Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опел Фронтера 2000г. -за всекидневие и лов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Опел Фронтера 2000г. -за всекидневие и лов

    здравейте, много се колебая да ли съм се насочил правилно към модела незнам дали да е бензин или дизел и дали са сполучливи джипки? до сега не съм карал джипка и не съм наясно с тях моля за всякаква информация която може да ми е от полза също дали да е дизел или бензин къде са им слабите места . благодаря предварително на всички които ще си дадат мнението . ако мойе споделете и разход на гориво и за двата вида

  • #2
    От: Опел Фронтера 2000г. -за всекидневие и лов

    За какво ще се ползва машината ? Аз имам дизелова 2003 г и съм си много доволен . Ако не я юркаш много по асфалт гори между 7-8 , зависи от гумите , голям багажник , много широка , вози добре . Малко е ниска в стоковото си изпълнение , но има варианти . Има проблеми с включването на предния мост , защото е с копче и доста сложно и може да те остави в някоя кал като мен .Не съм се возил на бензинова и нямам представа как е

    Коментар


    • #3
      От: Опел Фронтера 2000г. -за всекидневие и лов

      Казваш че ти трябва за всекидневието и за лов, ако си се спрял на фронтера конкретно има много изписано на нашия подфорум Опел, кажи дълга или къса база търсиш, кое гориво ти е по сърце бензин или дизел, най-сполучливите и с достатъчно мощ са двигателите - при дизела е 2.8 мотора който си е Isuzu, и при бензиновия 3.2 V6, има много изписано за фронтерата, отдели си малко време за четене и ще научиш много полезни подробности и ще си изясниш приоритетите си

      Коментар


      • #4
        От: Опел Фронтера 2000г. -за всекидневие и лов

        Дизеловата Фронтера Б ( в заглавието е описано "Опел Фронера 2000г." ) е 2.2 и мотора си е Опел-ов. Повече от 5 год. карам такава ( къса ) - приятна за каране, не съм имал съществени проблеми, на дълго ми дава до 8 л./100 км. разход ( естествено със сокойно каране ).
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • #5
          От: Опел Фронтера 2000г. -за всекидневие и лов

          благодаря ви, но с риск да стана банален аз пак питам говоря за къса база , но не мога да се спра на мотор единият е 2.2 дизел а другият е 2.2 бензин кой мотор е по добър от към разход и вървене много съм ви благодарен за обърнатото внимание. Също така за евентуални проблеми по самите джипки какво мога да очаквам и за какво да се подготвя , то е вярно че всичко е въпрос на късмет но човек като не е карал джипка и не е наясно с нещата пита за всичко също не ми е ясно какво е това ЛСД моля обяснете ми

          Благодаря предварително за обърнатото внимание

          Коментар


          • #6
            От: Опел Фронтера 2000г. -за всекидневие и лов

            Привет колега, виждам че питаш почти едно и също тук и в подраздела Опел, по въпроса дали да е 2.2 дизел и другият е 2.2 бензин, колегата fanatic ти е казал че не би избрал нито един от двата мотора...., писах по-горе кои са най-сполучливите двигатели, ще добавя и 2.0 - C20NE -само при КБ, железен и много здрав, но му идва малко слаб мотора при определени моменти, инак на бавни в гората няма да усетиш липса на мощност.
            ЛСД е накратко казано един вид автоматичен блокаж, ако си на сняг например и при работещ ЛСД ще ти се въртят едновременно и двете задни колела...

            п.с. Наистина използвай търсачката, ако не можеш да се оправиш отиваш в подраздела Опел, почваш да прегледаш по заглавията дадена тема на това което те вълнува, почваш да четеш и ще ти се изяснат много неща, в началото преди години отделих 2 седмици и по средно 3-4 часа съм чел всички теми и тогава знаех какво да избера според моите приоритети
            Последно редактирано от Еделвайс; 17-11-14, 16:23. Причина: пояснение

            Коментар


            • #7
              От: Опел Фронтера 2000г. -за всекидневие и лов

              Нямам представа от бензиновия 2.2 , но дизеловия 2.2 си е добър . Има проблеми с нафтовата помпа , но колега от форума ги прави . Та коя кола не се разваля ........

              Коментар


              • #8
                От: Опел Фронтера 2000г. -за всекидневие и лов

                Благодаря ви днес ще ходя на избор не знам какво ще си харесам и дали ще има нещо подходящо

                Коментар


                • #9
                  От: Опел Фронтера 2000г. -за всекидневие и лов

                  Първоначално публикуван от faradey Преглед на мнение
                  Благодаря ви днес ще ходя на избор не знам какво ще си харесам и дали ще има нещо подходящо
                  Успех с търсенето и да се похвалиш после

                  Коментар


                  • #10
                    От: Опел Фронтера 2000г. -за всекидневие и лов

                    За късата дизелова Фронтера Б ти казах по-горе разход на дълго, за бензиновата ( също къса ) имам кратко наблюдение ( 1500 км от Германия до нас ), при каране 100-110 км/час даде 9.5 л./100 км. До колкото знам сина ми не я е засичал след това, все още си я кара и също не е имал съществени проблеми.
                    Казано е:
                    -"Обичай ближния",
                    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X