Обява

Свий
Няма добавени обяви.

лифт и .....въпроси (Мерцедес Г)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • лифт и .....въпроси (Мерцедес Г)

    след като вече доста време се заигравах с какви ли не варианти за лифт на Гто и събрах около 3 комплекта различни пружини, и бидейки все недоволен от резултата, най накрая мисля че успях да се преборя. но както са казали по умните от нас - пълно щастие няма. при лифт около 6" се появиха страхотни вибрации от зад, нещо което се и очакваше - задния кардан беше под неимоверен ъгъл. почнах да намалявам височината и при 3.5" лифт постигнах що годе компромис - поносими вибрации има само при скорост 60-80 км/ч. та въпроса ми е - мога ли да излекувам вибрациите само с коригиране ъгъла на задния диф или ще трябва нов CV кардан. и още нещо - предстои ми покупка на гуми - 33 или 35? знам +/-, но ми се иска да чуя и други мнения
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

  • #2
    До: лифт и .....въпроси

    Мисля че е време да събереш и три вида различни кардани.

    Коментар


    • #3
      До: лифт и .....въпроси (Мерцедес Г)

      35 гуми му идват много. При мен с 35ици се откачиха и предните и задните арки( пластмасовите) опират в една тръба зад предната гума(въпреки, че е отрязана докъдето е възможно) и..... А бе не стват И колата е доста мудна. Има и сериозен лифт, но не го знам какъв е. Слагай 33ки.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        До: лифт и .....въпроси (Мерцедес Г)

        33. Интересно е,че при различен лифт са и различни и скоростите при които почват вибрациите.Аз имам вибрации над 105 км .
        B+

        Коментар


        • #5
          До: лифт и .....въпроси (Мерцедес Г)

          Ето как се вмъкват 35" на G.

          http://4x4abc.com/G/35.html
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #6
            До: лифт и .....въпроси (Мерцедес Г)

            Тая тръба и на 4" с 33"гуми пак упира.
            Тя в същност каква роля играе.

            Коментар


            • #7
              До: лифт и .....въпроси (Мерцедес Г)

              Той това го е чел със сигурност.Въпросът е ,че с 35",колата става наистина мудна.Все пак не забравяйте колко тежи едно Г.
              B+

              Коментар


              • #8
                До: лифт и .....въпроси (Мерцедес Г)

                На 4" няма грижа за 33".На мен без лифт 33 " опираха само отзад в арките при неравности.
                B+

                Коментар


                • #9
                  До: лифт и .....въпроси (Мерцедес Г)

                  на тръбата братчед седи тампона на купето на 460 на 463 са се поусетили и са го прибрали плътно до шасито без тръба аз ще преправям мойто така защото няма смисъл от тази тръба Митко знае най-вероятно ефекта от големите гуми и знае решенията за него затова аз казвам 35" и преправяне на тръбата докато не упира също ще му трябват джанти с отрицателно ет и/или фланци
                  Митко също в практиката се наблюдава сваляне на раздатката надолу с промяна на захващането мойта е свалена засега с 1 см по-добре вземи и кардан за гумите все пак ти си знаеш къде ще караш и т.н.

                  Коментар


                  • #10
                    До: лифт и .....въпроси (Мерцедес Г)

                    Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                    На 4" няма грижа за 33".На мен без лифт 33 " опираха само отзад в арките .
                    Така-така.
                    Ама при 4"лифт трябват и 2"/3" подложки под бъмп стопа. Трябват и 5"/6" по-дълги амортисьори щото ако са по-дълги с толкова колкото е лифта хода на доло си остава същия като от завода.
                    Пък по някога тия неща се спестяват и вдигаме джипа с 4" за да увеличим само хода на горе. Така лифта не помага за по-големите гуми. Упират на същите места както и без лифт.
                    На Хаки 33ките упират в тая тръба ама още ме е шубе да я режа че е на много шибано място. На всичкото отгоре си е и бая дебело железо.

                    Коментар


                    • #11
                      До: лифт и .....въпроси (Мерцедес Г)

                      На мен отзад ми е повдигнат джипа, но не зная с колко.
                      Как мога да разбера?
                      Смятате ли че е проблем повдигането само отзад или само отпред?
                      !

