Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стоп светлини на уаз469 помогнете!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стоп светлини на уаз469 помогнете!

    Здравейте колеги, имам един въпрос за стоп светлините на уаз със еднокръговата помпа и кръглите стопове. Въпросът е следния къде се намира стоп машинката или каквото там задейства светлините при натискане на педала ?
    Гледахме с един комшия на неговия работят стоповете но не отрих никакви жици отиващи до помпата или педалите
    И още нещо във самите стопове няма две отделни пластини за крушка с две пъпки ( стоп светлина и габарит в едно) предстои ми ГТП и трябва да съм изряден. Благодаря предварително!

  • #2
    От: Стоп светлини на уаз469 помогнете!

    По-старата ел.схема е с разделени заден мигач и стоп т.е. при натиснат педал на спирачките и вкл. мигач - мига мигача/стоп/ и свети противоположния стоп. Стоп машинката е около помпата на тръбичките под шофьора/по спомен/. Веригата се управлява от превключвателя на мигачите, трябва да е с 5 кабела.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EL SHEMA 469.jpg
Прегледи:1
Размер:195.6 КБ
ID:5621046
    Последно редактирано от TONI 1977; 04-11-14, 21:02. Причина: ел. схема

    Коментар


    • #3
      От: Стоп светлини на уаз469 помогнете!

      Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
      Стоп машинката е около помпата на тръбичките под шофьора/по спомен/. Веригата се управлява от превключвателя на мигачите, трябва да е с 5 кабела.
      Точно така е.Търси разклонител под краката на водача.На него е монтирана стоп машинката:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:index.jpeg
Прегледи:1
Размер:3.2 КБ
ID:5621047

      Коментар


      • #4
        От: Стоп светлини на уаз469 помогнете!

        Стоп-машинката е на такова място че няма как да не са и клеясали проводниците, обикновено се оправя с почистване на контактите. Те пък са кръгли и не е лесно да намериш нови такива щекерчета ако старите не стават. Другото място където стоп-сигналът се загубва е ключът на мигачите. Схемата е малце сложна и традиционният селски майстор успява да подкара или мигачите, или стоповете, но рядко и двете заедно. Ключът за мигачите е с 5 проводника и които и два да объркаш, нещо се прецаква.

        Като са изключени мигачите, двете задни светлини светват от спирачките. Като се включат мигачи, от едната страна мига, от другата пак реагира на спирачки. И да, мигачите на този УАЗ мигат в червено. Дано попаднеш в КАТ на някой който го знае. Схемата е унаследена от американските автомобили, от които УАЗ технологично произхожда.

        Моят УАЗ като го взех имаше правоъгълни стопове с жълта секция за мигачи, но тя не работеше. Някой си беше играл да подкара старата схема и всичко работеше, нищо че е по-сложно. За да го направя с жълти мигачи смених снопа кабели под купето, защото вариантът с червените мигачи има един проводник по-малко.

        Коментар


        • #5
          От: Стоп светлини на уаз469 помогнете!

          Значи ако съм ви разбрал добре габарита си е габарит а мигачите и стоп светлината са на едно когато не е включен мигач и се натисне спирачката светят постоянно и двете стоп светлини когато се натисне спирачка и е включен ляв или десен мигач от съответната страна стоп светлината мига а другата свети постоянно ? Ако е така това ми дава отговор защо не виждам нито в долното гнездо на стоповете нито в горното две отделни пластини за плюс на крушка с две пъпки.
          А пък за стоп машинката оставам с впечатление че се задейства от налягането на спирачната течност а не от движението на рамото на педала? Или бъркам?

          Коментар


          • #6
            От: Стоп светлини на уаз469 помогнете!

            Правилно си разбрал всичко.

            Коментар


            • #7
              От: Стоп светлини на уаз469 помогнете!

              Колеги благодаря за информацията намерих стоп машинката и за да съм полезен и на други само ще уточня че машинката се намира като отвориш капака на двигателя и погледнеш между бензиновата помпа и стартера там е разклонителя .При мен проблема явно е от нея тъй като няма свързани жици!

              Коментар


              • #8
                От: Стоп светлини на уаз469 помогнете!

                Сигурно се мотаят някъде наоколо, там е и оригиналното място. Провери и дали работи преди да бориш жиците. Имай предвид че разни творчески настроени майсторчЕта като не работи едната машинка или като не могат да комбинират дължини на тръбичките слагат втора където им е сгодно.

                Коментар


                • #9
                  От: Стоп светлини на уаз469 помогнете!

                  Днес намерих жиците просто не бяха свързани и бяха натикани по нагоре измежду другите. Свързах машинката и сега всичко е изрядно(за щастие нямяше ''майсторски '' интервенции) Благодаря за помощта на отзовалите се!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X