия,но май е 4.7 (не съм сигурен),возих се отзад и не е кмфортно-тясно си е.Жената отпред,столчето отзад-само така става за дълго,но не много дълго.По принцип това е работен пикап,а не автомобил за дълги преходи.
            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
            0885 660 613

            Коментар


            • #7
              От: Да се похваля с новия F-150 4x4

              Поздрави на колегата с покупката - да ти служи вярно и дълго. Аз карам 97 4,6л от няколко години - ако мога да съм полезен с нещо пиши на лично. Изглежда Лариат оборудването - незнам дали си открил, че задната седалка се дели на две(поне на моя - незнам дали е екстра, която се е доплащала навремето) и дефакто седалката зад шофьора се дърпа откъм облегалката към шофьорската седалка и става на нещо като метален тезгях(там си държа боклуците да не са в коша отзад).
              Ще си позволя аз да отговоря на slatanic, въпреки че въпроса не е към мен - задния ред седалки става за кратки преходи основно за слаби/дребни хора. Столче незнам дали може да се сложи - не ми се е налагало. Аз съм ~1,8м около 90кг и ми е тясно отзад(по-скоро неудобно заради стойката) и гледам да не причинявам на себеподобни мъчението да се возят отзад. Представи си задните седалки като пейка на 90 градуса облегалка-седалка, с дунапрен и кожа. От друга страна мястото отзад е много полезно за багаж, който държиш да не се мокри и да не може да се открадне лесно, а отпред си е типичен американец - широко и комфортно. Като придвижване по асфалт - всичко над 100-120 е некомфортна скорост(моито дифове са средни като предавателно число). Ако искаш да вдигнеш повече, може но да я поддържаш - трудно. Откъм разход (моя е с малкия осмак) на мен ми гори около 20-22 газ на 100 км. Сравнително здрава машина, като основния проблем е в чакане на части, когато се наложи (не са скъпи - пример лагер полуоска отзад SKF ~100лв с куриера, маслен филтър ~8лв, свещи платинени по 4лв бр, бобини и кабели ~ 300лв от хубавите) - по-евтиния транспорт е около 2 седмици, а бързия обикновенно е скъп, но пък за 4-5 дена идват от щатите до провинцията тук - пикапа е особенно популярен в щатите като навремето са продавали по 700-900хил бр годишно. Маслото в автомата е специално - Меркон 5 и трябва да се внимава с него. От към гуми не е притенциозен - вече втора или трета година карам с едни и същи АТ-та на Йокохама зима и лете и зимата не съм усещал някакви особенни проблеми(все пак имам едно на ум - не като да си със зимни гуми, но разликата не е огромна както при леките коли). Джантните са с някакво много гадно междуболтово р-ние 5х135мм, за разлика от всички останали F150ки и въобще американски пикапи. Този размер мисля е само на F150 и Експлорър за 97-02.

              Коментар


              • #8
                От: Да се похваля с новия F-150 4x4

                Колега gangstah, да си жив и здрав - много полезна инфо ми даде! Ще те питам и куп неща на лични.

                Колкото до въпроса на колегата slatanic по-горе, напълно подкрепям твоето и на Валентин мнения, относно функционалността на задните седалки. Аз го ползвам основно за лов и за тези кратки растояния явно няма проблеми. Но за дълго, особено за едри хора, ще е проблем. За дете на детско столче, би бил идеален /нямам още, та не знам/.
                "Живей бързо, умри млад и остави един красив труп след себе си." Е. П.

                2007 Nissan Titan 5.6 V8 4WD

                Коментар


                • #9
                  От: Да се похваля с новия F-150 4x4

                  Честито, само да те радва!
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да се похваля с новия F-150 4x4

                    Честито и от мен , с здраве да си го каляш

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да се похваля с новия F-150 4x4

                      Този уикенд доста го натоварих - такъв оффроуд не бях правил с други джипки. Прилагам няколко снимки.

                      Бях с чисто нови BF Goodrich T/A, справиха се блестящо! При условие, че задницата е доста лека и поднася сериозно. Кой казва, че не ставали за кал? Нищо вярно. Никъде не закъсах, други ги бутахме и теглихме.

                      Проблема е обаче, че след редица понесени удари отдолу, явно нещо съм прецакал. Сега при подаване на рязка газ - се чува едно тр-р-р-р-р-р отдолу, точно зад мен и под купето. Същото го прави понякога и при рязка спирачка, което вече е странно. Тия дни установих, че и когато съм на 4х4 включени, при волан завъртян до край - също стърже, при това всеки път.

                      Инак върви говедото - не е спрял, но ме е страх така да карам. Мисля си за кардан, раздатка - такива неща. Някакви идеи?
                      Прикачени файлове
                      "Живей бързо, умри млад и остави един красив труп след себе си." Е. П.

                      2007 Nissan Titan 5.6 V8 4WD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да се похваля с новия F-150 4x4

                        Възникна следния въпрос - Очакването било ли е променяно (примерно с повдигане от порядъка на 2 инча), или това си му е стоковото?

                        Отзад (трапецовидния елемент дали е слаган допълнително):

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141212_125531.jpg
Прегледи:1
Размер:47.7 КБ
ID:5629138 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141212_125543.jpg
Прегледи:1
Размер:44.1 КБ
ID:5629139 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141212_124657.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5629142

                        И в средата - за натягане на предните носачи:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141212_124623.jpg
Прегледи:1
Размер:33.5 КБ
ID:5629140 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141212_124628.jpg
Прегледи:1
Размер:26.7 КБ
ID:5629141

                        Някой да има стоково такова, за да сравним?
                        "Живей бързо, умри млад и остави един красив труп след себе си." Е. П.

                        2007 Nissan Titan 5.6 V8 4WD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да се похваля с новия F-150 4x4

                          Първоначално публикуван от Samuil Преглед на мнение
                          ....... За дете на детско столче, би бил идеален /нямам още, та не знам/.
                          Тия версии не са удобни за детско столче на задната седалка. Ако столчето е от хубавите, не остава място за краката на детето. Много е близо предната седалка. Става ако сложиш столчето по средата на задната седалка и го вържеш със средния колан. Тогава обаче дребуса почва да ти рита чашите в подлакътника.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да се похваля с новия F-150 4x4

                            Здравейте, скоро отивам в Канада и искам да си взема някое Ф150.Насочил съм се към модела 04-08г но не съм ориентиран с двигателите.Може ли малко помощ към кой двигател да се насоча.Джипа няма да е за офроуд, а поскоро да си премъквам боклуците.
                            Дидо
                            Без Паджеро 2

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X