Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на алуминий

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заваряване на алуминий

    Здравей те
    Нов съм в форума но го чета от доста време,и смятам че тук са хората които могат да ми помогнат.
    Не съм много по обясненията но надявам се да ме разберете.
    Налага ми се да заваря алуминий 6061 Т6.Както се вижда от марката той е закален и въпросът ми е:
    Трябва ли преди заваряването да се разкали и след това отново да мине на закаляване или мога и така да го направя?Каква ще е разликата в заварките и в двете положения?

  • #2
    От: Заваряване на алуминий

    закаляването на алуминия го прави по-мек от нормалното му състояние. Не е като при стоманата. За това ми се струва че не би трябвало да има проблеми. След заварката може да се направи закалка за да стане еднаква структората.

    Коментар


    • #3
      От: Заваряване на алуминий

      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
      закаляването на алуминия го прави по-мек от нормалното му състояние. Не е като при стоманата. .....
      При коя стомана ?

      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
      .... За това ми се струва че не би трябвало да има проблеми.....
      Стува ти се , или си убеден ?
      Последно редактирано от Vlado_Ts; 19-11-14, 18:57.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        От: Заваряване на алуминий

        Та в крайна сметка ще му отговорите ли на човека?Че и на мен също ми е интересно!
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • #5
          От: Заваряване на алуминий

          Алуминия е от клас ниско легирани и е легиран с разни елементи.
          Ако искаш можеш да заваряваш с добавка 4043 5% силиций или с 5356 5% магнезий. Трябва да се знае обаче какъв е детайла и какво трябва да се постигне, щото това което го пиша сега е изстрел в тъмното по неподвижна мишена. Дай снимка и/или ми се обади по телефона за уточнение.
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • #6
            От: Заваряване на алуминий

            6061 Се използва при рамки за колела,мотори и т.н
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Заваряване на алуминий

              С 4643....ако намериш,ако не....тогава 4043!
              Последно редактирано от julionavarro; 21-11-14, 19:10.
              Kawasaki Klr 600 '91

              Коментар


              • #8
                От: Заваряване на алуминий

                Да става на въпрос за рамка на велосипед.В нета намерих,че производителите на велосипедни рамки използват алуминий с различна степен на термична обработка(Т6,Т4 дори Т0) явно няма никакво значение.Но след заваряването трябва да мине отново на закаляване за да се изравнят.

                Коментар


                • #9
                  От: Заваряване на алуминий

                  Щом е рамка от колело....значи се е "скъсала" на downhill .....предполагам!? След като се завари рамката,около мястото на заварката вече.няма де е Т6..дори няма де е Т4! За да се постигне отново Т6, трябва някой да ти направи "post weld heat treatment". Съмнява ме че някой от "гаражните" аргончици може да ти я свърши тази работа. Разбира се че ще ти се каже че няма проблем, че и преди е заварявал дори и мотоциклетни рами....и няма нужда от закалка. Или ще ти я "грейне" малко с оксижена,плювайки по нея да провери кога е достигнала необходимата температура...и готово...само и само да ти се вземат парите! Риска да се скъса рамката след като е заварена,е почти 100%....но ти си знаеш! Ако пък рамката е от онези дето струват няколко хилядарки....тогава можеби си струва целия филм! Ако намериш къде да ти я закалят(с истинска закалителна процедура),то тогава трябва да ти я "докарат" отново на Т6....никакви други стойности под тези не те устройват! Ако си я "скъсал" на Т6,то означава че всичко под тези стоиности е равно на отново "късане",падане,трошене на глави,крайници,ключици,китки,глезени......ако си "екстремен байкър" де!
                  Kawasaki Klr 600 '91

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заваряване на алуминий

                    А така...като чета та ...ще взема да запаля една свещ...че и моят електровелосипед е с алуминиева рамка.
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заваряване на алуминий

                      http://m.youtube.com/watch?v=q0G2zuOqsRA
                      Невъзможно ли ти се струва?
                      Kawasaki Klr 600 '91

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заваряване на алуминий

                        Точно обратното - напълно е възможно, и затова карам внимателно, и не ходя в гората с него.
                        Пък и не съм на годините на показаните в клипа
                        Панайот Бърдарски
                        0887 60 77 22

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заваряване на алуминий
                          • Тип
                          • F - не е извършен специален контрол на топлинната обработка или закаляване след оформянето на продукта
                          • O – отгрято състояние – това състояние предоставя най-ниска твърдост и най-висока пластичност на метала
                          • H – изтеглен - само за пластично деформируеми продукти/валцови изделия. Използва се за продукти, които са били закалени чрез загряване на ниска температура, след студена обработка.
                          • Т – Използва се за продукти, които са закалени с гореща обработка.
                          • W – това е закалка, която се използва рядко и е доста нестабилна. Тя е пригодна само за сплави, които имат процес на стареене при нормални температурни нива, слек като са били горещо обработени.

                            Вид
                          • Т1 – Охладено от повишена температура по време на оформящият процес и с процес на естествено стареене за постигане на стабилни механични качества
                          • Т2 – Охладено от повишена температура на метала под която е обработван, студена обработка и с естествено стареене за висока стабилност
                          • Т3 - Закаляване във воден разтвор, студено обработен /на преса/ и с естествено стареене на метала за висока стабилност
                          • Т4 – Закаляване във воден разтвор с естествено стареене на метала за висока стабилност
                          • Т5 – Охладено от повишена температура по време на оформящият процес и с процес на изкуствено стареене на метала
                          • Т6 – Горещо обработено в разтвор с изкуствен процес на стареене създаващ най-висока якост и механични свойства, но намалява пластичността на метала.
                          • Т7 - горещо обработено в разтвор и стабилизирано, което води до подобрени механични свойства – уякчаване
                          • Т8 – Закаляване във воден разтвор и на преса за изкуствено стареене
                          • Т9 – Закаляване във воден разтвор, изкуствено стареене и закаляване на преса

                            Сега остава само някой занимаващ се, обясни на простолюдна практика, как стават нещата. На теория -> е ясно .

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X