Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Що не оставят истински военни експерти да се занимават с това ,а се правят на разбирачи? Има хора със съвременен боен опит и в сухопътни и в авиация, не от старите шапкари .Просто е правят разпределение на бюджет ,но специалисти,не политици,те са ясни дебнат хранилката ,колкото отидат за модернизация поне половината ще окрадат.Държавата била бедна ,друг път ,30 години смучат и все има за лични гъзарии ,армията и другите обществени нужди да чакат."Българския политик и бизнесмен ,никога няма да се измъкне от цървулите на Ганьо Балкански",беше писано някъде и е самата истина,това е!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Държавата ни си няма собственик! Кой както иска да го разбира!
      Затова и на никой друг тук не му пука за нищо друго освен за собствения му задник. Примерите с другите държави са неприложими тук, заради дълбоко вкоренения индивидуализъм на хората ни. Да не говорим, че всички дето не ни харесват работят за допълнително разцепление.
      Дори и най-честния, влязъл в кръга на "вземащите решения" трудно ще устои на изкушението на властта и парите.
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        "Българския политик и бизнесмен ,никога няма да се измъкне от цървулите на Ганьо Балкански",беше писано някъде и е самата истина,това е!
        За българските бизнесмени, който реално крепят положението и отдавна са се измъкнали от въпросните цървули, просто нищо не се чува нито по новните, нито по вестниците. Има доста повече читави отколкото на пръв поглед. Все някой трябва и да работи и да плаща данъци.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Що не оставят истински военни експерти да се занимават с това ,а се правят на разбирачи? Има хора със съвременен боен опит и в сухопътни и в авиация, не от старите шапкари . ..
          Що ли не вземат да питат форумни експерти, дето разбират от всичко, щото си говорят с хората от тъмните сенки по разни Интернет форуми. Кои са "старите шапкари", при положение, че днешните генерали към 1989-1990 г. са били със звание най-много старши лейтенант - капитан и по-голямата част от кариерата им е минала в БА извън ВД?!? Също така ми е интересно кои са тези в авиацията със "съвременен боен опит"?

          Няма страна, в която крайното решение за покупка на една или друга оръжейна система да се оставя на "истински военни експерти". Без значение колко истински са те. И, ако някой си мисли, че само политиците "дебнат хранилката", значи е в голяма грешка ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            За кво ти е тая конфронтациия от която нямаш полза ,ама никаква!Първо,не мисля че някой трябва да ме пита мене,не знам що така си го решил ,явно ограничение или антипатия.Второ ,не съм форумен специалист чатаджия,това от какво разбирам си е моя работа и ме прави мноо независим.Трето това с със сенките повтарям отново е уп отребено в "преходен смисъл в израз",да има някой не разбрал?Тия от форумите са военни ветерани, и са много по компетентни от изнервени фурашкаджии дето са чели за битки само по вестниците за книги не коментирам.Военни експерти има ,поне тези дето са били по бойни мисии,те знаят какво върши работа,авиатори има също които са споделяли опит с техни колеги от Нато по учения .За армия и авиация закостенели глави не трябва да взимат решения ,защото всичко ще си остане на ниво 93та година.Кой как иска да го разбира,със сенки без сенки.......
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              [QUOTE=faster;3163128...защото всичко ще си остане на ниво 93та година...[/QUOTE]

              Отдавна сме го подминали това ниво... в посока надолу. Еле пък откъм ВВС.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Що не оставят истински военни експерти да се занимават с това ,!
                Малко трудно е да се дефинира военен експерт в корумпирана България.

                Аз определено не съм, хоби да, но не и експерт.
                Обаче няма как да не ми направи впечатление избора на "експертите",
                Първо много е странен и бърз- избора на самолет не е само да се избере едно летящо желязо- много по сложно е. Към този избор се прави и избор на логистика, обучение поддръжка- това засяга много хора и много пари.
                Второ - този избор се направи от служебно правителство. ( за мен това е най наглото правителство досега)
                Редовното правителство е избрано от парламента- народа- зад него има политика. Служебното е Назначено, никой не го е избирал и не носи отговорност.
                Не е работа на служебно назначено правителство да решава политика - (не че не им се искаше на БСП ) . Това много опорочи избора- И да е най-добрия, няма му доверие.
                (още офтопик - служебно правителство прави "реформа" в здравеопазването _ Как-защо - частните болници са в ръцете на ДПС и БСП )
                След всички тези действия няма как да се има доверие в компетентността на експертите.

                И понеже съм хоби, а не мисля че в България имаме специалисти по западни самолети- по руските са железни, ама западни моля. От опит в армията са такива промити мозъци, че всичко различно от руско е боклук и тези хора да правят обосновано сравнение. между Ф16 и грипен ... моля...
                За това поразгледах западните сайтове и форуми и се оказа че има много , много изписано, както и сравнявано. Сравнения на Грипен НГ , грипен , и ф16. Писано, писано само да има кой да чете.
                1 Грипен- летателно поведение на хвърчило- ранните версии не могат да летят направо, не ми се мисли за пилотите, а и невярвам пилот да го избере доброволно. Според всички е много голям и тежък, тази конструкция е за два мотора, за да го направят с 1 - са го надули яко- лесно гърми и има малък живот. Така можем да си пишем колкото си искаме.
                Икономически- основен довод- според бг "експерти" е че е нов. Да ама Не. От това което прочетох , в момента в производство е само НГ,(да вярвам ли че заради нас ще пуснат отново старата версия ?), но всички пишат че от старата версия има много произведени - тук по ми се вярва - неупотребяван но стар. Какво се оказва след модернизацията, с НГ ние се натискаме да разчистваме склада , ( и ми обясняват че ще има части - от къде , от не продадени ли ще свалят части) Моля . Много лъжи се натрупаха,

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                  ...и ми обясняват че ще има части - от къде...
                  Е тук малко се поунесе. Все ми се струва че си достатъчно наясно че части за един самолет се произвеждат много след края на производството му, докато има кой да ги купи и докато са икономически изгодни за производство.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    Малко трудно е да се дефинира военен експерт в корумпирана България.

