Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

    Просто на мен ми е много странно и неудобно за маневриране(може би проблема си е в мен).Някак не завива колкото ми се иска на мен.Съгласен съм ,че повечето от негативните изказвания за Фронтерата са или от не познаване на модела(преки наблюдения) или от попадане на лош екземпляр.

    Коментар


    • #47
      От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

      Части от дилъри не купувам. Освен това имам цени, които повечето хора нямат достъп. Поддържам няколко собствени и вервай ми Фронтерата е доста по-скъпа за поддръжка. Приликата е с родео, което е бая по-различно от Трупър. И не е до негативизъм а до изстрадани истини.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #48
        От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

        Дай примери за тези " скъпи части"

        Коментар


        • #49
          От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

          Темата май скоро ще отиде... Карал съм преди години чисто нова Кия Спортидж закупена от магазина бензинка на мой роднина, ще споделя моите впечатления, въпросната Кия която съм карал и това което ми хареса най-много в нея, много безшумна, много тих бензинов двигател, управлението е като на лека кола, изчистен дизайн, но нека да не забряваме че става въпрос за чисто нова Кия Спортидж и нормално да ми е харесало като за чисто ново возило , минуси, определено е по-малък салона, по-ниска е фабрично, по-нежна като цяло спрямо фронтерата, сега се сетих като паркирах Кията някъде и отварях вратата от таблото постоянно имаше особен звуков сигнал че ми е отворена вратата, подлудяваше ме този звуков сигнал така и не разбрах дали може да се изключва . Фронтерата си има другите плюсове най-вече за в гората, поцинковано шаси и купе, по-голям фабричен клиренс спрямо Кията, на Фронтера А можеш да сложиш 32 гуми без никакъв лифт, кормилната кутия си е супер и управлението е много леко, голям избор от двигатели и в зависимост какво ти трябва просто се спираш на конкретния мотор и си ти, това е в общи линии

          За да не ме нападате че защитавам само фронтерата, прочетете по-назад и писах на автора на темата, че Кията е може би e неговата джипка и че Пенчо е неговия човек

          Коментар


          • #50
            От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Темата май скоро ще отиде... Карал съм преди години чисто нова Кия Спортидж закупена от магазина бензинка на мой роднина, ще споделя моите впечатления, въпросната Кия която съм карал и това което ми хареса най-много в нея, много безшумна, много тих бензинов двигател, управлението е като на лека кола, изчистен дизайн, но нека да не забряваме че става въпрос за чисто нова Кия Спортидж и нормално да ми е харесало като за чисто ново возило , минуси, определено е по-малък салона, по-ниска е фабрично, по-нежна като цяло спрямо фронтерата, сега се сетих като паркирах Кията някъде и отварях вратата от таблото постоянно имаше особен звуков сигнал че ми е отворена вратата, подлудяваше ме този звуков сигнал така и не разбрах дали може да се изключва . Фронтерата си има другите плюсове най-вече за в гората, поцинковано шаси и купе, по-голям фабричен клиренс спрямо Кията, на Фронтера А можеш да сложиш 32 гуми без никакъв лифт, кормилната кутия си е супер и управлението е много леко, голям избор от двигатели и в зависимост какво ти трябва просто се спираш на конкретния мотор и си ти, това е в общи линии

            За да не ме нападате че защитавам само фронтерата, прочетете по-назад и писах на автора на темата, че Кията е може би e неговата джипка и че Пенчо е неговия човек
            Кия стъпва в България 2002г.
            Модела който коментираме вече е спрян от производство, тъй че, вериятно си карал следващия - дето си е вече СУВ.

            Коментар


            • #51
              От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Кия стъпва в България 2002г.
              Модела който коментираме вече е спрян от производство, тъй че, вериятно си карал следващия - дето си е вече СУВ.
              Говоря точно за тази която е спряна от производство, моя роднина я е купил от чужбината чисто нова, разбира се не споменах че съм я карал когато бях тъкмо взел книжка , преди доста години и затовам имам хубави впечатления от Кията , ето снимки от нета за въпросния модел и даже същия цвят бордо





              Коментар


              • #52
                От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                Първоначално публикуван от mi6emorkov Преглед на мнение
                Дай примери за тези " скъпи части"
                Дебитомер, съединител, демпферен маховик, радиатор, преден мигач и всякакви едрогабаритни

