Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор между TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT 215/75/15

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор между TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT 215/75/15

    Изпаднаха ми тези две Японски марки гуми на идеална за мен цена,разликата в цената им е само 1 лв, Ще се обуват на Кия Спортидж 2.0 Дизеляк 83 коня,ще се карат лете и зиме в градски и селски условия с разбит път,сняг,кал,ползвам я за риболов.
    Питането ми е коя от двете гуми е удачна за мен,понеже за първи път съм с джип и следователно трябва за първи път да я обуя с нови гуми.

  • #2
    От: Избор между TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT 215/75/15

    Личен опит с тия модели нямам, но ако погледнеш така наречения Euro Label на двата излиза че Фалкена има три метра по-къс спирачен път на мокро от Тойо-то (тва при скорост 80). От друга страна с Тойо-то се очаква да имаш 1.5% по нисък разход. От тестовете това е. Другот ое четеш потребителски отзиви и накрая решаваш.

    Коментар


    • #3
      От: Избор между TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT 215/75/15

      Мога да споделя впечатления, само от TOYO OPEN COUNTRY A/T OWL 245х65х17, с които съм на гранда. Пресни-пресни, купувани това лято. Нито за миг не съжалявам за избора си. На няколко пъти съм ги вкарвал в доста голяма кал, измъквали са ме безпроблемно. По асфалта, също се държат добре, не просвирват по завои, въпреки че са доста мека смеска, а и гранда на обича много остри завои. След първият паднал сняг, имах възможност да ги пробвам, както по кишавите пътища (знаете, в търновско понатрупа доста), така и по черен път с около петнадесетина сантиметра плътен сняг. В първият случай, даже се учудих на стабилното им държание, при екстремно натискане на спирачка в кишата, почти чак накрая преди да спра сработва ABS-ът, тоест, сцеплението - е добро.
      Ето и една снимка от въпросната снежна дата 25.10.2014, на междуселски път:

      Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
      Toyota RAV4 XA10 3S-FE
      Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

      Коментар


      • #4
        От: Избор между TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT 215/75/15

        Тоя спирачен път Евролейбъла на кво го дава, лете, зиме, в градски, селски условия или на разбит път, сняг или кал, или около некой гьол,
        и кво го интересува Колегата спирачният път, да не обува Формула 1 ?!
        От въпроса му личи, че иска едни гуми за целогодишна употреба и за всякъкав терен, демек като повечето в тоя форум.

        Сега разгледах FALKEN-а. Забрави за него. Това си е асфалтова гума, е става и за твърдо черно, но в кал тревичка и снежец си "умрел".
        На базата на опита на колеги от форума, и от моя, до толкова, че ги разгледах в магазин, ти казвам направо да си взимаш TOYO-то,
        пък ше натискаш педала на спирачката 3 метра по-рано.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Избор между TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT 215/75/15

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Тоя спирачен път ...3 метра по-рано.
          Знаеш ли колко е 3 м - една ширина на пешеходна пътека, малоумно изказване на някой расъл в гората.
          O888 749-O86
          C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
          NC 750

          Коментар


          • #6
            От: Избор между TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT 215/75/15

            Аре вкарай малко мисъл, ако можеш, във връзка с темата.

            P.S. Ти колко пешеходни пътеки си видял в гората ?
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 08-11-14, 11:55. Причина: P.S.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Избор между TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT 215/75/15

              Аз съм с Тойо АТ на "Хемито" от март 2013 г., 30 000 км. Нямаше кой-знае какъв сняг в този интервал, освен началото на февруари тази година, когато понатрупа. Никакви забележки с 200 си кара на магистрала и даже по нечистена от сняг (и празна рано сутрин), ровят си в дълбок сняг, по сухи и кални черни пътища. Видимо се поизносиха в сравнение с резервната (купих си 5 бр. от същия модел). Заради датчиците за налягане резервната не участва във "въртенето" на местата на гумите (няма си датчик).
              Боголюб-младши след някакъв пирует ("колата изпадна в "арабски дрифт" ") беше карал с такова 200 км.:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:240620131796.jpg
Прегледи:3
Размер:157.6 КБ
ID:5621610

              А на гумата й нямаше нищо.
              Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 08-11-14, 11:05.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Избор между TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT 215/75/15

                Джоу, както вече съм написал теста се прави на мокър асфалт при скорост 80. В такива условия разликата между два ппоследователни класа е 3м. Изключая клас D, който не се използва и служи само за делител, т.е. разликата между С и Е е 3м. а не 6.

                Дали тия метри са важни всеки сам си решава. Колегата е казал че ще ги кара тия гуми и по асфалта така че има голям шанс да има значение за него. Лично моето мнение е че поведението на асфалт е по-важно щото големите бели стават там. На черно и да закъса човек рано или късно се измъква едва ли ще има смъртни случаи като последствие. Докато при едно аварийно спиране до 0 на извънградско като вали дъжд (нещо което аз не познавам шофьор да не му се е случвало) три метра повече означава че си сплескал поне две коли.

                Иначе коя от тия гуми как ще се справя на кал не знам дали може дас е каже само с гледане на грайфера. И двете имат претенции да са AT. Трябва да се четат отзиви от хора дето реално карат с такива гуми.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор между TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT 215/75/15

                  БелИте, особено на асфалт, стават от празноглавие, а не от гуми с лоши характеристики.

