Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

    Здравейте колеги,
    от една седмица ми се върти в главата да си купя Дифендър след 2006г. с 2.4 двигател.
    Няма идея дали е добър този мотор и дали ще е по пъргав джипа от дискавъри 2004 с 2.5 дизел.Не ми харесва това дискавъри което имам в момента Нещо тромаво и тежко ми се струва.
    Изкажете малко мнения по въпроса.
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

    Първоначално публикуван от batevasko8898 Преглед на мнение
    ...
    и дали ще е по пъргав джипа ...
    Ха, ха, ха, пъргав джип и Дефендър Оправи ми настроението за целия ден
    По техн. данни е колкото стария ТД5 - 122кс. Пробвал съм такъв ... с една дума - Дефендър .... Съмнявам се, че ти трябва такова нещо, виж МБ, БМВ и т.н. Ако си пък фен - Рейндж

    Коментар


    • #3
      От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

      Пъргав е ми къ ...дига 150 по нанадолно , и на Предел не можах да изпреваря една кака с форд-че
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

        Не говоря за големи скорости,просто диското ми се струва много тежко и тромаво Нямам представа този 2.4 TD4 няма ли да е малко по-пъргав при пресечена местност. Има ли някой наблюдение точно за 2.4 след 2006. Намирам следните тех. данни,но реално как е ???

        Технически характеристики
        Defender има впечатляваща офроуд биография и възможности, а и техническите му характеристики са оптимизирани за това. Всеки елемент и екстра са избрани внимателно с оглед на конкретната употреба. Резултатът е автомобил, който е 100% пригоден за съответните цели.
        Управление
        Defender е най-универсалният офроуд автомобил в света, способен да премине дори през най-тежките терени и да оцелее в най-жестоките природни условия. Неговото здраво окачване позволява прецизно управление на колелата, което дава възможност лесно да се пресичат бразди и скали. Стабилен и неудържим, Defender се превърна в нарицателно за здрав и надежден 4х4 WD автомобил.
        Двигатели и шофиране
        Новият 2.4-литров дизелов двигател с common rail осигурява на новия Defender изключителни възможности. 6-степенната механична трансмисия предлага по-голям обхват на предавателните числа, като първата бавна предавка осигурява редукция на скоростта и подобрява теглителната мощ, за да направи off-road шофирането още по-лесно.
        Интериор
        Новият Defender на 2007г. претърпя най-големите промени в интериора за цялата си многогодишна история, като така стана много по-удобен за използване от всякога. Изцяло новият дизайн придава по-модерен облик на купето, като същевременно осигурява по-високо качество и ергономичност. Нов инструментален панел с LID светлини осигурява на водача точна и сбита информация. Автомобилът притежава и нова отоплителна, вентилационна и климатична система. Аудио системата на Defender също е осъвременена и включва опцията за високо монтирани колони, предназначени за високите честоти на звука, както и допълнителни изходи за MP3. А благодарение на разнообразието от каросерии и колесни бази, Defender осигурява гъвкавост и оптимално съотношение между местата за сядане и мястото за багаж, което го прави подходящ за всякакви цели.

        ето инай -важното което го прави един от най-добрите:
        Постоянно 4WD задвижване
        Постоянното 4WD задвижване осигурява непрекъснато подаване на двигателния момент към всички четири колела, независимо дали се движите по или извън асфалтиран път. Defender остава стабилен и неудържим дори и при промяна на условията на пътя, без да има нужда от превключване на командите за задвижване на две и на четири колела.
        Най-голям преден и заден ъгъл на проходимост за този клас автомобили
        Defender е способен да се справи с 45-градусов наклон, отличава се с преден ъгъл на проходимост от 50 градуса и заден - от 53 градуса. Ъгълът на надлъжна проходимост е цели 155 градуса. Автомобилът може да премине през брод с дълбочина 50 см. Всички тези качества на Defender създават на водача чувство за увереност и контрол
        Двустепенна предавателна кутия
        Независимо дали Defender тегли товар на буксир, изкачва наклон или се движи извън асфалтиран път, управлението на двигателния момент се осъществява от надеждна двустепенна предавателна кутия. Шестте бързи и шестте бавни предавки, заедно с двете задни скорости, осигуряват на водача повече контрол и гъвкавост.
        Блокаж на централния диференциал
        Централният диференциал може да бъде блокиран при тежки офроуд условия. Това предотвратява равното разпределение между двете оси на въртящия момент, подаван от двигателя и осигурява отлично сцепление върху пясък, кал, сняг или лед.
        Мощен и гъвкав Td4 дизелов двигател
        Сърцето на Defender e мощният 2,4-литров дизелов двигател TD4, специално настроен за движение офроуд. Той има двигателен момент от 360Nm при 2000оборота, но превъзхожда много дизелови двигатели с дори по-голям обем.Оптимална чувствителност на двигателя към педала на газта
        При асфалтиран и равен терен двигателят Td5 използва настройките "Бърза реакция след натискане на педала на газта" (FTC или Fast Throttle Control), при които основната част от мощността на двигателя се контролира от първите 30% от хода на педала. Когато се изберат ниски настройки, се преминава към по-дълъг ход на педала на газта и това позволява по-плавно подаване на мощност, подходящо за движение извън асфалтираните пътища
        Електронен тракшън контрол (ETC)
        ETC е опция с доплащане за всички модификации на Defender. Системата упражнява спирачно усилие върху всяко отделно колело, което ускорява по-бързо от останалите. Мощността се преразпределя към колелата, които имат най-добро сцепление и по този начин се осигурява оптимална тяга.


