Обява

Свий
Няма добавени обяви.

блокаж заден диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • блокаж заден диференциал

    Колеги имам лек проблем относно заключването на задният диф.Пажерото е 2.8 супер селект,къса база.При всички положения на раздатката,като цакна копчето за заключване на дифа нито се чува шум от вакум помпата нито контролната лампа на таблото ми светва/при пложение на контакт докато паля си премигва за няколко секунди значи лампата работи/.Каде би могъл да е проблема според Вас?

  • #2
    От: блокаж заден диференциял

    клеясало задвижващо моторче

    Коментар


    • #3
      От: блокаж заден диференциял

      каде се намира то?

      Коментар


      • #4
        От: блокаж заден диференциял

        Проблемът е, че не си правиш труда да потърсиш и почетеш.
        Ако беше чел щеше да знаеш, че блокажа сработва само в една позиция и сработва заради компресор, не вакуум помпа.
        В ръководствата за ремонт има прекрасно описани процедурите за диагностика и ремонт. Намери ги и чети. Става по-бързо и по-лесно.
        Сега за да ти помогнем трябва да гадаем - спрял ли си или не си, буксуваш ли, що ли?
        I get High by going Down

        Коментар


        • #5
          От: блокаж заден диференциял

          Първоначално публикуван от kobak Преглед на мнение
          Колеги имам лек проблем ..
          Имаш Я! В залепените теми има "Полезни връзки". Ето нещо баш от там:
          http://www.pajeroclub.org/files/manu...-1998/27-1.pdf. Ма се налага да знаеш руски. Па не знам по кое време си раждан.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: блокаж заден диференциял

            И пробваш ли да го включиш когато си на бавни?
            GSM 0877 08 99 19
            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

            Коментар


            • #7
              От: блокаж заден диференциял

              нито на бавни нито на бързи включва,прегледах линковете който Стоян побликува и тия дни ако остане време ще погледна мога ли сам без да влизам по сервизите реша проблема

              Коментар


              • #8
                От: блокаж заден диференциял

                Първоначално публикуван от kobak Преглед на мнение
                нито на бавни нито на бързи включва,прегледах линковете който Стоян побликува и тия дни ако остане време ще погледна мога ли сам без да влизам по сервизите реша проблема
                Вдигни джипа от едната страна на два крика и направи проба. Тези МПС-та страдат от датчици. По това има много теми. Ако е ваден датчика в задния мост без да е било свалено прасето няма да светне сигнализацията никога.

                Коментар


                • #9
                  От: блокаж заден диференциял

                  Колеги днес реших проблема с блокажа на дифа.Качих го на канал и се наврях под него гледам уж всичко 6 на прав поглед,даже некви треви си возя отдолу набити над моста/сабрани при последната разходка/и докато ги махам ми се мерва нещо като прекнато кабелче.Оказа се плюса на бложа скъсан,свързах кабела и се всичко е ОК

                  Коментар


                  • #10
                    От: блокаж заден диференциял

                    Здравейте колеги!
                    Събуждам темата с едно питане. Попрочетох сайтовете горе , придобих бегла представа кое къде е , но бих искал да опиша моята ситуация и ако има опит някой от вас - да ме насочи кум евентуален проблем. Та - не влкючва блокажа на задния диференциал. Колата е Паджеро 2 ( 92 год.) късо. На бавни , 4Х4 , не е в движение ( спрял съм) натискам копчето за блокаж и се чува старт на компресорчето , но за много кратко време и спира. Лампата продължава да мига - няма блокаж. Когато натисна бутона за изключване нещо щраква ( без характерния звук на компресора) и лампата спира да мига. Въпроса ми е кое е най-вероятния проблем - датчик , въздушните шлангове или комперсор. Някъде прочетох за клеясало моторче , но от схемите по сайтовете не видях къде има такова. (то не , че аз им разбирам много , де!)
                    П.П. Последното включване на блокажа беше в началото на тази година - в Разград - работеше си нормално. Оттогава - чак сега - днес, ако има значение. ( ама те много проходими П2 - не се налага блокаж!!)
                    Б. Бонев
                    0осем88две6шест71три

                    Коментар


                    • #11
                      От: блокаж заден диференциял

                      Според мен всичко си ти е наред, блокажа ти работи.
                      Когато си спрял и го включиш е нормално само да мига лампата, тръгни леко напред и за 2-3 метра би трябвало да включи и да спре да мига.
                      Поне при мен е така, в много редки ситуации когато натисна копчето и лампата светва веднага. Същото е и с останалите лампи за преден мост и раздатката.

                      Коментар


                      • #12
                        От: блокаж заден диференциял

                        Вдигни на крик и пробвай . Аз вече ги научих тези мицубишита . Ама вас ви мързи да четете.

                        Коментар


                        • #13
                          От: блокаж заден диференциял

                          Хора , това за четенето го знам , и за крика го знам! Аз писах , че съм включвал блокажа поне веднъж досега. Питам дали някой е имал подобен проблем. Мисля си за "прегънат" шлаух на въздуха към задния диференциал и затова да стартира компресора и изключва вднага след това - като е достигнал зададеното налягане. Просто моля колеги , ако са имали подобен проблем , да ми спестят цялостна диагностика - от А до Я. Ако никой досега не е срещал подобен проблем , ще пиша след .... незнам колко време за решението му. ( няма да поучавам някой да чете , щото го мързи!)
                          Б. Бонев
                          0осем88две6шест71три

                          Коментар


                          • #14
                            От: блокаж заден диференциял

                            Първоначално публикуван от RikoV Преглед на мнение
                            Според мен всичко си ти е наред, блокажа ти работи.
                            Когато си спрял и го включиш е нормално само да мига лампата, тръгни леко напред и за 2-3 метра .
                            И как да тръгна , като лявата ми задна гума 33" е потънала догоре в лай..та, а предната дясна виси във въздуха на 5 см. от земята?! Ти пробвал ли си да тръгнеш без блокаж на задния диф при такава ситуация? Ама ще чета , де!
                            П.П. измънах се с лебедката , но не е там въпроса.
                            Б. Бонев
                            0осем88две6шест71три

                            Коментар


                            • #15
                              От: блокаж заден диференциял

                              Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
                              Хора , това за четенето го знам , и за крика го знам! ..... ( няма да поучавам някой да чете , щото го мързи!)
                              Хайде да напиша какво съм научил по "вашите мицубишита".
                              Всички датчици работят на натискане само този на задния мост на дърпане.
                              Цената им около 120лв-бр.
                              Обикновено е ел. проблем.
                              Само датчика на задния мост се вади като се свали прасето иначе се чупи или размества стоманена пластина.
                              Другите датчици се свалят без проблем.
                              Компресора при включване работи няколко секунди до налягане под атмосфера.
                              Компресора при само заден мост не тръгва.
                              До тук добре ли е ? Не се сърди.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X