                    Аз определено не съм, хоби да, но не и експерт.
                    Обаче няма как да не ми направи впечатление избора на "експертите", ...

                    Ей, това форумните хоби стратези са голямата работа! Зинали с голямата уста и хранят наляво-надясно - тия не били експерти, ония били промити мозъци, третите били незнам какви. Ни е видял представените оферти, ни е видял някакви конкретни сметки, ни си има хабер от понятие от областта, за която се изказва, ама поразгледал западни сайтове и форуми и тича да включи лайномета ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Е тук малко се поунесе. Все ми се струва че си достатъчно наясно че части за един самолет се произвеждат много след края на производството му, докато има кой да ги купи и докато са икономически изгодни за производство.
                      Факт е, че не е нов, а излязъл от производство, залежала стока.
                      Не може да не се вземе в предвид, шведите са го произвеждали за да не затворят завода, сега не се ползва и се опитват да ги шитнат. Превъоръжават се с НГ,

                      Чавадаре, сигурно е проблем че ползвам английски. Но това са важни факти който са премълчани.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        ...
                        Чавадаре, сигурно е проблем че ползвам английски. Но това са важни факти който са премълчани.
                        Проблем е, че (като много хора в днешно време) знаейки английски, си поклъвнал от тук от там в Интернет и си решил, че вече знаеш много за област, от която (пак да кажа) си нямаш хабер от понятие. И не само си решил, че много знаеш, ами и си си въобразил, че знаеш толкова много, че да започнеш да лепиш етикети на хора, които със сигурност не познаваш. Като се изхождаш така категорично и раздаваш с широка ръка квалификации да те попитам дали си запознат:

                        1. Със състава на експертната комисия? Я дай да видим имената на хората, кой от къде е и с каква клафификация!

                        2. С трите представени оферти? В детайли. Какво е предложено, в какво състояни е и комплектация, срещу какви пари, в какви срокове и т.н. ?

                        Съвсем съм сигурен, че си нямаш и най-малката представа, което обаче не ти пречи да се изказваш тежко-тежко кое е правилно и кое не, и кой е експерт и кой не. Щото си знаел английски и си прочел нещо в някой форум ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Проблем е, че (като много хора в днешно време) знаейки английски, си поклъвнал от тук от там в Интернет и си решил, че вече знаеш много за област, от която (пак да кажа) си нямаш хабер от понятие..
                          Не не ги познавам. Но не смятам че е в отговорността на едно назначено правителство, назначено с една цел да проведе редовни избори, е да определя политики. Да харчи милиарди и задължава с дългосрочни договори. Да определя дългосрочни стратегии в областта на сигурността.

                          Това е проблема.
                          Тук не е мястото, но е важно да се спомене, че това служебно правителство направи страшно много проблеми , който не му влизат в компетенцията.
                          ЗАради това ( дори и истребителя да божествен) вече няма доверие.
                          Последно редактирано от biol; 01-06-17, 13:19.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Не че нещо, но това си е отдавнашна практика и на 'сегашното' правителство - последните дни на власт - ХАРЧ и колкото се може - по-дългосрочни договори....
                            Това е лошото и точно затова и нямаме ВВС - който се докопа до властта гледа бързо да напълни гушата, докато не са го ритнали заради некадърност...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                              Не не ги познавам. Но не смятам че е в отговорността на едно назначено правителство, назначено с една цел да проведе редовни избори, ...
                              Ами факт, че не е работа на служебното правителство, ама също така е факт, че то реално нито е похарчило милиарди, нито е задължило държавата с дългорсрочни договори.

                              От информациите по случая:

                              ...
                              министрите са приели класацията на офертите, направена от междуведомствена работна група, като с решението на практика се дава мандат за започване на преговори с шведската страна, но то не е обвързващо.
                              ...
                              Очаква се следващата седмица да бъде сформирана нова работна група за водене на преговорите, а окончателното решение да бъде взето от новия редовен кабинет.
                              ...
                              според източници от финансовото министерство офертата на шведите е била по-изгодна, като е в рамките на 1 млрд. лева., а предложението на португалците се е доближавало до 1.5 млрд. лева. Офертата на шведския концерн "СААБ" освен това е позволявала разсрочено плащане за по-дълъг период. ...
                              Т.е. това, което е направило служебното правителство, е да приеме класацията на офертите, направена от работната група, в която (между другото) са били включени не само военни, а и други (финансови) експерти. С което нито е предрешило въпроса, нито пък по някакъв начин е задължило държавата, защото не само няма подписан никакъв дългогодишен договор, ами дори няма започнати преговори за такъв. Та това са фактите и с оглед на тях са малко странни това тръшкане и плюване по експертите.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Впрочем някой сеща ли се за служебно правителство, което да е било по-лошо от предишното и следващото?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X