Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за проблем с генератор на ток

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за проблем с генератор на ток

    Притежавам двутактов двигател към генератор за ток(650вата),който не беше ползван повече от 5-6 години.Реших да го подкарам,но се оказа,че не мога да го стартирам.Досега действията ми са:
    -изхвърлих стария бензин,сипах нов
    -разглобих карбуратора,продухах жигльорите,проверих нивото на бензина -нормално
    -подмених свеща,има нормална искра
    Ако сипа малко бензин направо в цилиндъра припалва докато го изгори,ако сипа през карбуратора - не иска.Не усещам никакво засмукване през карбуратора!
    Моля за съвет,какво още да направя?Дв-ля е наработил не повече от 10 часа,но просто не е използван дълго време?

  • #2
    От: Помощ за проблем с генератор на ток

    Добре дошъл в отбора. И при мен има един такъв и към момента съм му счупил пружината на стартиращото устройство от опити. Дадоха ми го за счупен, аз му оправих електрическата част и го писах оправен. Работи колкото за пробата, после спря откъм мотора. Последно не даваше искра.

    На двутактов двигател да нямаш засмукване откъм карбуратора звучи като или да му е затворена дроселната клапа (а тя се управлява от регулатора на обороти) или е запушен след нея.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за проблем с генератор на ток

      Или са му заминали семерингите на коляновия вал , някъде под буталото трябва да смуче въздух , щом не засмуква през карбуратора.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за проблем с генератор на ток

        Чак толкова не може да са заминали че да не запали конкретния двигател.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за проблем с генератор на ток

          Под карбуратора има два клапана от стоманена ламарина.На този, с който се борих аз, се е разлепила гумата около тези клапани и няма оправияне.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за проблем с генератор на ток

            Ако не създаде вакум , няма как да засмуче горивна смес , смуче само въздух , и като сипе бензин направо в цилиндъра , припалва. Не е ясно от къде го сипва , през свещта ли , или през всмукателният колектор при свален карбуратор. Ако няма запушени отвори и канали , карбуратора работи нормално , и няма засмукване , значи смуче въздух под буталото.
            Последно редактирано от motor_men; 12-11-14, 20:22. Причина: свещта
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за проблем с генератор на ток

              Благодаря на всички отзовали се.
              Под карбуратора има два клапана от стоманена ламарина.На този, с който се борих аз, се е разлепила гумата около тези клапани и няма оправияне.
              Смятам,че тези клапани са добре и откъм уплътнение,но ми се струват малко корави.

              Не е ясно от къде го сипва , през свещта ли , или през всмукателният колектор при свален карбуратор
              Свалям свеща,изсипвам около една капачка бензин,завивам свеща и така припалва докато го издуха.

              Както и да е.Днес продължавам и докато е здраво въженцето ще дърпам.Смятах,че може някой сегмент да е залепнал от дългото стоене
              и изсипах 30-40мл. двутактово масло,въпреки това според мен компресията е добра,но декомпресията я няма.Дали е възможно някой от семерингите
              да изпуска и от там да засмуква въздух?

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за проблем с генератор на ток

                Първоначално публикуван от ba6ticata Преглед на мнение
                Благодаря на всички отзовали се.
                Под карбуратора има два клапана от стоманена ламарина.На този, с който се борих аз, се е разлепила гумата около тези клапани и няма оправияне.
                Смятам,че тези клапани са добре и откъм уплътнение,но ми се струват малко корави.

                Не е ясно от къде го сипва , през свещта ли , или през всмукателният колектор при свален карбуратор
                Свалям свеща,изсипвам около една капачка бензин,завивам свеща и така припалва докато го издуха.

                Както и да е.Днес продължавам и докато е здраво въженцето ще дърпам.Смятах,че може някой сегмент да е залепнал от дългото стоене
                и изсипах 30-40мл. двутактово масло,въпреки това според мен компресията е добра,но декомпресията я няма.Дали е възможно някой от семерингите
                да изпуска и от там да засмуква въздух?
                Престани да се занимаваш с глупости че ще повредиш целия двигател,щом пали като сложиш бензин през отвора за свещта значи нямаш гориво,причина ти е карбуратора нещо не си го направил правилно,вземи един дезодорант,махни въздушния филтър,при отворена дроселна клапа пръсни и пробвай дали ще запали,но първо свали свещта и дърпай до като изчистиш маслото което си вкарал,или най добре преди пробата с дезодоранта няколко паления като слагаш бензин през отвора на свещта да изчистиш всичко вътре.Сетих се още нещо което е ефикасно,запушваш с ръка целия отвор за въздушния филтър с отворена клапа дърпаш няколко пъти без лула махаш ръката и пробваш да запали.
                Последно редактирано от hristo jivota; 13-11-14, 16:20.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за проблем с генератор на ток

                  Ако смукачът не е издърпан тези двигатели не палят.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за проблем с генератор на ток

                    А, те и със смукач не винаги палят.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за проблем с генератор на ток

                      Ясене, май си говорим за един и същ модел.
                      Моя категорично не запали, от първия, втория, петия и десети опит.
                      След като констатирах липса на искра на свещта, се засилих да разглобявам.

                      Добре, че Рослан каза, че го е запалил.
                      Лошото беше, че не каза как.

                      Та клавиша за гасене с позиция O и I , се оказа вързан обратно.
                      Пали перфектно в изгасено положение, и гасне идеално в работно положение на клавиша.

                      Дясната ми ръка се удължи с няколко сантиметра от опитите...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за проблем с генератор на ток

                        В случая, човекът казва, че искра има.
                        Иначе и аз съм се сблъсквал с феномена обърната сигнатура.
                        В момента имам такава китайска дърворезачка, която се държи като руска.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за проблем с генератор на ток

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          А, те и със смукач не винаги палят.
                          За това аз използвам "старт спрей" винаги. Малко, но винаги, а след като припука (или не припука) вече го мисля ......ъъъъъъ или си сипвам ракия на свещи ...
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за проблем с генератор на ток

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            Та клавиша за гасене с позиция O и I , се оказа вързан обратно.
                            Пали перфектно в изгасено положение, и гасне идеално в работно положение на клавиша.
                            Това е следствие от начина по който работи запалителната система. Гаси се с късо съединение. Ключът 1/0 не се гледа щото бай жълтур е сложил каквито има на лафката, гледа се надписът до него и ако някой не е обърнал ключа имаш един проблем по-малко.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за проблем с генератор на ток

                              Може би motor_men e прав за семерингите,защото нямам никакво засмукване,а пък и тези клапани под карбуратора са много яки.При свалени клапани отново не се усеща засмукване,напротив леко издухване.Без клапаните с дезодоранта отново не се получава никакъв ефект!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X