Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с електромотор на струг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с електромотор на струг

    Колеги , извинявам се но имам проблем със електромотора на стругче е "УС 1 М" 1960г. Струга от снимките във темата " Проблем с идентификация на струг и резби " . Мотора със който го купих е 1.1 киловата трифазен , 947 оборота мин , 5.2 А . Не знам дали е оригиналният мотор , но свързан на схемата за 220 волта със 2 кондензатора - работен 80 мф. и пусков 160 - 190 мф. , не може да завърти доли на 3 тата от бавните скорости тоест на 500 оборота . Няма мощност , като хвана леко универсалчето с ръка и спира мотора .
    Ако някой може да даде съвет за електромотора , ще съм задължен . Мисля че ще се купува нов ,но няма на 947 оборота , най близките са 1400 оборота . Каква мощност мотор да взема евентуално , по силен 2 - 2.2 киловата монофазен , и има ли разликата във мощтността на моно и трифазните електродвигатели . Изобщо ако някой има приемлив вариант , да сподели опит и мнение , ще се радвам да го чуя .
    Стругчето е абсолютно изчистено боядисано , смазано и със нова маса , във същият цвят , почти окомплектовано , без люнети само .

  • #2
    От: Проблем с електромотор на струг

    Първоначално публикуван от Rusen pd Преглед на мнение
    Колеги , извинявам се но имам проблем със електромотора на стругче е "УС 1 М" 1960г. Струга от снимките във темата " Проблем с идентификация на струг и резби " . Мотора със който го купих е 1.1 киловата трифазен , 947 оборота мин , 5.2 А . Не знам дали е оригиналният мотор , но свързан на схемата за 220 волта със 2 кондензатора - работен 80 мф. и пусков 160 - 190 мф. , не може да завърти доли на 3 тата от бавните скорости тоест на 500 оборота . Няма мощност , като хвана леко универсалчето с ръка и спира мотора .
    Ако някой може да даде съвет за електромотора , ще съм задължен . Мисля че ще се купува нов ,но няма на 947 оборота , най близките са 1400 оборота . Каква мощност мотор да взема евентуално , по силен 2 - 2.2 киловата монофазен , и има ли разликата във мощтността на моно и трифазните електродвигатели . Изобщо ако някой има приемлив вариант , да сподели опит и мнение , ще се радвам да го чуя .
    Стругчето е абсолютно изчистено боядисано , смазано и със нова маса , във същият цвят , почти окомплектовано , без люнети само .
    Слагай какъв да е монофазен над 2 киловата. С оборотите не съм в час, ама не би трябвало да е проблем. Нали имаш различни редукции с таркалетата.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с електромотор на струг

      Ако случайно си го свързал или е свързан в звезда, ефектът ще е подобен. Моят струг (трифазен 2.2) KW работи отлично като монофазе със 160 пусков и 30мф. работен
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с електромотор на струг

        http://www.tehcomservis.com/forum/to...orum=6&topic=3

        Двигателя е свързан по този начин , но нещо няма достатъчно мощност . Дори не зная каква е схемата .

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с електромотор на струг

          Пробвай с по-големи кондензатори. При мен работи идеално. (ц
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с електромотор на струг

            Струга е вече със чисто нов 2.2 монофазен мотор на Елпром Харманли / 320 лв. / 1400 оборота . Работи си вече както си трябва самохода само не съм пробвал още . качиха се със 40 процента оборотите на машината понеже от 947 оборота мотор / 1000 / , минах на 1400 оборота . Така че , вече 6 - те скорости са както следва от 125 250 и 500 стават на 180 350 и 700 , а вместо 1000 2000 и 4000 съответно са 1400 2800 и 5600 .

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с електромотор на струг

              Първоначално публикуван от Rusen pd Преглед на мнение
              Струга е вече със чисто нов 2.2 монофазен мотор на Елпром Харманли / 320 лв. / 1400 оборота . Работи си вече както си трябва самохода само не съм пробвал още . качиха се със 40 процента оборотите на машината понеже от 947 оборота мотор / 1000 / , минах на 1400 оборота . Така че , вече 6 - те скорости са както следва от 125 250 и 500 стават на 180 350 и 700 , а вместо 1000 2000 и 4000 съответно са 1400 2800 и 5600 .
              Може да направих нови шайби със съответните размери за да получиш същите обороти. Тези 2800 и 5600 оборота не виждам за какво може да ги ползваш.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с електромотор на струг

                Да може нови , на електромотора , а може и да не ги ползвам . Но ако си режеш примерно кобалтов , отрезен нож са си полезни 5 000 оборота де . Или за полиране на нещо със кече някакво . Не знам , засега ще видим няма да правя нови шайби . Имам достатъчно още финни настройки , по него и окомплектовка.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с електромотор на струг

                  На моя стуг, най-ниските обороти са 85 и ми идват много за някои неща, та не знам, дали и при теб няма да е така.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с електромотор на струг

                    А откъде си сигурен, че онзи двигател е оригиналния за струга? Може да е слаган впоследствие, какъвто са намерили.
                    Най-добре е да измериш някакви по-ниски обороти на око и с часовник в ръката, така ще си най-сигурен колко са оборотите, и с колко се лъжеш.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с електромотор на струг

                      Той вероятно чете оборотния ред на таблицата и смята оборотите с по-бързия двигател.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с електромотор на струг

                        Да де, това е ясно. Мисълта ми беше, че може пък оригиналния двигател да е бил именно на 1400 оборота, и таблицата да е вярна с новия.

                        Абе броене на обороти, с часовник в ръката ще си каже всичко.

                        Стига да има достатъчно ниски обороти де. На Ц11(мисля) има 16 оборота...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с електромотор на струг

                          Тези 16 оборота МНОГО ми липсват на Ц8.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с електромотор на струг

                            Първоначално публикуван от Rusen pd Преглед на мнение
                            Но ако си режеш примерно кобалтов , отрезен нож са си полезни 5 000 оборота де . Или за полиране на нещо със кече някакво .
                            5000об/мин са изключително много,забрави го този сектор,един дребен дисбаланс и универсала ти ще отхвърчи нанякъде,кобалтов нож над 500об/мин започва да се топи(освен ако не режеш сирене).
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с електромотор на струг

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Тези 16 оборота МНОГО ми липсват на Ц8.
                              При мене на С5 най-ниските са ми 35 оборота и на мене ми идват много при големи детайли. Максималните са ми 1600. Над 2000 просто не мисля че е необходимо дори и за полиране с кече.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X