Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дължина на подгряването при КИА Спортидж 2.0 ТДИ модел JA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дължина на подгряването при КИА Спортидж 2.0 ТДИ модел JA

    Веднага казвам, че става дума за автомобилите със ЗАВОДСКИмонтирана електрическа (електронна) Г.Н.П. За моделите с оригинална механичнапомпа не зная.

    Малко предистория: Моятя беше с електрическа помпа, 2001 г. Поред причини за които съм писал в друга тема се наложи да сменя помпата. Многохора ме посъветваха да си сложа механична и аз така и направих.

    Сега по темата. Вчера реших да махна някои станали миизлишни вече изпълнителни устройства като буст сензор и потенциометър на педалана газта, и тук стана интересното. Посредством пробна лампа закачена на минусана акумулатора и на плюса на свеща на първи цилиндър забелязах следнатазависимост: Колкото е по отворен потенциометъра толкова по дълго време релетоподава ток към свещите.
    При това упражнение забелязах, че лампата на таблото светиедно и също време и не се влияе от реалната работа на релето.
    Казано с други думи колкото е по натиснат педала на газтапри подгряване толкова по дълго време реално греят свещите.
    Предполагам, че това може и да го пише някъде по „юзърмануалите”, ма не учих езици на времето. Иначе е доста просто и елегантнорешение.

    Ще ми е интересно и някой друг колега (ако му се занимаваразбира се) да каже и при него ли е така.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Дължина на подгряването при КИА Спортидж 2.0 ТДИ модел JA

    Релето с лампата играят различно. Релето държи повече. След запалване свещите продължават да греят до около 50-60 градуса на антфриза.

    Коментар


    • #3
      От: Дължина на подгряването при КИА Спортидж 2.0 ТДИ модел JA

      Поне при мен в момента не е така. Релето изключва няколко секунди след като угасне лампата, и това не влияе по никакъв начин на работата на мотора. Чувал съм го това за антифриза, но май не е вярно.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #4
        От: Дължина на подгряването при КИА Спортидж 2.0 ТДИ модел JA

        Az имам изведена индикация, за това кога греят свещите.
        Щото се е случвало релето да не разлепи, дори и при загасяне на двигателя.

        Коментар


        • #5
          От: Дължина на подгряването при КИА Спортидж 2.0 ТДИ модел JA

          И на мен ми се е случвало това с релето но с едно пежо ... беше ми паднал акумулатора чак

          Коментар


          • #6
            От: Дължина на подгряването при КИА Спортидж 2.0 ТДИ модел JA

            Първоначално публикуван от mi6emorkov Преглед на мнение
            И на мен ми се е случвало това с релето но с едно пежо ... беше ми паднал акумулатора чак
            На мене и на Кията и на един Пасат. За няма час изпиват ака.

            Коментар


            • #7
              От: Дължина на подгряването при КИА Спортидж 2.0 ТДИ модел JA

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Az имам изведена индикация, за това кога греят свещите.
              Щото се е случвало релето да не разлепи, дори и при загасяне на двигателя.
              От къде ти е изведена индикацията?
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • #8
                От: Дължина на подгряването при КИА Спортидж 2.0 ТДИ модел JA

                Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                От къде ти е изведена индикацията?
                От една от свещите.
                Отделно си сложих трипозиционен ключ, та сега мога да им казвам кога да се включват, дали да се включват или да се изключат предварително.

                Коментар


                • #9
                  От: Дължина на подгряването при КИА Спортидж 2.0 ТДИ модел JA

                  Трябва да мина някога да погледна, че ми се въртят някакви идеи из главата за летен и зимен режим на подгряване.
                  Между другото знаеш ли къде е разположено самото реле, че като изключва нещо ми цъка от към компютъра?
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дължина на подгряването при КИА Спортидж 2.0 ТДИ модел JA

                    Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                    Трябва да мина някога да погледна, че ми се въртят някакви идеи из главата за летен и зимен режим на подгряване.
                    Между другото знаеш ли къде е разположено самото реле, че като изключва нещо ми цъка от към компютъра?
                    Релето е на задната стена на коша, зад кулера. Има и още едно /слабо/при компа.
                    Винаги си добре дошъл!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дължина на подгряването при КИА Спортидж 2.0 ТДИ модел JA

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      От една от свещите.
                      Отделно си сложих трипозиционен ключ, та сега мога да им казвам кога да се включват, дали да се включват или да се изключат предварително.
                      И аз си изведох индикация за подгряването ,че нещо ме съмняваше , та и при мен греят доста дълго при запален двигател.Въпроса ми е с ключ и реле ли си направил подгряването или само с ключ ,и ако е така колко ампера ключ си сложил?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дължина на подгряването при КИА Спортидж 2.0 ТДИ модел JA

                        Първоначално публикуван от Th3_J4k4l Преглед на мнение
                        И аз си изведох индикация за подгряването ,че нещо ме съмняваше , та и при мен греят доста дълго при запален двигател.Въпроса ми е с ключ и реле ли си направил подгряването или само с ключ ,и ако е така колко ампера ключ си сложил?
                        С ключ 10А, който управлява оригиналното реле.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дължина на подгряването при КИА Спортидж 2.0 ТДИ модел JA

                          Това с подгряването е гадна работа! Аз си изкарах лампа от едната свещ и се оказва, че всеки път си грее различно време- колкото то си реши. Мисля си, че това съкращава живота на свещите, а зимата е много гадно да ти изгорят точно когато бързаш за някъде.
                          Решил съм да си търся някакво друго реле което си работи "нормално" и това оригиналното направо да го изолирам.
                          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дължина на подгряването при КИА Спортидж 2.0 ТДИ модел JA

                            Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                            Това с подгряването е гадна работа! Аз си изкарах лампа от едната свещ и се оказва, че всеки път си грее различно време- колкото то си реши. Мисля си, че това съкращава живота на свещите, а зимата е много гадно да ти изгорят точно когато бързаш за някъде.
                            Решил съм да си търся някакво друго реле което си работи "нормално" и това оригиналното направо да го изолирам.
                            Аз седма година така си карам, свещите си работят, за сега.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дължина на подгряването при КИА Спортидж 2.0 ТДИ модел JA

                              Добре де, то на съвременните автомобили греенето нали зависи от температурата... Бях гледал на Пежо графиката - при +10С се изключваха съвсем, при 0С грееха под 1сек, а надолу времето за греене се увеличаваше доста рязко и експоненциално... Така, че би трябвало да е нормално да грее различно време...
                              А за изгорели свещи не ми разправяйте Преди 2 дни майстор вади (за щастие успешно) скъсана свещ на Доблото, а е още на 3г/80х.км (това бе третата изгоряла свещ, но колата се кара с доста гасене и палене)....
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X