                  И да, и според мен, отзивите във всички теми не трябва да са преводач, корекция и копи/пейст, а споделяне на мнение от личен опит.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор между TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT 215/75/15

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Аз съм с Тойо АТ на "Хемито" от март 2013 г., 30 000 км. Нямаше кой-знае какъв сняг в този интервал, освен началото на февруари тази година, когато понатрупа. Никакви забележки с 200 си кара на магистрала и даже по нечистена от сняг (и празна рано сутрин), ровят си в дълбок сняг, по сухи и кални черни пътища. Видимо се поизносиха в сравнение с резервната (купих си 5 бр. от същия модел). Заради датчиците за налягане резервната не участва във "въртенето" на местата на гумите (няма си датчик).
                    Боголюб-младши след някакъв пирует ("колата изпадна в "арабски дрифт" ") беше карал с такова 200 км.:

                    [ATTACH=CONFIG]753027[/ATTACH]

                    А на гумата й нямаше нищо.
                    А как е тавана след дрифта ?

                    Ше кажеш ли как са в калта ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор между TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT 215/75/15

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      БелИте, особено на асфалт, стават от празноглавие, а не от гуми с лоши характеристики.

                      И да, и според мен, отзивите във всички теми не трябва да са преводач, корекция и копи/пейст, а споделяне на мнение от личен опит.
                      Е то на пътя е като във секса - ти и да се пазиш, другите не се пазят

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор между TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT 215/75/15

                        Не е по темата, но понеже колегата Джоу продължава да твърди, че спирането е за страхливци - та колега Джоу - следващия път, когато видиш катастрофа с пострадали хора замисли се дали качеството на единствения ти контакт с асфалта е от значение. С тази смешна логика - на мен не може да ми се случи - една камара МПС в Бг се движат с некачествени/ износени гуми. Дали има тази разлика от 3 метра или не един господ знае, щом е отбелязана на етикета най вероятно е така, но тези 3 метра са били и ще бъдат фатални за много хора.
                        O888 749-O86
                        C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                        NC 750

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор между TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT 215/75/15

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          А как е тавана след дрифта ?

                          Ше кажеш ли как са в калта ?
                          Дрифтът не е продължил в търкаляне, слава Богу. В по-дълбока кал влезнах нарочно на Люлин, за да махна синьото от надписите и колата се прояви много неприятно - изключих тракшъна и се засилих с всичката газ, щото по разните писания из форума (ама за WJ) трябвало така, героторите да завъртят и предното и да активират "варилоците", но при WK/WH се оказа, че не трябва да се прави така - веднага ми спря задния мост, все едно съм дръпнал ръчна, прехвърли всичкото въртящ момент на предния и колата се завъртя по средата на калната локва на 180 градуса... Оттогава просто си продължавам като видя кал, и колата си минава, какъв принос имат гумите, не е ясно, защото с други не съм карал тази кола в кал.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор между TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT 215/75/15

                            Първоначално публикуван от m4r1qn Преглед на мнение
                            Не е по темата, но понеже колегата Джоу продължава да твърди, че спирането е за страхливци - та колега Джоу - следващия път, когато видиш катастрофа с пострадали хора замисли се дали качеството на единствения ти контакт с асфалта е от значение. С тази смешна логика - на мен не може да ми се случи - една камара МПС в Бг се движат с некачествени/ износени гуми. Дали има тази разлика от 3 метра или не един господ знае, щом е отбелязана на етикета най вероятно е така, но тези 3 метра са били и ще бъдат фатални за много хора.
                            Можеш да коментираш, това което съм написал, както прецениш, но не си позволявай да "казваш" какво съм казал, еле па ако дори не си го прочел !

                            Съдейки по подписа ти имаш един от любимите ми автомобили, въпреки, че в масовият му вариант вече му "викат" циганско Ферари, та в тази връзка,
                            и пак съдейки по подписа ти, щото в оригиналният вариант е 200 коня, е малко барнат, та колко дигаш на 6-та, и как спираш ?
                            Или ако ти е за пред кафетата на колко цолови джанти си и с кви гуми, и "Я кажи на тия хора, как ги палиш, как ги търкаш !".


                            P.S. Темата, все пак, е TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT
                            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 09-11-14, 12:29. Причина: P.S.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор между TOYO OPEN COUNTRY A/T или FALKEN WP/AT 215/75/15

                              Просто нямаме участник, желаещ да сподели впечатления от Falken.
                              Иначе да копи-пейства тестове (и реклама) от сайтове за гуми може всеки.
                              Имам един приятел, като обърне две-три чаши и се отплесва в някакви безкрайни обяснения кои били най-добрите шотландски уискита, раздува разни легенди за начина им на правене и т.н. Като го питаш пил ли си, ама разбира се, от всичките, най-ми допада "Мух-Грух-Клан-Жшмгмъц-Лендър-сингъл-каск" от еди-коя си година, то не се води най-доброто, щото ... ама на мен такъв ми вкусът. Е, един ден прежалих 400 лв. и намерих да купя една бутилка. Сипвам му - вика какво е това менте ? (А то от ония, дето бият на зъболекарски хлор-фенол). Показвам му - не вЕрва. Викам му - намери откъде да купим, аз го плащам, ама ти ще го изпиеш цялото Е, призна си човекът, че познанията му са... интернетни. Избрал си любима марка, щото страшни легенди около нея, ама никога не я бил опитвал.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X