Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

    Останаха още малко марки и модели за обсъждане,продължавайте.

    Коментар


    • #92
      От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
      Останаха още малко марки и модели за обсъждане,продължавайте.
      Напоследък гледам че се засилва тенденцията за търсене на Машината с главно М - не повече от пет годишна, да струва 5к (евентуално може и евро), да харчи 5/100, да се кара спокойно със 150 по магистрала, да може да вади закъсали Белаз-и от мините и единствената ѝ поддръжка да е евентуално смяна на масло веднъж за следващите пет години
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #93
        От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

        Първоначално публикуван от stargazer
        Напоследък гледам че се засилва тенденцията за търсене на Машината с главно М - не повече от пет годишна, да струва 5к (евентуално може и евро), да харчи 5/100, да се кара спокойно със 150 по магистрала, да може да вади закъсали Белаз-и от мините и единствената ѝ поддръжка да е евентуално смяна на масло веднъж за следващите пет години
        Ако намериш някъде запиши ме за две!!!
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #94
          От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          Ако намериш някъде запиши ме за две!!!
          Не вярвам точно аз да я намеря, понеже не я търся активно ... ама подозирам, че се произвежда на много тайно място в Северна Корея
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #95
            От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
            Останаха още малко марки и модели за обсъждане,продължавайте.
            взе ми думите от устата Нищо против колегата но преди 4-5 години може би в продължение на няколко месеца обсъждахме в детейли някаква конкретна фронтера и така и не си купи нищо. Та сега ми намирисва на същото. Същите въпроси същото колебаене от 3 до 300 коня от лека кола до зверските блокажи

            @feikot: Вземи си квото ти е на сърце и колкото пари имаш пък после ще го мислим
            no signature no problems

            Коментар


            • #96
              От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

              Чакайте сега...кви зверски блокажи,кви 150 по магистрала кви стотици коне ?!? Искам проходим автомобил,т.нар. джип,който да е голям и да не гори чак толкова.Щом съм казал,че 10 нафта е допустимо,какви 5/100 се цитират... нито искам експедиции,нито искам тестове по наклони и по дерета,аре моля ви се. Като човек питах и то за това дискавъри,защото изобщо не го бях сложил в таргета,а сега като го разгледах и се замислих.На кой му дойде на ум за блокажи зверски и за експедиции
              Фанатик,знаеш,че тия фронтери са ми на сърце отдавна,тогава вместо фронтера си купих пасата и нивата,не съм лаладжия,да имам две хилки и само да си търкаме клавиатурите,искам като ходя аз или баща ми до вилата да не се чудя дали ще запали (както нивата) и като си ходя по нивите да мога да я натоваря с необходимите неща и да не закъсам в първата локва.Толкова ли е трудно за разбиране ? Дискавърито виждам е доста просторно,за това него гледах,мисля си ,че дискавърито е по-джип от фронтерата,витарата я отписах защото е малка,но не съм я изключил напълно.Трябва ли по форумите такива "леки" бъзици да си подмятаме,не сме на 15 години.А и не мисля,че е уместно да вземам това,което ми е на сърцето и колкото пари имам,не знам къде ще спя после на сърце ми е фронтера или хубаво дискавъри,ама диското като гледам е около 9-10,а това е почти двойно.
              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
              feikot@abv.bg
              Обратно дороги - НЕТ !

              Коментар


              • #97
                От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                Ми дефинирай си малко по-точно изискванията... За мен тежко натоварена с оборудване джипка в мокра нива е авантюра с неясен изход, независимо колко "подготвена" е джипката.
                Диско 2 в сток вид не е за тая работа. Диско 1 с някои пипвания тук-там по-става, ама ако внимаваш.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #98
                  От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                  В мокра нива джип няма работа особено ако е натоварен и тежък.Фронтерата е изключително безпроблемен автомобил.Дилемата между фронтера и дискавъри ме карат да се сетя за думите на водещиат на "На 5 предавка" или нещо подобно.Той е англичанин и казва : Английските автомобили са много хубави но имат един дребен недостатък - много се чупят!.Тези думи от англичанин относно тяхното си автомобилостроене са изключителна рядкост но му прави чест като човек разбиращ от автомобили.За мен лично няма дилема - Фронтера Б по възможност 3.2 или някакъв друг бензинов двигател - 2.2
                  BMW X6