                На Павката мнението е ценно и полезно. Такива трябва да са и другите.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #53
                  От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Кия стъпва в България 2002г.
                  Много добре си спомням как 1996 г. с тогавашния ми шеф ходихме да ги гледаме, че имаше мерак да купува такава служебна .
                  Не помня изложението в Универсиада или Фестивална беше ?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                    Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                    Много добре си спомням как 1996 г. с тогавашния ми шеф ходихме да ги гледаме, че имаше мерак да купува такава служебна .
                    Не помня изложението в Универсиада или Фестивална беше ?
                    Възможно е. Официално откриват 2002. Пише го на сайта им.
                    Лично аз чух за КИА като взех моята преди 7 години.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                      Дайте да уточним коя фронтера с коя КИЯ сравняваме?

                      аз говоря за Фронтера Б дълга база сравнена с КИЯ дълга база.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kia_frontera.JPG
Прегледи:1
Размер:38.4 КБ
ID:5626565


                      Как е възможно изобщо да се сравняват 2-та автомобила?
                      КИЯ-та може единствено да се сравнява с Витара и то не Гранд витарата.
                      Окачването на КИЯ-та наподобява повече лек автомобил отколкото джип.
                      А-рамото отзад силно ограничава възможностите за тунинг. Не може да се сложат по-големи гуми от 29" без да вложиш инжинерна мисъл и много пари. Бавна е. Вътре материалите които са използвали са леко казано евтини. И т.н.
                      Но това е само моето скромно мнение.
                      Последно редактирано от fanatic; 02-12-14, 15:29.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #56
                        От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                        Значи има 3 модела кия-къса,нормална с 5 вр. и вагон която е по дълга с около 25-30см.Спецялно моята която беше вагон 2001г хем беше автомат хем нямаше а рамо.Шасито мога да твърдя, че е доста по здраво от на сузуки витара.Хич не е бавна хем беше автомат.Бих казал ,че има и доста приличен разход.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                          Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
                          Значи има 3 модела кия-къса,нормална с 5 вр. и вагон която е по дълга с около 25-30см.Спецялно моята която беше вагон 2001г хем беше автомат хем нямаше а рамо.Шасито мога да твърдя, че е доста по здраво от на сузуки витара.Хич не е бавна хем беше автомат.Бих казал ,че има и доста приличен разход.
                          Явно има различни модификации, тази която аз съм разглеждал е такава каквато съм описал. Рамата и мен ме изненада колко е огромна. Явно като са я конструирали са мислили да е друга концепцията
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #58
                            От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                            Не разбрах защо толкова много се коментира тази КИА,като аз изобщо не съм я споменавал...ОК,има предимства,ама не мисля,че на мен ще ми върши работа.Имам комби 4х4. Уточнявам,става въпрос за Фронтера Б (!) като дали е дълга или къса,вече за там искам мнения и препоръки. Сравнение на Фронтера Б (!) с Паджеро 2 поколение.Гранд витарата ми отпада,защото ми се струва малка и неподходяща.Така че,молбата ми е за тези модели да дадете мнение,цени на части и обслужване,разход гориво,обем вътрешен,не толкова дали може да преодолява 60 градусов наклон или да дърпа триоска от тресавище. Не ми трябва за хард изпълнения,а просто да не ми е проблем дали ще мина от тук или от там... Благодаря.
                            Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                            feikot@abv.bg
                            Обратно дороги - НЕТ !

                            Коментар


                            • #59
                              От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                              ОФБ 2.2 д е може би най-икономичната джипка , особено в експедиция . Паджерото е доказал се модел в Париж - Дакар

                              Коментар


                              • #60
                                От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                                Избирах преди 4 години паджеро за братовчедка ми. Изгледамхе доста, нямаше нито едно което да не е почти изгнило в рамата при захвата на задните амортисьори. Всичките ръжда обилно. Салоните леш, нито едно не му работеше уредчето на таблото за наклона, купихме 3000 кубика. Газифицирано с 31"-ци под 18-20 градско не е паднало а вървеше доста по-малко от 2.2 бензин на газ. Автомат беше де това има значение. Всяка година търкане на ръжди и мацане с химии и го продадоха миналата година по това време. Аз лично паджеро не бих взел. Новите пък страдат от автомати и са си цифра. Като цена на придобиване според мен фронтерата няма аналог в тоя клас джипки.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X