Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на малък компактен 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на малък компактен 4х4?

    Хаха, от всички коментари излиза, че никоя не става Май новите дизели всичките имат проблеми с тези ФАП/ДАП филтри(катализатори). Махат ги вече в Сф за прилични суми и лъжат компютрите да не пищят някак. Това с подмяната на цялата врата на тойотата не зная колко време и пари ще ми отнеме, става сложно. БМВ-то е най-издръжливото, според коментарите в чуждите форуми, но и държи цена на моделите с екстри и с добър пробег. А и БМВ-то е най-икономичното(говоря за 2-литровия 177к.с). За кашкая бензинов атоматик да харчи 9-11/100 е горе-долу нормално. Но пък тези вариаторни кутии не са за предпочитане, като цяло. Колегата, които не препоръчва никоя от тези коли, какво би препоръчал ?
    Последно редактирано от vortexbg; 16-11-14, 20:58.

    Коментар


    • #17
      От: Избор на малък компактен 4х4?

      Относно равката 2.2 съм чувал какви ли не притчи за разход. Имам приятел който си я купи нова. Когато той я кара градско му дава разход под 5. Проблема е , че е адски изнервящо да си в колата когато кара той. Като я карам аз стигам до около 8л. Върви прилично , но не и впечатляващо.
      Имах терано 2.7 , 2002 година. Засичахме си харчовете, с него имаме почти еднакъв пробег за година -около 10к км.- оказа се , че тераното е по- евтино за притежаване , въпреки по-високия си разход, заради значитено по-евтините консумативи. Филтрите при равката бяха с доста стряскащи цени, а и не само филтрите. Цената на оргиналното тойотско масло също не лъже.
      НАскоро карах 1.6 дизелов кашкавал-ужасно е пластмасов, всичко скърца като се облегнеш. Мотора няма достатъчно мощност. Не ми хареса. Като плюс доста е икономичен , с 6 степенна ръчна скоростна кутия. При 120 е на около 2000 оборота на 6/а . Бордовия компютър се опитва да подсказва кога да превключваш /не винаги адекватно/. Много готина екстра - показва ти и ограничението на скоростта в участъка в който се движиш. Знам , че в Бг превишената скорост не е чак толкова голям проблем, но в чужбина може много да те заболи джоба.
      Но модела е 4х2 , не 4х4. Едва ли 4х4 е нещо по- различно от към интериор де.
      Последно редактирано от kikimora; 17-11-14, 05:31.

      Коментар


      • #18
        От: Избор на малък компактен 4х4?

        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
        ...НАскоро карах 1.6 дизелов кашкавал-ужасно е пластмасов, всичко скърца като се облегнеш....
        Сега загледах и Рено Колеос - на вид изглежда по-добре направен(интериор) от Нисана, с еднакъв двигател са - 2.0 ДЦИ на рено. Защо Реното е по-евтино от Кашкая ? Само заради марката или ?

        Коментар


        • #19
          От: Избор на малък компактен 4х4?

          Бягай от Реното.Всичко е кашкавалено.Загледай се в Х-трейл.Ако е дизел проблемни са дебитомерите .Бензинката си похапва сериозно(14-16/100 градско), но пък ако я газираш.Пълно щастие няма!

          Коментар


          • #20
            От: Избор на малък компактен 4х4?

            Имам 1000-2000х. на ix35, беше под наем - дизел. Максимално усещне като лека кола, относително ниско положение на седене като за SUV, беше 4х4, но е карано само по път, магистрала и малко в града. Вътре не е лошо, но е далече от лукса. Адекватни спирачки, автомата превключваше без да се усеща.
            Като тяга не ми се стори нещо особенно, но това е доста относително. Най-голямо разочарование за мен беше разхода, в мои ръце беше някъде около 9/100, при положение, че основно карахме извънградско, без високи скорости (бяхме в чужбина), но пък гонехме срещи и т.н., така че не бе жалено съвсем. Това на отиване, а на връщане се завъртя около 7.5 (по спомен). В общи линии не достатъчно оправдан разход, колата не е толкова масивна все пак.
            Рав4 около 2007г. смятах да взимам преди 2 години, гледах само бензин, макар да избирах коли под 100х. реални. Както и да е, със слабия дизелов двигател имаше мой познат, с ръчни скорости разход 8-9 в града, около 7 извън - нормално каране (без крайности).

            Коментар


            • #21
              От: Избор на малък компактен 4х4?

              Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
              Имам 1000-2000х. на ix35, беше под наем - дизел. Максимално усещне като лека кола, относително ниско положение на седене като за SUV, беше 4х4, но е карано само по път, магистрала и малко в града. Вътре не е лошо, но е далече от лукса. Адекватни спирачки, автомата превключваше без да се усеща.
              Като тяга не ми се стори нещо особенно, но това е доста относително. Най-голямо разочарование за мен беше разхода, в мои ръце беше някъде около 9/100, при положение, че основно карахме извънградско, без високи скорости (бяхме в чужбина), но пък гонехме срещи и т.н., така че не бе жалено съвсем. Това на отиване, а на връщане се завъртя около 7.5 (по спомен). В общи линии не достатъчно оправдан разход, колата не е толкова масивна все пак.
              Рав4 около 2007г. смятах да взимам преди 2 години, гледах само бензин, макар да избирах коли под 100х. реални. Както и да е, със слабия дизелов двигател имаше мой познат, с ръчни скорости разход 8-9 в града, около 7 извън - нормално каране (без крайности).
              Знаеш ли с кой мотор е бил този Хюндай - 184 или 136к.с ? Автоматик или ръчка ?

