Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обмисля се подмяната на старите БТР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    ....Така е, ма нека тогава разните работодателски босове да не плещят глупости, а да се поомешат с вузове, баш работодатели....
    Аз като един такъв ( баш във бранша), дето попадам в тази "категория" и като чета това :

    Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
    ... Ама какво от това, заварчици примерно няма, няма и желаещи да го учат, въпреки че се търсят и вземат добри заплати и тук и от татък, ама иска да се работи [emoji3]...
    ... и това :

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Само дето бачкаторите одъртяха, зачезнаха и си намериха в миг работа при истински частници. Нови подготвени няма. Иначе Петолъчка и Горни Лом....
    ... от първо лице Ви заявявам , че не сте прави .

    Има и заварчици и мераклии да станат такива и качествени и платени . Да не говорим за Горни Лом , щото е неадекватен пример (пряк свидетел съм , за разлика от болшинството списвачи тук , които имат инфо единствено от медиите).

    .. и се присъединявам към следното мнение :

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Пазарът на труда, си е пазар като всеки един друг. Според търсенето - и предлагането!
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • Re: От: Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      И без да си специалист по бронетанкова техника като паркираш една до друга две еднотипни машини едната руска другата наша разликата в качеството на изпълнението се вижда веднага .
      Така е. Ама в друга тема ме обвиниха за русофил, сега за патриот, кой знае какво следва като напиша че харесвам японски автомобили.
      А аз просто гледам обективно на нещата. Възможно е и т72 да сглобим по добре, ама не ни дадоха възможност.

      Коментар


      • От: Re: От: Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Възможно е и т72 да сглобим по добре, ама не ни дадоха възможност.
        Между другото, впечатления/писания по въпроса (включително и твои собствени), са косвено доказателство, че мнение: "Българските машини са по-добри от руските", е чиста проба определено по тенденция.
        Да, ние Т 72 така и не сглобявахме. Но такива се сглобяваха в Чехия и Полша - и ги има тук. И Чехия, и Полша, са държави с по-добри и по-дълбоки индустриално-промишлени традиции от Русия. И в двете, общата техническа култура, нивото на професионално образование, техническа и технологична култура, технологичната и производствена дисциплина и т. н. са по-високи от тези в Русия. Техника, технология, оборудване, екипировка - също.
        Но. И от теб писано, съм чел - тук и само тук де - как руските танкове били по-добри от чешките и полските. Т. е. - просто проекция на субективно предпочитане (щот обективни основания - няма). И понеже няма български Т 72, та те (на същия принцип) да бъдат обявени за върховръх - руските.

        ПП
        А обявяването за патриот, не е обвинение (поне от мен анонсирано). Вярно, лично за себеси подчертано избягвам да го правя, но то е само предвид същината на тези, които са узурпирали понятието.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

          Не си спомням да съм писал че руските са по добри от чешките. Но факта е, че чахкинчетата повече ги правехме, въпреки, че завиваха някакси по мазно. Полски не си спомням да съм карал и виждал.

          Не виждам какво лошо има БЕТА да е направила по добра машина, с по добра бронировка и по добри заварки.

          Коментар


          • От: Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            Не виждам какво лошо има БЕТА да е направила по добра машина, с по добра бронировка и по добри заварки.
            Нищо разбира се. А и нищо подобно не твърдя.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Не си спомням да съм писал че руските са по добри от чешките. Но факта е, че чахкинчетата повече ги правехме, въпреки, че завиваха някакси по мазно. Полски не си спомням да съм карал и виждал.

              Не виждам какво лошо има БЕТА да е направила по добра машина, с по добра бронировка и по добри заварки.
              Нашето БМП 23 няма нищо общо с руските БМП 1 и 2 . Изцяло наша разработка си е на базата на по широка база на МТ-ЛБ и съвсем друг оръдеен модул .
              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Нищо разбира се. А и нищо подобно не твърдя.
              Има да чакаш още много руснак и македонец да признае че някой е направил нещо по добре от тях
              Последно редактирано от sek.1; 19-06-17, 05:38.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                Брат ми беше механик водач през 1989-1990 в Сливница.Караше Т-72 чешка зглобка.От него знам че била много по-добра от руските.

                Коментар


                • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                  Нормално чехите в някои отношения имат машиностроене по старо от немското .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

                    Не само машиностроене.

                    Коментар


                    • От: Re: От: Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      Възможно е и т72 да сглобим по добре, ама не ни дадоха възможност.
                      И по-добре. Не ни трябва поредното промишлено недоразумение въпреки, че глътна едни 15млрд. $

                      Коментар


                      • От: Re: От: Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

                        Фирма от САЩ предлагаше БТР за България-произведен в САЩ-1,4 млн $. При сглобяване в България, цената скача на 1,7 млн $!


                        Това вярно ли е и дали има смисъл в офсета в такв случай?

                        Коментар


                        • От: Re: От: Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

                          Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                          Аааа, пак ще има писъци и мрънкане! Заданието на нашите е за бойна машина 8х8, а снощи гледам един американски другар да обяснява как те щели на първия етап да доставят машини 4х4, пък после щели да почнат да правят 6х6. Т.е. още изначално са доста далеч от заданието.

                          Машините на Textron Systems по принцип се водят ASV (аrmored security vehicle). Т.е. машини за полицейско-патрулни функции, а не БМП. Голям и тежък камион 4х4. Това извън пътя не го виждам, ако не е сух и твърд терен.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Re: От: Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

                            Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                            Това вярно ли е и дали има смисъл в офсета в такв случай?
                            От офсета абсолютно никога няма смисъл. Тия поне го казват в прав текст.

                            Коментар


                            • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                              А според вчерашните мъдри мисли на войводата(изречени от мъдрите му уста при Цветанка Ризова), понеже не можем да правим двигатели, поне можем да правим броня и въоръжението на бъдещето нещУ.Явно ще слагаме съветско въоръжение според него.За бронята .. идея нямам къде ще я прави.

                              Коментар


                              • Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

                                Как къде, много ясно, ще я поръчваме от китай.

                                Сериозно не знам дали вече имаме ресурс да правим дори брони.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X