Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    @ardmin
    Гаранции при такива покупки винаги има...
    Виж за 'подобни откази' - какво имаш предвид? Знаеш какви откази е имал руския морски МИГ (дето и двигателите му вероятно се различават от нашенските)??!!
    Отказ на двигателите по слухове от 'вражеската страна' е много широко понятие... Може да са угаснали при допира на самолета с водата ...
    Последния загубен нашенски МИГ 29 също май имаше проблем с двигателя, ама не по причина на качеството на изработка...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      ...Машината може още много но няма смисъл в една демонстрация да рискува повече от определено ниво . Това е МиГ 29 ОВТ...
      Обаче как "елегантно" прескочи от Радев и нашите самолети към някаква си експериментална машина, съществуваща в единствен екземпляр...!
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        ...На времето не беше прецедент генерал да лети...
        Мда, не беше прецедент и примерно 35 годишния капитан или лейтенант, дето води учението, да нахока тия, дето пуснали старците горе да пречат.

        @slowtraveler - здравето се скапва и от стажа, освен от ЕГН-то. Затова и навъртяните часове са измежду основните показатели за кариерата на един пилот, точно както са и за срока на годност на даден самолет. Като хвърчиш по 20-30 часа годишно и то съвсем не постояно в режими на такива претоварвания, със сигурност срока ти на годност се увеличава. Та "ако"-та има много.
        Последно редактирано от sparkybg; 15-11-16, 10:30.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Току-така никой не ги пуска да летят старците... минават си редовни медицински прегледи и при най-малкия проблем ги спират от полети, даже да е на пръв поглед нещо безобидно.Само че, човек, който години наред е спазвал строг режим на хранене, сън и се е грижил добре за физиката си, е доста вероятно да няма медицински проблеми до пределната възраст от 60 г.
          Пилотът полк. Тома Ковачев, при прощалния си полет на Су-25, поради навършване на пределната възраст от 60 г., извършва множество фигури от висшия пилотаж със самолета...

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Не говорим за здравословен проблем. Говорим за форма и влизането и излизането от нея. Шумахер защо като се върна караше по-бавно от пресния си съотборник? Щото е дрЪт, не щото има здравословен проблем. А там 3-4G е предела.

            Ако пуснеш срещу въпросния полковник 35 годишното му копие, разликата ще е очеизвадна. Отделно дето точно въпросния самолет не съм сигурен какво G може да докара, ама се съмнявам да е много над 5.

            Както ще да се грижиш за физиката си (ако не се грижиш и не спазваш режим просто ще се пребиеш, така или иначе), като навъртиш летателни часове в определени режими, чарковете сдават. Не иде реч за хвъркане въобще, а колко често му се случва на генерала да прави това, дето демонстрира в клиповете горе и за колко време. Сега летят толкова, и така, че може и на възрастта на 3-та категория труд да ги пенсионират.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Мда, не беше прецедент и примерно 35 годишния капитан или лейтенант, дето води учението, да нахока тия, дето пуснали старците горе да пречат.

              @slowtraveler - здравето се скапва и от стажа, освен от ЕГН-то. Затова и навъртяните часове са измежду основните показатели за кариерата на един пилот, точно както са и за срока на годност на даден самолет. Като хвърчиш по 20-30 часа годишно и то съвсем не постояно в режими на такива претоварвания, със сигурност срока ти на годност се увеличава. Та "ако"-та има много.
              Бил съм нa около 70-80м. от излитaщ МиГ 23 и при тестовите форсaжи преди стaртa,е нямa тaкъв шум и тaкивa вибрaции ,нaпрaво ти кънти гръдния кош от рaзстояние,вътре кво е сaмо могa дa си предстaвям и по рaзкaзи нa льотчици!Aмортизaциятa нa оргaнизмa е жестокa, зa товa нa тия хорa свaлям шaпкa,но не и aко се хвaнaт с политикa.Между другото "кобрa"тествaт още нa тестовите Ф-16,a преди товa е еднa от стрaтегическите мaневри нa "Ф-14"Томкет",въпреки че моторите им не сa с променлив вектор ,в мрежaтa имa клипове.Рaдев имa опит и с рускaтa и с aмерикaнскaтa школa,тa тези нещa трябвa дa сa му рутинa в пълно изпълнение,дaже и със свободно пaдaне,но сигурно е щaдил техникaтa!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Не се и съмнявам.
                Нека да е лека.
                В нета има клип как Ф-14 също прави кобра. Това явно щото е Ф. Или щото не е проблем ако знаеш какво правиш!
                29 има доста по-добра аеродинамика от Ф-14, така че мисля сам достигаш до извода. Но ако искаш може да подрънкаме щуротии.
                Лека!

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Как ги редите тия 9g като бонбонки, аз преди години се въргалях в ей това нещо - беше солидно, ама солидно отвъд прага на удобството (няколко степени на натоварване отвъд степента на "вече не е кеф, мамка му"), в един момент оня от екрана хитреца ми крещи "Натисни червения бутон, натисни червения бутон, ще се разбием !!!", ама бутона горе над главата ми а аз не мога да си вдигна ръката въобще

                  После си викам "...ееей, голяма работа ей, доживях и аз да видя какво е 4-5g...". После като проверих - гадта повече от 2.5g не товарела. Така не се бях чувствал откак като юноша бледен мислещ си че "...всъщност не карам мотор съвсем зле..." ходих да зяпам някакво мотокрос състезание в Ботунец за купата на не знам каква си дружба (имаше разни унгарци, гдр-ци, чехи, не беше съвсем-съвсем голо и не разбрах че въобще, ама никак не мога да карам, само като ги гледах как летят по пистата (и как двамата от квартала които тренираха официално мотокрос и бяха за нас мотокрос божества в гората понеже просто караха мнооого добре изостанаха с по 7-8 обиколки и се радваха че въобще могат да обиколят пистата).

