Обява

Свий
Няма добавени обяви.

блокаж заден диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: блокаж заден диференциял

    Специално блокажа на задния диф при Паджеро включва на място и никакви 2-3-5 метра не трябва да се минават, за да се случи. Бръмва компресора веднъж, после пак и караш. Явно има проблем за да не се случи.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #17
      От: блокаж заден диференциял

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      Не се сърди.
      Не се сърдя , бе ! Просто се чудя - тръгва за по-малко от секунда и спира - имам усещане , че компресора си достига необходимото налягане да влкючи блокажа, но то не достига до разните там чаркове в дифа. Нямаше как да погледна днес - закъснях с времето , пък и нямам канал! Просто питах за подобен проблем - би ми спестило време , ако някой е имал подобна случка - ще ми спести време. (аз нищо не разбирам от автомобили , освен да ги карам! )
      Б. Бонев
      0осем88две6шест71три

      Коментар


      • #18
        От: блокаж заден диференциял

        Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
        И как да тръгна , като лявата ми задна гума 33" е потънала догоре в лай..та, а предната дясна виси във въздуха на 5 см. от земята?! Ти пробвал ли си да тръгнеш без блокаж на задния диф при такава ситуация? Ама ще чета , де!
        П.П. измънах се с лебедката , но не е там въпроса.
        То в тая ситуация и да включи блокажа пак ще е трудно да тръгнеш.
        Аз блокажа го включвам преди "лай..та"

        Относно отговора на Вива - не знам при мен понякога включва веднага, понякога не спира да мига докато не мръдна леко напред или назад. Отдавам го на факта, че в определени моменти не може да зацепи вътре в диференциала...

        Коментар


        • #19
          От: блокаж заден диференциал

          Понякога просто да го включиш не е достатъчно,наистина може да се наложи да тръгнеш малко напред назад да сработи,а съвета ми е че ако ще минаваш през екстрем в които има вероятност да се окопаеш просто мини на бавни заключи дифа и му подаваи, шансовете да преминеш е 100/ все пак е Паджеро но си трябват и гуми и опит.

          Коментар


          • #20
            От: блокаж заден диференциал

            Добре. Да обясня цялата ситуация - рекичка, тясна със стръмни брегове - от едната страна пръст, отвесно към 75-80 см. отсреща по-полегат бряг. Влизам , излизат предните колела , а задно ляво хлътна в някаква яма - явно нанос от малко пясък и мноого тиня.Дясното задно - държи - опира на някакви камъни.Предно дясно - се повдигна във въздуха когато задното хлътна - т.е. останах на кантар по диагонала. Изненадата беше ямата на задното ляво и ...блокажа на задния диф.

            Сега има ли някой , който да ми подшушне вече , да ме насочи към проблема със задния диф?
            Б. Бонев
            0осем88две6шест71три

            Коментар


            • #21
              От: блокаж заден диференциал

              При мене проблема се реши и всичко си работи нормално вече.. Благодаря на всички отзовали се!
              Б. Бонев
              0осем88две6шест71три

              Коментар


              • #22
                От: блокаж заден диференциал

                А как?
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • #23
                  От: блокаж заден диференциал

                  Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
                  Мисля си за "прегънат" шлаух на въздуха към задния диференциал и затова да стартира компресора и изключва вднага след това - като е достигнал зададеното налягане.
                  Оказах се прав - прегънат маркуч на въздуха. ( хем нищо , ама нищичко общо нямам с двигатели , коли , трансмисии - явно съм чел тук таме! )
                  Б. Бонев
                  0осем88две6шест71три

                  Коментар


                  • #24
                    От: блокаж заден диференциал

                    Да повдигна малко темата.

                    Компресора работи от 0,25 -0,4 бара/в норма /.Като го включиш ,вдига налягане докато му изключи "пресостата" .
                    Съответно мембраната зацепва зъбчетата и блокажа се задейства.
                    Не разбрах като изключиш блокажа /от копчето/ ,как се разтоварва налягането ,защото не чувам никакво
                    "фъс" ?
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • #25
                      От: блокаж заден диференциал

                      Няма как да чуеш "фъс" това не е камион,и ако погледнеш компресорчето ще видиш от къде разтоварва!
                      Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                      Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                      Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                      Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                      Коментар


                      • #26
                        От: блокаж заден диференциал

                        Искаш да кажеш ,че абсолютно никакъв звук ли не се чува при разтоварването ?
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар


                        • #27
                          От: блокаж заден диференциал

                          Не и при работеща кола,може би ако си навреш главата в чекмеджето /дълга база,на късата е не друго място/има някакв минимален шанс на чуеш как освобождава бубинката,точно толко минимален е и шанса да остане включено след като си "казал" на бутона-изключи!
                          Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                          Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                          Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                          Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                          Коментар


                          • #28
                            От: блокаж заден диференциал

                            Явно трябваше да уточня ,че имам паджеров мост монтиран на Витара /то Витара почти няма / и компресорчето е монтирано зад седалката и го чувам ,когато помпи и спира .
                            Естествено ме домързя да си вържа датчика за вкл/изкл блокаж към сигнална лампа ,но това ще се поправи.

                            Питането ми беше първо защото не чувам разтоварване /блокажа мога да си го включвам само на контакт ,без запален двигател ,не знам как е на Паджерото / и защото веднъж след като го изключих и от черния път излязох на асфалта ,усетих блокажа да "откопчава " след 20 -тина метра .
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • #29
                              От: блокаж заден диференциал

                              Моторчето работи само при определено положение на лоста на раздатката,и в паджеро "откопчаването е мигновенно,аз дори съм го изключвал по много стръмно изкачване което завършва с много остър завой,в който не ми е необходим блокаж защото става много лошо с него в завой непосредствено преди завоя,без да спирам.Пресягам се към бутрона намалям газта да не е под напън моста,натискам лампата гасне подавам газ и влизам в завоя.Горе долу за около 1-2 секунди се случва това
                              Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                              Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                              Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                              Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                              Коментар


                              • #30
                                От: блокаж заден диференциал

                                Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                                Явно трябваше да уточня ,че имам паджеров мост монтиран на Витара /то Витара почти няма / и компресорчето е монтирано зад седалката и го чувам ,когато помпи и спира .
                                Естествено ме домързя да си вържа датчика за вкл/изкл блокаж към сигнална лампа ,но това ще се поправи.

                                Питането ми беше първо защото не чувам разтоварване /блокажа мога да си го включвам само на контакт ,без запален двигател ,не знам как е на Паджерото / и защото веднъж след като го изключих и от черния път излязох на асфалта ,усетих блокажа да "откопчава " след 20 -тина метра .
                                Колега а от какво ти е предния мост щом задния е от паджеро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X