              Коментар


              • #22
                От: Избор на малък компактен 4х4?

                Гледах специално, но на талона, който ни дадоха не пишеше. Предполагам като за рент а кар е по-слабия, всъщност съм убеден!

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на малък компактен 4х4?

                  Здравейте ,
                  позволявам си да се вмъкна в темата - "малък и компактен 4х4 " тъй като и на мен ми трябва такова нещо .
                  След дълги и "прецизни " проучвания( в нета) - стигнах до извода , че машината трябва да бъде - Самурай ...ЛЕКА , компактна и най-важно - ИКОНОМИЧНА!!!
                  Ще ми трябва като втора кола с тенденция от време на време да излиза и на асфалт...95% от пробега е по черни пътища и ниви.Работно магаре.
                  Няма да има (надявам се ) тежки ОФФРОАД ситуации . Бюджет - до 5000лв (съжалявам ама ...) .
                  Попрочетох разни неща - масово се дават разходи от порядъка на 28/29 мили/галон ??? - нещо не ми се връзва с икономичност...
                  говорим за 1,3 мотора .
                  Та молбата ми е - някой ако има доброто желание, познание и търпение - да разкаже за какво иде реч.
                  Струва ли си. За качеството на Сузуки - знам .За това е Сузуки - не Лада....(каквото и да си помислят феновете на Нива за мен)
                  Със сигурност ако ме огрее да си намеря нещо по вкус - ще се ГАЗифицира!
                  Моля за мнения и съвети.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на малък компактен 4х4?

                    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                    ...28/29 мили/галон ??? - нещо не ми се връзва с икономичност....
                    Че това си е под 10/100...Ти какво очакваш? Особено в режим "по нивите"
                    Успех в търсенето и дано намериш твоя Самик скоро!
                    П.П. Харесвам Самураите, но ненавиждам возията им.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на малък компактен 4х4?

                      Колега, Субару Форестър отговаря максимално на изискванията малък компактен 4х4. Ако не е задължително да е джип, може и Субару аутбек. А ако трябва да е джип, нещата май отиват към Нисан Терано.
                      www.offnews.bg

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на малък компактен 4х4?

                        Карам аутбек 3.0 , гори като ламя, но доставя удоволствие. След като се сблъсках с няколко проблема, вече не съм толкова позитивно настроен към японския инженерен гений. Някой технически решения са меко казано отблъскващи и създаващи множество проблеми. Части не се намират във всеки магазин, в повечето случай официалния представител поддържа едни цени...и нищо на склад. Ръждата също не е за пренебрегване, но колите от западна европа са си такива.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на малък компактен 4х4?

                          "Субару Форестър отговаря максимално на изискванията малък компактен 4х4. Ако не е задължително да е джип, може и Субару аутбек."

                          Съжалявам но или аз не съм обяснил както трябва или неправилно сте ме разбрали .Имам голф с натегнати пружини - щом той не става за тая работа ....
                          Та навил съм си на ината и на харча(е чак пък) - Самурайче ще е .

                          "Че това си е под 10/100...Ти какво очакваш? Особено в режим "по нивите""- това по моите сметки излиза около 8 - 9 на 100
                          Ами честно казано - и аз не знам - Нивата 1,6 ми гореше 10 и нагоре - ама нали е НИВА .
                          Все пак имам честта да познавам лично руски инженери от завод ЗИЛ (каквито в ЗИЛ- такива и на друго място) - оправдано е да е толкова .
                          кола малко над тон да дава такъв разход и то да НЕ Е ПРАВЕНА В РУСИЯ ....
                          Ако някой има лични наблюдения за тоя мотор 1.3 за разход преди и след газификация да свирка - МОЛЯ.
                          Аз от своя страна - ще дам точни данни .Когато успея да ги набера лично.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на малък компактен 4х4?

                            Не бъркай лек автомобил със Самурай. Най-малкото аеродинамиката на Самика е като на кубчето на Рубик. И да, 1.3 мотора си хапва 10л, а по нивите и повечко може.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на малък компактен 4х4?

                              Аз препоръчвам Mitsubishi pajero 1,8 H60 IO 1.8 i 16V GDI 4WD 160 коня, харчи само 7,69л градско.Купете 2005 година . Успех! Автомат е( с 4 скорости, няма с ръчка).

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на малък компактен 4х4?

                                Първоначално публикуван от fearlessss8 Преглед на мнение
                                Аз препоръчвам Mitsubishi pajero 1,8 H60 IO 1.8 i 16V GDI 4WD 160 коня, харчи само 7,69л градско.Купете 2005 година . Успех! Автомат е( с 4 скорости, няма с ръчка).
                                Баси, как ги сметна точно 7.69 литра? При това градско? При това бензин, 160 коня? При това автомат?
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X