Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обмисля се подмяната на старите БТР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
    А ти защо ми изтри поста с поканата за пиене на ракийца ? Нещо лошо ли има ?
    Не че ти дължа обяснение но: Прие се от хора от форума че е обидно. Ако ще отправяш покана за пийване вземи го направи по регламента Напр. аз нитро каня за надпиване с..... едикой си на дата, място и т.н. Кой ще черпи, имали залог и тежнения за първият паднал под масата...Е такива неща. /Ще взема да си друсна един картон за спам/
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

      Хмм...
      1. БТР 60 ПБ- МД-1 - демек модернициран с дизелов двигател Къминс, скоростна кутия Алисон , пасивни нощни мерници, странични десантни люкове и климатик в БА има около 180 броя. Недостатъци- вече практически не плава, бронята не държи на съвременните нива. Не знам за 7.62 бронебоен, но със 5.56 SS 109 се дупчи в 80% от случаите.
      2. Някой май са пропуснали, но беше подписан меморандум с Текстрон за съвместно производство на ББМ (бойна бронирана машина) - само дето това дето ще го произвеждаме съвместно няма общо с М1117 - най малкото защото ще е 6х6. Демек дериват на Амтрака на Морската пехота на САЩ а не на БРДМ чето на Военна полиция на същите САЩ.
      3. Фуксовете ни ги предлагат съвсем ама напълно ама наистина без пари. Заедно се дна купчина техника. НО- кашимерията леко се дърпа и са до някъде прави защото не печелим кой знае каква модернизация. Има вероятно да се вземат специализираните машини (за химическо разузнаване , за разграждения , ремонто евакуационни машини) за да се спести някой лев.

      Но- пари няма няма и да има.... Скоро да не кажа в обозримите 5 години. Така че вариантите са два- да вземем по- старичките немски машини на цена самоизвозване от Германия плюс някой лев за капитален ремонт или да почакаме и с този проект до 202Х година....
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

        А ДОБРЕ ДОШЬЛ пак

        Колко са лоши немските,в смисьл стават ли за нещо и какво им включва капиталния ремонт след който да стават?
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
          Поне 1000+ пъти питах какви пари имаме, никой не отговори.
          Щом парите тук в темата не са проблем ( сакън някой да не каже че са) и тъй като подкрепям горния пост - най-добрият избор за нас е Бредли.

          Доказан най-голям танкоубиец. На руски танкове.
          И тъй като Русия е обявена за заплаха на националната ни сигурност на правителствено ниво, това е нашата машина.
          Руснаците имат 5 десантни кораба, които могат да носят по 5 танка... така, че е нужно да си купим 10 -15 Бредлита и националната ни сигурност е осигурена.
          За парите - подписали сме един договор за присъединяване към НАТО в който пише, че към 2020 г. военният ни бюджет трябва да бъде не по-малко от 2% от БВП на страната. В момента е 1.33%, през 2015 ще е 1,5% и така плавно до 2% през 2020 г. През 2013 г, БВП е бил $ 53,01 млрд., което ще рече, че военният ни бюджет в момента е точно $705 033 000 (1,33%)! Ако през 2020 г. приемем, че имаме същия БВП (а би трябвало да расте, защото не виждам на къде повече може да пада - заемите станаха серийни...) военният ни бюджет ще надхвърли $ 1,6 млрд. годишно! Аз си мисля, че като за нашите размери парите никак не са малко! Скотоумието, кражбите и разсипията са много - друго обяснение няма!

          П.П. - Пък ако вземе да се окаже, че в момента наистина даваме $ 705 033 000 на година основно за заплати и манджа в армията, по-добре да разпуснем тази "армия" веднага, а със спестените пари да го ударим на ядене и пиене, като за последно...!
          Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 02-12-14, 18:00.

          Коментар


          • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Скотоумието, кражбите и разсипията са много - друго обяснение няма!
            Не са много, направо са свръх много.
            Колкото до бюджета за догодина, планираното е по-малко от тазгодишния.

            Коментар


            • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

              Армия/ армии/ отдавна нямаме и не ни трябват, според мен.
              Някакво количество въоръжени сили - да, ама в какъв обем? И с какви цели?

              Коментар


              • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Армия/ армии/ отдавна нямаме и не ни трябват, според мен.
                Някакво количество въоръжени сили - да, ама в какъв обем? И с какви цели?
                През последните 2 деситилетия идеите бяха "по-малки, по-мобилни, по-добре въоръжени" , резултата е само първото със закупуване на тук там бутикови бройки техника.