        Окачване с дълъг ход
        Изключително здравото окачване на Defender има впечатляващо дълъг ход, който позволява на автомобила с лекота да преодолява препятствия, скали и бразди, и същевременно да запазва максимално сцепление с пътя.

        Коментар


        • #5
          От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

          Колко е по лек Defender от диско 2 ?

          Коментар


          • #6
            От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

            Дефендъра не е за хора, които цитират рекламни брошури
            Огледай се в нещо по-стандартно.

            Коментар


            • #7
              От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

              Първоначално публикуван от batevasko8898 Преглед на мнение
              Колко е по лек Defender от диско 2 ?
              Приблизително ~1700 срещу ~2200
              LR Disco II, Td5

              Коментар


              • #8
                От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                Разликата в теглото при ТД5 е от 200 до 320 кг, в зависимост от комплектовката. Това за Диско 2 сравнено с Дифендер 110. При Диското обаче и стандартната мощност е по-висока с приблизително същия процент.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #9
                  От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  Дефендъра не е за хора, които цитират рекламни брошури
                  Огледай се в нещо по-стандартно.
                  Какво по стандартно ??? )) имал съм диско 1997 сега имам диско 2004 искам нещо по-истинско.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                    За пъргавост не може да става и сравнение , както и за комфорт. Дифендърите на Екотои са такива и от много лични впечатления мога да ти кажа че те са най-калпавите от всички. Проблеми със скоростната кутия , 6 степенна изцяло алуминиев корпус често пукаш се. Двигател, единствен плюс дюзите се ремонтират и в БГ . За да изкарат въртящ момент инженерите играят с предавателните числа СК и раздатка. Заради въртящия момент , висока скорост и лек баир мисия невъзможна Комфорт почти никакъв сравнение с диско2 . Имам клиент с диско като твоето , които дърпа лодка 1,5 тона с 140-160 по магистралата доказано многократно.
                    Моето мнение като човек който познава добре и двете коли е че те са несравними, едната е работен кон а другата е взела добрите гени от всички от марката.

                    За да забързаш малко диското, препоръчвам това:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0187_BURST002.jpg
Прегледи:1
Размер:136.0 КБ
ID:5620949

                    Срок за изработка и монтаж 2 седмици.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0185_BURST002.jpg
Прегледи:1
Размер:126.9 КБ
ID:5620950
                    Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
                    Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
                    Land Rover Freelander td4 2005
                    Land Rover Discovery td5 2002

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                      Значи от казаното до тук разбирам,че мненията клонят към това да си карам диското и да не се занимавам с глупости Малко да го забързам само.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                        Дефендър е работен автомобил, не е комфортен и не е пъргав. Ще се разочароваш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                          Казваш,че твоето Дискавъри е 2004.Само софтуерно да се пипне ,и няма да си го познаеш.Ако се премахне ЕГР-а,подмени кулера и пипне турбината ,няма база за сравнение с Дефендър.Да не говорим ,че с централен Diff Lock получаваш бърз,комфортен и проходим автомобил.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                            Не знаех, че рекламните брошури минават за технически характеристики...
                            Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
                            Приблизително ~1700 срещу ~2200
                            Дамяне, ти вероятно сравшняваш къс Дифендър с Дискавъри 2. Моята 110тка на времето беше 2075кг., което пак е значително по-леко от едно Диско 2.

                            Първоначално публикуван от don_73 Преглед на мнение
                            ... Да не говорим ,че с централен Diff Lock получаваш бърз,комфортен и проходим автомобил.
                            Аз не разбрах, "централния" diff lock какво общо има с бързината и комфорта. При всички положения, Дифендъра го има по подразбиране, при Дискавърито, също може да се добие.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение

                              Аз не разбрах, "централния" diff lock какво общо има с бързината и комфорта. При всички положения, Дифендъра го има по подразбиране, при Дискавърито, също може да се добие.
                              Централния diff lock няма общо с бързината и комфорта,но е допълнение за да стане и високо проходим,както съм писал -бърз,комфортен и проходим автомобил

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X