                      Коментар


                      • #12
                        До: лифт и .....въпроси

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Мисля че е време да събереш и три вида различни кардани.
                        в момента работя по въпроса. шегата на страна, другата седмица ще поръчам един CV кардан.
                        Той това го е чел със сигурност.Въпросът е ,че с 35",колата става наистина мудна.Все пак не забравяйте колко тежи едно Г.
                        да, чел съм го отдавна, а наскоро се запознах и с автора. за сега поръчах едни 33 swampers, макар че съм абсолютно сигурен че в момента в който ги сложа и вече ще почна да търся 35 ци.
                        Ама при 4"лифт трябват и 2"/3" подложки под бъмп стопа. Трябват и 5"/6" по-дълги амортисьори щото ако са по-дълги с толкова колкото е лифта хода на доло си остава същия като от завода.
                        Пък по някога тия неща се спестяват и вдигаме джипа с 4" за да увеличим само хода на горе. Така лифта не помага за по-големите гуми
                        горе долу си прав. за подложките на бъмп стопа - да. за амовете обаче съществена е не само дължината но и целия ход. оригиналните на МБ са с ход около 10". ще поръчам по дълги с 4-5 ", но и с ход 14-15", по този начин всичко си идва на място. трябва ми само малко време да залегна да позамервам и малко изчисления след което.
                        На мен отзад ми е повдигнат джипа, но не зная с колко.
                        Как мога да разбера?
                        това е доста просто - с ролетка мериш разстоянието от центъра на джантата до ръба на гумената лайсна на калника - отпред и отзад. сравняваш и виждаш каква е разликата. може и проста да са омекнали предните пружини или по някаква причина да са сменяни задните. след което по някакъв начин коригираш - подложки на предните пружини (стават от задни на 123, имат различни дебелини); нови пружини - Мишо знае от къде и как; резане на задните и тн
                        затова аз казвам 35" и преправяне на тръбата докато не упира също ще му трябват джанти с отрицателно ет и/или фланци
                        върти ми се в главата една идея за едни 35 и едни тенекиени джанти с -19, по принцип е възможен вариант, но искам първо да видя как ще се държи с 33-ките. в момента чакам едно приятелче да се обади за едни 15/8 джанти с -19офсет.
                        също в практиката се наблюдава сваляне на раздатката надолу с промяна на захващането мойта е свалена засега с 1 см
                        е това го бях чувал но честно казано като знам колко е дълго междинното карданче въобще не ми се захваща щото имам усещането че ще си създам повече проблеми. чисто теоретично е напълно възможно, както се прави при джип, но е по трудно изпълнимо - трябва да спуснеш и скоростите и раздатката, като запазиш абсолютна съостност между тях, щото инак убиваш карданчето.
                        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                        Коментар


                        • #13
                          До: лифт и .....въпроси (Мерцедес Г)

                          Митко да пуснеш скоростите малко надолу е дори по-лесно от колкото раздатката

                          Коментар


                          • #14
                            До: лифт и .....въпроси (Мерцедес Г)

                            Аз защо знам че хода на заводските амортисьори на гекласата са 22см отпред и 18 отзад. Може и да съм в грешка. Както и да е. Това не е толкова важно.
                            На 4" лифт 15" ход при амортисьора е много. Такъв джип в България не съм виждал. Много високо си сложил летвата. Това е добре. Браво.
                            Г-класата от завода е с лонг арм и като добавим към това твоите познания съм сигурен че ще се справиш.
                            Предполагам че без CV няма да стане. Аз бих взел направо дабъл-дабъл.
                            За гумите недей да се лакомиш много. Печелиш клиренс, губиш ход. 33" за начало е супер. Виж как става с тях и ако има още мегдан мисли за 35". Аз взех 33" на Гранда и сега мисля за 32". 6" лифт не ми се слага и ламарини не ми се режат, а артикулациите с 32" гуми при откачени стабилизатори са много съблазнителни.
                            Последно редактирано от kinex; 06-10-07, 19:35.

                            Коментар


                            • #15
                              До: лифт и .....въпроси (Мерцедес Г)

                              Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
                              на тръбата братчед седи тампона на купето на 460 на 463 са се поусетили и са го прибрали плътно до шасито без тръба аз ще преправям мойто така защото няма смисъл от тази тръба Митко знае най-вероятно ефекта от големите гуми и знае решенията за него затова аз казвам 35" и преправяне на тръбата докато не упира също ще му трябват джанти с отрицателно ет и/или фланци ................
                              Много точно казано.Проблемът не е само отпред в тръбата при 35",ами и отзад./Аз имах този проблем и с 33"/




                              Затова фланци и отрицателно ЕТ задължително.
                              B+

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X