                  Коментар


                  • #99
                    От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                    Диско 1 е проста и надеждна машина.Двигател 200/300 Тди са с директно впръскване,може би най-икономичните джипки в големия клас.Много са просторни и комфортни.И двата мотора са много надеждни и нямат някакви конструктивни недостатъци.Евтина поддръжка-е не знам за по-евтина-к-т съединител 150лв.Лагери за главина-45лв и т.н.Има доста части втора употреба.Раздатките им са много здрави със зъбни колела,а не с вериги и ако няма извращения,са абсолютно безпроблемни.Въпроса е да се попадне на читав екземпляр.
                    Диско 2 е доста по-сложно с много електроника и по-скъпи части.
                    При така описаните условия-Диско1.
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                      Ми дефинирай си малко по-точно изискванията... За мен тежко натоварена с оборудване джипка в мокра нива е авантюра с неясен изход, независимо колко "подготвена" е джипката.
                      Диско 2 в сток вид не е за тая работа. Диско 1 с някои пипвания тук-там по-става, ама ако внимаваш.
                      Не е чак толкова натоварена с примерно 1 тон...а и не минавам през разорана нива а по проекто път,който колкото и да е,съм закъсвал с нивата,че се е стигало до трактор.Е,вярно не е всеки път едно и също,не е и постоянно в такова състояние "пътя".Щом нивата се е справяла сток с тия условия,значи джипове,които са малко по-добре фабрично от нея,значи няма нужда от по-специални пипвания.Гумите са основен фактор,разбира се,но за съжаление не мисля,че нивата беше много успешна и останах с малко горчив вкус от нея,основно от двигателната част,най-ме тормозеше паленето и като загрее,че не може да пали...може и от метана да е,но е минала история.Искам да съм спокоен като вляза и като завъртя ключа да запали,като има 2 педи кал,да мине без нужда от лебедки и трактори.Не говоря за експедиции и за хард изпълнения

                      Има ли външен белег,по който да разбера дали е 200 или 300Д,като изключим годината,защото по обявите пишат каквото им дойде на ум ?

                      Този ? http://www.cars.bg/c917828
                      Последно редактирано от feikot; 31-12-14, 12:25.
                      Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                      feikot@abv.bg
                      Обратно дороги - НЕТ !

                      Коментар


                      • От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                        Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                        Този е 300.Разликата м/у 200 и 300 на пръв поглед е че 300 е с пистови външни ремъци,а 200 с клиновидни..Основно разликата е в ангренажа.Освен това 200 слагат до 94г със стария интериор и табло-този е 200 http://www.cars.bg/c957369
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                          Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                          Не е чак толкова натоварена с примерно 1 тон...
                          Явно имаш тотално объркани представи за джиповете. Погледни колко е полезният товар на подобни машини
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                            Това е Дискавълри 1 http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=5229 с други думи 795кг.
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                              Това е Дискавълри 1 http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=5229 с други думи 795кг.
                              Тия "данни" от Аутодата винаги трябва да се четат с повече от едно "на ум". Аз съм с пружини +200кг (истински, не Бритпарт) на Д2 и съм си правил експеримент с товарене - около 740 кила товар на пуснати седалки, с пълен резервоар (още около 80 кила) и аз отпред (още 80). От близо 10см лифт отзад останаха не повече от 3.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                                Абе скрап...имам чувството,че понякога не четеш точно това казвам,че НЯМА да я товаря примерно с 1 тон,а с много по-малко,като да речем 300-400 килограма максимум...
                                Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                                feikot@abv.bg
                                Обратно дороги - НЕТ !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X