Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Краза в бокса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Краза в бокса

    Реших че му е време за ново окачване и за дваисет кинта вижте как го барнах.
    Клиренс не съм мерил че немаше с кво за това го снимах с кофата .
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Краза в бокса

    Ма то,не само окачване,ами и мостове (нали ги продаде) ,че с тия "гумета" 4" ще ти е трудно. Не влизаш и при стандартните дори!
    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
    0885 660 613

    Коментар


    • #3
      От: Краза в бокса

      А сега малко по сериозно .
      Новата ми скоростна кутия .
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        От: Краза в бокса

        Имам два маховика а не знам кой да сложа единия е два пъти и половина по тежък от другия . Лекия е от Вектрата чиито мотор е на джипа ,другия е от омега .
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          От: Краза в бокса

          Тежкия сложи,ще имаш повече въртящ момент в ниските обороти,минуса е че мотора ще се развърта малко по бавно към високите обороти
          Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

          Коментар


          • #6
            От: Краза в бокса

            Първоначално публикуван от bobi8603 Преглед на мнение
            Тежкия сложи,ще имаш повече въртящ момент в ниските обороти,минуса е че мотора ще се развърта малко по бавно към високите обороти
            +1

            Ако не е тайна,защо е това упражнение с тези кутии.
            Гледам,че двигателят си е Опелския.
            Последно редактирано от Пламен Исаев; 10-11-14, 19:02.

            Коментар


            • #7
              От: Краза в бокса

              Ще махнем слабата Самурайска раздатка и ще направим задния кардан с 20см. по дълаг ще стане и малко по бавен .
              По нататък ще има и опелски мотор с повечко мощност. Този на снимката го ползвам за да си мяря по него.
              Основната идея е да стане максимално издръжлива машинта , годна за дълги преходи и още по тежки изпитания.

              Коментар


              • #8
                От: Краза в бокса

                Разбрах за патролските мостове,каква ще е останалата част от конфигурацията ?
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • #9
                  От: Краза в бокса

                  А раздатката от какво ще е?

                  Смятал ли си колко ще тежи готовото изделие?
                  Щото франко вече е минал със сигурност тон и половина. А уж витара, и уж лека де...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Краза в бокса

                    Накратко мотор Опел , Скорости и раздатка Тойота , мостове Нисан Гуми Силвърсоун 33 за траял 35 за трофи.
                    Килата ще ги мислим накрая ,като се замисля мога да смъкна 50тина кила от будката ма незнам дали си струва .
                    От какво да се спести още тегло ? Ще ми трябва и по яка лебедка.
                    Как да е леко , мощно , здраво и да има будка на сериен жип?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Краза в бокса

                      А защо са ти скорости и РК от тойота.Бавни ли са предавателните числа на раздатката на тойотата?От фронтера 2.0 ще ти станат скоростите с раздатката без преправяне и не вярвам да успееш да ги счупиш
                      Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                      Коментар


                      • #12
                        От: Краза в бокса

                        Фронтерата няма бавни-не са достатъчно бавни , Задния кардан се муши направо в раздатката това ме дразни и като цяло раздатката им е слабо място .
                        Тойотсата кутия+раздатка е къса на дължина това означата по дълъг заден кардан , двата кардана слизат ниско и тръгват от една равнина . Освен това е доста бавна и е доказано здрава . Има и още един + предното се включва отделно , може да се включи и изключи докато си на бавните.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Краза в бокса

                          Включването на предния мост независимо от бързи/бавни винаги може да се уреди, на каквато и да е раздатка. Въпрос на махане на съответната блокировка. Я съчма се маха, я с шлайфа се играе малко, абе според случая.

                          Защо питам за килата?
                          Защото ако накрая резултата е 1600 кила-защо не си вземеш нещо готово-например тойота. Пак е толкова на тегло, но всичко е сметнато и изпитано в завода от екип инжинери...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Краза в бокса

                            Решението на всички тези въпроси за мен е само един. Събирам части от сериини коли които отговарят на моите изисквания и си правя джипа точно така както аз го искам.
                            Какво ще стане накрая ще видим през идния сезан .
                            Сега да обсъдим родните производинели на амортисьори еаршокове и унибали знам че мнозина от вас имат впечатлениа от тях . Ще се радвам на всяко мнение по въпроса.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Краза в бокса

                              Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                              Ще махнем слабата Самурайска раздатка и ще направим задния кардан с 20см. по дълаг ще стане и малко по бавен .
                              По нататък ще има и опелски мотор с повечко мощност. Този на снимката го ползвам за да си мяря по него.
                              Основната идея е да стане максимално издръжлива машинта , годна за дълги преходи и още по тежки изпитания.
                              Колко по мощен ще е този Опелов мотор , щото за да може да върти 35-ца ще му трябва доста голям въртящ момент още от ниските . Със Тойотската кутия и раздатка ще имаш проблеми защото в цялата комбинация Патрулски мостове със 35-ци , и мощен мотор кутията и раздатката ще са слабото място . Тойотски съединител няма да издържи защото с тази раздатка при каране в гората за да можеш да се движиш бавно ще трябва да го караш на полусъединител . С мощен мотор и такава кутия и раздатка най много ще можеш да въртиш 33-ки , за да нямаш големи проблеми по трансмисията . Късата база ще е ти е проблем при трофито когато се наложи да караш на скорост по пресечен терен , но пък в траяла си е + . Въпреки това щом се го решил го направи , но не мисля че тази кутия и раздатка е удачен избор за условията които поставяш .
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X