Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с обороти Паджеро 2/2.8ТД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с обороти Паджеро 2/2.8ТД

    Здравейте,

    машината има следния проблем с оборотите:

    Сутрин пали веднага на студено с обороти на празен ход по-ниски от нормалните. След около минута-две работа се чува "цък" и оборотите се вдигат веднага с около 150-200 до нормални. При сутрешни ниски температури около или под нулата пали веднага, но тресе и пуши ужасно (възможно е да има изгоряла една или повече свещи). След като всички цилиндри заработят нормално, оборотите на празен ход са още по-ниски, но все пак равномерни (сравнени с оборотите при по-топло време). След 3-4 минути се чува познатото "цък", след което оборотите се вдигат до нормални.

    Въпросът ми е - дали има нещо сбъркано в регулировката на празен ход при студен мотор. Нормално би трябвало да стартира с по-високи обороти и след затопляне на водата оборотите да падат постепенно до нормални. При мене - както се оказва - поведението е наопаки. Знаете ли механизма на регулиране на оборотите при студен двигател - дали е някаква проста не-компютъризирана електроника или е изцяло на механичен принцип.

    Поздрави,
    Дидо.

  • #2
    От: Проблем с обороти Паджеро 2/2.8ТД

    Колега и аз прапатих наскоро но всичко е от гадния семерин на ГНПто,след като ми го смениха вече няма никакъв проблем.Не мислч да е от оборортите а именно от него
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=189415

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с обороти Паджеро 2/2.8ТД

      Цъкането е от релето на свещите. След палене системата продължава да подава ток. Нормално е! Иначе другото е семеринг.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с обороти Паджеро 2/2.8ТД

        Дали това реле работи 2-3 минути?

        След като цъкне, оборотите се вдигат до нормални. Това повече прилича на част от системата за контрол на оборотите на студено, само дето работи наопаки. В подкрепа на това забравих да пиша, че ефекта по-ниски ---> по-високи обороти го няма на топъл мотор.

        Семерингът е ясен иначе, но това е друг проблем, който ме мъчи - гасне след 10 минути на ход при студен мотор, може и по-скоро ако я ръчкам. Ако я оставя да поработи на празен ход 10 мин, не гасне. Загряла ли е, оттам нататък няма грижа. За този отделен проблем - нормална ли е цена от 500 лева в Бош-сервиза само за смяна на семеринга?

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с обороти Паджеро 2/2.8ТД

          Първоначално публикуван от dido2 Преглед на мнение
          Дали това реле работи 2-3 минути?
          Ми земи една пробна лампа и виж дали е така.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с обороти Паджеро 2/2.8ТД

            Релето работи 180 секунди след запалване, когато нещо по системата на подгрева е неизправно.
            Не ти работи компенсатора за ниска температура - клеясал е. Нещо като автоматичен смукач. Представлява един патрон пълен с флуид, който мърда лоста на нафтовата помпа и компенсира оборотите, когато е студено.
            I get High by going Down

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с обороти Паджеро 2/2.8ТД

              Това предполагам е т.нар W-CSD (wax cold-start device)? Доколкото намерих инфо по нета, топли се от охладителната система. Имаш ли идея дали е предвидено да се демонтира и поправя (раздвижва) и въобще как изглежда въпросната джаджа?

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с обороти Паджеро 2/2.8ТД

                Семерингът е ясен иначе, но това е друг проблем, който ме мъчи - гасне след 10 минути на ход при студен мотор, може и по-скоро ако я ръчкам. Ако я оставя да поработи на празен ход 10 мин, не гасне. Загряла ли е, оттам нататък няма грижа. За този отделен проблем - нормална ли е цена от 500 лева в Бош-сервиза само за смяна на семеринга?[/QUOTE]


                По мой спомени в ДН сервиза ми зеха около 280-300 лв преди известно време......
                Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с обороти Паджеро 2/2.8ТД

                  Първоначално публикуван от dido2 Преглед на мнение
                  Дали това реле работи 2-3 минути?

                  След като цъкне, оборотите се вдигат до нормални. Това повече прилича на част от системата за контрол на оборотите на студено, само дето работи наопаки. В подкрепа на това забравих да пиша, че ефекта по-ниски ---> по-високи обороти го няма на топъл мотор.

                  Семерингът е ясен иначе, но това е друг проблем, който ме мъчи - гасне след 10 минути на ход при студен мотор, може и по-скоро ако я ръчкам. Ако я оставя да поработи на празен ход 10 мин, не гасне. Загряла ли е, оттам нататък няма грижа. За този отделен проблем - нормална ли е цена от 500 лева в Бош-сервиза само за смяна на семеринга?
                  Абе к'ви 500 лева бе?? По 500 цирея на задниците да им излязат, та да не могат да сядат де...ба! Прочети особено моята тема, че го мислех семеринга за сменен, ама йок! Баш ми гаснеше малко след запалването.

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  А е съвсем нормално това с цъкането и вдигането на оборотите! Прочети за системите за подгрев на Паджеро. Особено за Self Regulating Glow (аз кат баба Ванга предполагам си с едно лампЕ за подгрев). Те:
                  http://www.pajeroclub.org/files/manu...-1998/16_1.pdf

                  п.п. Смяната струва по-малко от 30 лева с удължението дето купувах, семеринга и бирата дето пих докат го сменя!!
                  Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 06-11-14, 14:58.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с обороти Паджеро 2/2.8ТД

                    на мен за смяна на семеринга,смяна на демфрената шайба и стенд дюзи ми взеха 300 лева/от които 170 шайба нова шайба а самият семиринг струвал 14 лева/,какви са тия 5 стотака ако си от Севлиево или Региона да те свържа с майстора дет прави моята

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с обороти Паджеро 2/2.8ТД

                      Самият семеринг в магазин за семеринги и лагери ми струваше около 2.50 лв., и като им казах размера директно ми казаха, че го взимат за Паджеро . Като ги питах за по-скъп ми отговориха, че този е достатъчно добър (мисля немски беше). Всъщност взех си два. Ама и 14 лв. да е пак не ми се връзва цената и до 10% от 500 лв. В края на краищата не е толкова сложно да се смени. Даже радиатора не се сваля! Аз и затова се наложи да си взема "скъпо" удължение за гедоре (цели 15 лв. по спомен ). В темата съм писал "степ бай степ" операцията по смяната.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с обороти Паджеро 2/2.8ТД

                        Да, огледах темите предварително. За съжаление си иска гараж цялото начинание.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с обороти Паджеро 2/2.8ТД

                          Какъв гараж бе човек? На улицата пред блока разглобих всичко, и ако имах подходяща скоба за колелото и до приятел нямаше да стигна за демонтажа му.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с обороти Паджеро 2/2.8ТД

                            Пичове,и аз имах 2.5 дизел и същите проблеми. Решение намерих,като го продадох и сега съм на бензин. Няма помпи,семеринги, подгревни свещи, тресене, не-палене...и т.н
                            Ако можете и вие сменяйте

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с обороти Паджеро 2/2.8ТД

                              Ти имаше доста други проблеми, но не и точно такъв!
                              Помпата на 2.5 литровото Паджеро е различна от тая на 2.8, а е добре известно, че горните дертове са присъщи само на помпата на 4М40!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X