Обява

Свий
Няма добавени обяви.

блокаж заден диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: блокаж заден диференциал

    Искам да знам какъв цял преден може да се сложи на паджеро

    Коментар


    • #32
      От: блокаж заден диференциал

      В момента е уазов ,но временно.Другата седмица го махам и ще слагам един патролски с паджеров диф.
      Между другото си търся още едно компресорче ,ако някой има на хубава цена да свирка
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • #33
        От: блокаж заден диференциал

        Колеги аз ли не откривам начин да си сменя датчика за индикация на задния блокаж или наистина трябва да разглобя целия диф .

        В момента съм с един болт ,който ползвам като тапа .

        пп Колега Паджеровод ,нищо не мога да отворя от сервизната информация .
        0887/400121 Антон Донев

        Коментар


        • #34
          От: блокаж заден диференциал

          Всем доброго времени суток! сегодня менял датчик блокировки заднего дифференциала ... не знал что его можно воткнуть на место только разобрав мост.. но пришлось импровизировать в пробовал всяко получилось спустя два часа. я заметил что в определенном положении хвостовика нажимная пластина имеет подвижность отверткой в сторону запаски но она возвращается в исходную когда прекращаешь на нее воздействовать тогда я попробовал включить блокировку (подать воздух) при этом придерживая пластину отверткой и она зафиксировалась за счет давления в диафрагме)) тогда я установил на место датчик, проверил, все работает) И все же не понимаю почему на заводе изготовителе не могли сделать простую замену датчика... можно же ведь к примеру если сделать отдельно привод включения датчика

          Това открих от руски сайт .Други слагат клечки за зъби под гъбката ,така ,че да е издърпана почти на 100 % ,наместват с отверка ламаринката на мембраната максимално настрани и завиват датчика .След сработването на блокажа клечката /те/ падат и зъбите ги смачкват .
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • #35
            От: блокаж заден диференциал

            Виждам ,че няма интерес към темата ,но със сигурност след време ще бъде полезна на някой .

            В събота го мъчих и не успях ,пробвах какви ле не варианти и похабени много нерви ,не става .
            Днес обаче съборих на струга 2-3 мм/може и половината / от резбата на датчика ,след това чрез въртене на едната гума подбрах такова положение ,при което ламаринката на мембраната е най-прибрана/побутнете я с отверка / ,подпрях с една клечка за зъби гъбката на датчика да е максимално извадена .
            След това внимателно вкарвате датчика ,така ,че да не закача на ламарината и завивате .

            Клечката не е фатална и зъбите ще я смачкат ,но аз източих маслото ,за да извадя 5-6 клечки от неуспешни опити
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X