                Коментар


                • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Армия/ армии/ отдавна нямаме и не ни трябват, според мен.
                  Някакво количество въоръжени сили - да, ама в какъв обем? И с какви цели?
                  Да си изпьлняваме обещаното кьм тия които уж трябва да ни пазят както и да можем да свием сьрмите на 500 човека с пушки в Балкана,за друго и аз не виждам голям смисьл.Номера е машината поне до Балкана да може да стигне и да спира Калашник,другото вече други да го мислят.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                    Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                    Не са много, направо са свръх много.
                    Колкото до бюджета за догодина, планираното е по-малко от тазгодишния.
                    Просто няма как да стане, да е по-малко - Бойко леко се е объркал, но Плевналийката го поправи! Ще го коригират! Длъжни са! Може и да не съм прав, ама на мен, на фона на 30 000 щика и администрация на куп 705 милиона долара на година ми се струва маса пара - пада се по $ 23 501,1 на клпак, което ще рече по 3 074,727 лева на месец! При средна заплата в БА към момента от 989 лв. излиза, че заплатите са по-малко от 1/3 от бюджета, което ще рече, че остават $ 470 022 000! Ми това са почти половин милиард долара бе пичове, а те ревът, че не могат да заделят повече от $ 150 000 000 за модернизация и/или закупуване на нова техника!!! Какво се случва с останалите $ 320 022 000 в такъв случай..?!!! Това е почти половината от бюджета!!! Не вярвам да ги дават по ремонти и поддръжка и обучение, защото учения няма и всичко е сведено до минимум, а в някои случаи и до нула!!! Не вярвам да могат и да ги изядат...?!! Много пара се губи така на груба сметка, но мисля, че все пак цифрите дават някаква вярна представа за нещата.

                    Коментар


                    • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                      Марто, вчера се чесах доста по въпроса за тия сметки.Не можах да ги изкарам нещо.

                      Коментар


                      • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        За парите - подписали сме един договор за присъединяване към НАТО в който пише, че към 2020 г. военният ни бюджет трябва да бъде не по-малко от 2% от БВП на страната. В момента е 1.33%, през 2015 ще е 1,5% и така плавно до 2% през 2020 г. През 2013 г, БВП е бил $ 53,01 млрд., което ще рече, че военният ни бюджет в момента е точно $705 033 000 (1,33%)! Ако през 2020 г. приемем, че имаме същия БВП (а би трябвало да расте, защото не виждам на къде повече може да пада - заемите станаха серийни...) военният ни бюджет ще надхвърли $ 1,6 млрд. годишно! Аз си мисля, че като за нашите размери парите никак не са малко! Скотоумието, кражбите и разсипията са много - друго обяснение няма!

                        П.П. - Пък ако вземе да се окаже, че в момента наистина даваме $ 705 033 000 на година основно за заплати и манджа в армията, по-добре да разпуснем тази "армия" веднага, а със спестените пари да го ударим на ядене и пиене, като за последно...!

                        Знам, бях го смятал някъде по темите. Мисля обаче, че проблемът не е в заплатите - редниците взимат по около 600 лева, лейтенат към 900 ... генералите по 2 бона. Даже е малко според мен.
                        Проблемът за липсата на пари до голяма степен е в двадесетте заплати, изплащани при края на договора или пенсионирането - там заминава много пара, която може да се вложи в по-модерни играчки.
                        За хората под пагон ОК, ама и цивилните, работещи за армията са под същия знаменател - но хората са си осигурили комфорт и им е добре.
                        Другият голям проблем е свръх раздутият щат. За армията не знам, но във флота плавсъставът, плюс бреговите поделения и щаба са малко над 1000 души... а в състава на флота се водят над 3000 души. За това става дума.
                        Над 2000 съпруги, дъщери, лели... даже не мога да се сетя как са намерили толкова длъжности.
                        Предполагам в армията е същата работа.

                        Коментар


                        • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                          Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                          Марто, вчера се чесах доста по въпроса за тия сметки.Не можах да ги изкарам нещо.
                          Както виждаш и на мен не ми излизат, ама не се чеша по главата - в седмицата поне два пъти минавам покрай "Пентагона" и се сещам за един Полковник с жълто Ламборджини, дето разцепваше манекенките в Кемпински и знам, че той не е единствения и, че той и тези като него лапат само малък процент! Знам и, че такива схеми няма как да станат, ако правителството не ти е опънало чадър... Кво има да се чешеш толкоз?!

                          Коментар


                          • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            И с какви цели?
                            Верно ли не знаеш какви са целите пред въоръжените сили/армията?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                              Марто, абе тия дни и аз съм в същите размисли и страсти като тебе. Не вервам, че все нема пари, за честотите на авиацията нали им трябваха 150млн., ми ей ги в сметките - има ги. Защо не ги отпуснат и да се свърши работа?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                                Ще ви дам един жокер! Само на военния канал (телевизионен) бюджета е $ 1 000 000 на година...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X