                  Та 9g, викате... тия направо ги съберете и ги заставете да си признаят от коя летяща чиния идват. Т'ва не са хора
                  Това е и самото доказателство, че определена група хора притежава определени уникални способности , с които е свързана пряко тяхната професия.
                  Лека!

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Не е . Машината може още много но няма смисъл в една демонстрация да рискува повече от определено ниво . Това е МиГ 29 ОВТ с променлив вектор на тягата вече за него съвсем няма ограничения . https://www.youtube.com/watch?v=Klx9imT369A На времето не беше прецедент генерал да лети . Командирите на летища също летяха активно . На това беше изградена цялата стратегия на нашите ВВС командира е горе и води ескадрилата в боя а не се е скатал някъде на земята . Сега е същото като пилотите знаят че командира им е един от тях а не книжен плъх . Най трудния полет тепърва му предстои на генерала само че тоя път самолета му няма катапулт . Като гледах на пресконференцията тия четири кобри дето му бяха от страни хич няма да му е лесно . Поне като се вози на правителствените самолети няма да замирисва на пълни гащи при всяка по силна турболенция
                    На времето летателният състав на разположение на командирите на летища,бази,полкове и корпуси беше съставен от 70% първокласни летци със стремеж всички да са първи клас. А третокласниците бяха само новопостъпилите от ВВВУ. Но това беше на времето....!
                    Не гледах клипчето, но предполагам , че е добро!

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                      В нета има клип как Ф-14 също прави кобра.
                      И Ф 16 прави (не знам дали щото е Ф, не знам и дали има филмче в нета), а и други вероятно. Вероятно и модификациите с РД33М3 (индийските и разни кампанийни модернизации в Русия).
                      Но - МиГ 29 (9-12А), който е наличен в България, не може повече от това, което прави Радев с него, а и то му е свръхрежим.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Там обявената причина мисля бе друга - пилотите привикват към рисковите ситуации и започват да се 'имунизират' срещу опасността и да не я разпознават...
                        И затова американците са решили след екстремното пилотиране, пилота да се връща в строя за да си припомни как се лети безопасно...

                        А за другото - Спарки - съвсем не споря, че има физиология... Напротив - това са си фактите... Просто споменах, че хората съвсем не са еднакви, и това, което за някой на едни 'по-големи' години изглежда невъзможно, за друг на същите години може да се постига с лекота (да, може да е по-зле от върховите му години, обаче да е доста по-добре от връстниците)... Баща ми на почти 80 е с два бастуна... Преди няколко години бях срещнал под Ком един пастир с едно око (мисля му викаха Кингурит ), дето според хората наоколо бе над 80+, но походката му бе лека и по-еластична от моята (търсеше си телетата - били хукнали някъде през няколко баира, ама той щеше да си ги намери )
                        Слоутравълър, Не се имунизират с/у опасността, а необходимото ниво на адреналин отделящ се при изпълнение на демонстрациите става по-ниско и това кара всеки човек както и тях да изгубят чувството за реална опасност или страха им не е на нормалното ниво. Което пък от своя страна ги кара да предприемат действия с неоправдано вече доста високо ниво на риск. Да и това също е една от причините.
                        Лека!

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                          В нета има клип как Ф-14 също прави кобра. Това явно щото е Ф. Или щото не е проблем ако знаеш какво правиш!
                          29 има доста по-добра аеродинамика от Ф-14, така че мисля сам достигаш до извода. Но ако искаш може да подрънкаме щуротии.
                          Лека!
                          Защо тогава новият президент прави почти кобра както каза някой, не му е стигнал кураш ли?
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                            Във връзка с падналия руски МИГ 29 в Средиземно море и слуховете че са отказали и двата двигателя - възможно ли е чак толкова да е спаднало качеството на производство на оригиналните двигатели?
                            Има ли някакви гаранции за качеството на 10-те двигателя които ще се купят за Българските Миг-29 от Русия?
                            Има ли подобни откази на ремонтираните в Полша двигатели за Миг-29?
                            За да откажат и двата мотора на двумоторен аероплан значи е имало доста извънредно обстоятелство. Те не отказват току тъй. Значи , че при същите обстоятелства ще откажат двете ТРД-та на който и да е двумоторен аероплан. А такива стечения на обстоятелства Бог дал!
                            Гаранта за качество е завода производител, а това е сериозна гаранция!
                            Ако имаше подобни откази щеше и тук да е паднал самолет!
                            Лека!

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              И Ф 16 прави (не знам дали щото е Ф, не знам и дали има филмче в нета), а и други вероятно. Вероятно и модификациите с РД33М3 (индийските и разни кампанийни модернизации в Русия).
                              Но - МиГ 29 (9-12А), който е наличен в България, не може повече от това, което прави Радев с него, а и то му е свръхрежим.
                              Виждам , че искаш да дрънкаме щуротии!
                              Добреее!
                              Като ще се заяждаме , кажи ся ко имаш в предвид под свръх режим.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Невалиден пост.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X