Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Torsen или Quaife

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Torsen или Quaife

    Колеги, понеже в момента, по стечение на обстоятелствата, имам свободно време което осмислям с глупости, и във връзка с поредната такава стигнах до извода, че имам нужда от Quaife или Torsen,
    но след доста четене, къде поради неразбиране, къде поради това, че не съм попаднал на точната иформация, не разбрах каква е разликата в работата на двата модела диференциали като краен резултат.

    Може ли някой да обясни ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Torsen или Quaife

    Може да казвам глупост тъй че с едно на ум - Куейф не бяха ли от торсен тип ?
    Торсен преди да се превърне в марка означаваше "TORque SENsitive", чувствителен към въртящия момент. После фирмата която го изобрети (преди кажи го 60 години) мина през няколко смени на името и в крайна сметка направиха запазена марка Торсен. Двата май ползват леко различни решения (Куейфът тип торсен май ползваше някакви червяци а торсенът марка Торсен не го знам ) но не вършат ли едно и също, с едни и същи реакции, числа и каквото там още беше, за разлика от по-леките но разлитно реагиращи многодискови ?
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Torsen или Quaife

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=316

      В пост номер 4 на Венци са посочени двата модела, които принципно са хипоидни, но работят различно (ама не баш).
      В предният пост на Фулдата картинките са объркани.

      P.S. Бая изчетох по темата с двата дифа, та мога да разказвам, ама не искам да се отклонявам от въпроса дето съм задал.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 04-11-14, 23:31. Причина: P.S.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Torsen или Quaife

        Слабото място на касетите от тип торсен (вкл. и Quaife) е, че при пълна загуба на сцепление на едната гума целия въртящ момент отива в нея. Частично проблема се решава от производителите чрез осигуряване на "preload" на касетата. Виж страницата на Ашкрофт, там има добро описание на техните касети. Тези касети се наричат ATB, или Automatic Torque Balancing, сиреч с автоматично балансиране на въртящия момент.

        Коментар


        • #5
          От: Torsen или Quaife

          Quaife e по-просто устроен, и заради това по-здрав. Но обикновено с по-малък коефициент на прехвърляне.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Torsen или Quaife

            Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
            Слабото място на касетите от тип торсен (вкл. и Quaife) е, че при пълна загуба на сцепление на едната гума целия въртящ момент отива в нея. Частично проблема се решава от производителите чрез осигуряване на "preload" на касетата. Виж страницата на Ашкрофт, там има добро описание на техните касети. Тези касети се наричат ATB, или Automatic Torque Balancing, сиреч с автоматично балансиране на въртящия момент.
            Колега, наясно съм с този "проблем", щото съм изчел абсолютно всичко което намерих за Quaife и Torsen.
            Проекта, който съм замислил и дано не започна , отпред е с независимо окачване, а отзад ще е с максималните възможни ходове и ще е почти невъзможно едната гума да е във въздуха, за разлика от някоя предна, което пък там ще си е резонно, та хипоидният диф за отзад е това което ще ми е нужно,
            но не искам да се отклоняваме от идеята на темата.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Quaife e по-просто устроен, и заради това по-здрав. Но обикновено с по-малък коефициент на прехвърляне.
            Че Quaife е по-просто устроен е очевадно, а дали е по-здрав, ми това според мен е много субективно, но и това е друга тема.

            Разликата в процента на прехвърляне зависи от ъгъла на червяците, и съответно може да има с различно такова и при двата модела,
            но мен ме интересува разликата в начина на работа, и пак съответно, плюсове и минуси, ако въобще може да се говори за това.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Torsen или Quaife

              ...

              Коментар


              • #8
                От: Torsen или Quaife

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                ...а дали е по-здрав, ми това според мен е много субективно
                Със сигурност има много субективизъм в това твърдение, но сметни на ум колко полезем метал можеш да побереш в едното и колко в другото. Пък и така съм чувал от ползвали и двата вида.

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Разликата в процента на прехвърляне зависи от ъгъла на червяците, и съответно може да има с различно такова и при двата модела,
                Не само че може да има ами и реално има. Просто едните ги правят преобладаващо с по-голям коефициент от другите. Явно си има причина за това.

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                но мен ме интересува разликата в начина на работа, и пак съответно, плюсове и минуси, ако въобще може да се говори за това.
                Лично не виждам никакви плюсове в Torsen-а като устройство. Освен, пак, че по някаква причина коефициента при него е преобладаващо по-голям (говорим за еднакви или приблизително еднакви по размер и предназначение касети), за което със сигурност има някаква причина. Моя Quaife си седи в кашона все още, та преки впечатления какво дава - нямам.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Torsen или Quaife

                  Като написах "може да има", не изказах предположение, а имах предвид, че има според това с какъв ъгъл на червяка е изработен съответният модел и от двете марки.

                  Искаше ми се да се включи някой който го е ползвал, ... иии жалко, че и твоят е още в кашона.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Torsen или Quaife

                    Другаря Чолаков използва Куайф във раздатка на ЛР и е точно АТБ. Това което споделя, е че работи безупречно и много меко между зацепен и отворен режим. Най-добре е той да сподели впечатленията си. Все пак дифа е в боя вече няколко състезания.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #11
                      От: Torsen или Quaife

                      Хе-хе, то всяко, уважаващо себе си, куатро е с Torsen по средата !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Torsen или Quaife

                        Да пораздвижа малко темата, ей така, следобедно.

                        Мой приятел иска да сложи Quaife в задният мост на Дървендър.
                        Някой да го е правил ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Torsen или Quaife

                          Пак да пораздвижа темата.

                          Никой ли няма такова животно по мостовете ?

                          Спарки, изпразни ли кашона ?
                          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 09-03-15, 20:44.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Torsen или Quaife

                            И аз много обмислям да бодна на Дикото в задния дифф АТБ. Явно в БГ няма много защото не срещам почти никаква информация. В УК дават много добри отзиви за тези железа
                            LR Discovery 300Tdi 1996
                            Subaru Outback 2.5 1998
                            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                            Коментар


                            • #15
                              От: Torsen или Quaife

                              Провокиран от това:
                              Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                              1.Land Rover Defender Heritage - един от последните излезли от завода Дефендри. След разговор с мен Руси реши кардинално да изчисти някои недостатъци и да се съгласи да реализира някои от идейте ми Или пълна конверсия от ръчна скоростна кутия към напълно действаща автоматична трансмисия с премахване на стандартния междинен диференциал с Quaife самоблокираща се касета.
                              малко да пораздвижа темата.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X