Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

    63 е. Сваляш гърнето от фланците - то си е отделна секция. Взимаш едно право парче тръба 65мм, изрязваш гърнето и кроиш парчето на негово място. Добре е да се капне при поставени фланци на колата, за да няма после изненади.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #62
      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
      63 е. Сваляш гърнето от фланците - то си е отделна секция. Взимаш едно право парче тръба 65мм, изрязваш гърнето и кроиш парчето на негово място. Добре е да се капне при поставени фланци на колата, за да няма после изненади.

      Утре ще е изпълнено . Ще кажа дали се усеща резултат.

      В нашия град ( Троян ) обиколих всички майстори и няма тръба по-голям диаметър от 60мм (( Проблем ли е да сложа такава?
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-11-14, 11:39.

      Коментар


      • #63
        От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

        Първоначално публикуван от batevasko8898
        В нашия град ( Троян ) обиколих всички майстори и няма тръба по-голям диаметър от 60мм (( Проблем ли е да сложа такава?
        В старата Сердика проверява ли или при Шейтана на Дудевско.

        Коментар


        • #64
          Да в сердика нямат. Открих,че на ЗИЛ генерацията е на 64-65мм и намерих нова тръба за генерацията на ЗИЛ от магазина на Марковски

          След доста лутане открих тръба 65мм и вече съм без средното гърне и катализатора.
          Резултата: малко лекота усещам при тръгване, но не е нещо фрапиращо.
          По-голям беше ефекта от изключването на дебитомера. Утре ще махнат EGR и ще пиша усещането без него.
          От трите неща по-малко май,ще се получи добър резултат.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-11-14, 11:40.

          Коментар


          • #65
            От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

            От премахването на EGR почти не усетих резултат.Днес като карах джипа забелязах,че припалва и след няколко секунди изгасва????? Много странно,направи ми го няколко пъти.Преди не съм имал никакви проблеми с паленето и работенето. След като запали, работи 10-20 секунди и изгасва,после въртя няма палене...........забелязах,че трябва да подам пълна газ и въртя продължително,започва да припалва и продължавам да държа пълна газ и да въртя,докато изчисти да прекъсва.После работи добре.....това от какво може да се получи,да не е останал някой вакум не добре запушен???

            Коментар


            • #66
              От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

              Първоначално публикуван от batevasko8898 Преглед на мнение
              От премахването на EGR почти не усетих резултат.Днес като карах джипа забелязах,че припалва и след няколко секунди изгасва????? Много странно,направи ми го няколко пъти.Преди не съм имал никакви проблеми с паленето и работенето. След като запали, работи 10-20 секунди и изгасва,после въртя няма палене...........забелязах,че трябва да подам пълна газ и въртя продължително,започва да припалва и продължавам да държа пълна газ и да въртя,докато изчисти да прекъсва.После работи добре.....това от какво може да се получи,да не е останал някой вакум не добре запушен???
              Това ни връща на първоначалните съмнения за пропуски или запушвания по горивопровода. Дай на контакт (без да палиш), на отворен капак, излез от колата и слушай първо помпата отзад, около филтъра и отпред в задния край на главата от дясната страна. После кажи какво си чул.

              п.п. Ако имаш проблем с горивото, каквото и друго да ровичкаш, няма да усетиш подобрение.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #67
                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                Това ни връща на първоначалните съмнения за пропуски или запушвания по горивопровода. Дай на контакт (без да палиш), на отворен капак, излез от колата и слушай първо помпата отзад, около филтъра и отпред в задния край на главата от дясната страна. После кажи какво си чул.

                п.п. Ако имаш проблем с горивото, каквото и друго да ровичкаш, няма да усетиш подобрение.

                Да чувам всеки път,че помпата отзад отдясно бръмчи в резервоара ми изглежда,че я чувам и бръмчи доста силно. Горивния филтър отзад отдясно съм го сменил още като дойде джипа,мислих,че е запушен.

                Как да разбера,ако има проблем с горивото,днес като започна да ми прави тези проблеми,започна да ми светва лампата за горивото.Намаляло беше,но не светеше постоянно,само при накланяне светваше.Може ли да съм ударил бензинопровода отдолу и това да е проблем и при намаляло гориво да прави тези проблеми и затова да не върви добре?
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-11-14, 15:58.

                Коментар


                • #68
                  От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                  Първоначално публикуван от batevasko8898
                  Как да разбера,ако има проблем с горивото,днес като започна да ми прави тези проблеми,започна да ми светва лампата за горивото.Намаляло беше,но не светеше постоянно,само при накланяне светваше.Може ли да съм ударил бензинопровода отдолу и това да е проблем и при намаляло гориво да прави тези проблеми и затова да не върви добре?
                  Имах подобен случай. Резервоара ми се беше напълнил с фини боклуци влезли през единия от отдушниците, които при намалено количество на гориво и друсане се вдигаха и задръстваха помпата. Като изчистих резервоара и вдигнах нависоко отдушниците всичко се оправи.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                    Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                    Имах подобен случай. Резервоара ми се беше напълнил с фини боклуци влезли през единия от отдушниците, които при намалено количество на гориво и друсане се вдигаха и задръстваха помпата. Като изчистих резервоара и вдигнах нависоко отдушниците всичко се оправи.
                    Има ли пробка резервоара,мога ли да го източа без да го свалям ??? Когато имаше проблеми джипа какви проблеми ти създаваше,как беше с вървенето?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                      Първоначално публикуван от batevasko8898 Преглед на мнение
                      Има ли пробка резервоара,мога ли да го източа без да го свалям ??? Когато имаше проблеми джипа какви проблеми ти създаваше,как беше с вървенето?
                      Моя резервоар е пластмасов и няма пробка, при теб как е, не знам - моя е Дефендер, твоя не е. Проблемите бяха такива каквито си ги описал по горе.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                        Да това ми го направи днес,след като ми намаля горивото (( До този момент не го бях оставял да ми светне лампата. Охх ще трябва да сваля и да почистя и резервоара.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                          Диското има люк в багажника, като вдигнеш кечето на пода, ще го видиш. Оттам се вади помпата и може да се провери има ли боклуци вътре. Гледай да не объркаш местата на тръбичките после при сглобяването.
                          Това дето лампата светва и гасне при клатене ми се струва малко съмнително - при мен светва някъде на 3/4 от най-долното деление, а за да угасне трябва да се качи обратно над 2-рата чертичка. Това е бая наклон да го постигнеш при каране. Провери хубаво контактите на куплунга на помпата.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                            Първоначално публикуван от batevasko8898 Преглед на мнение
                            От премахването на EGR почти не усетих резултат ...
                            Ако продължавате с унищожаването на колата ще става все по зле и по зле. Извинявайте, ама правите глупост, след глупост, при положение, че имате нарисуван проблем - не работещ, или работещ с нереални стойности дебитомер.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                              Колега,нали за добре го правя Каквото ми казахте го направих. Ще взема да намеря един оригинален здрав дибитомер,да го сменя,щом смяташ,че не е добре да се кара с изключен.Аз усетих,че стана едно ниво по-пъргав без него и затова го изключих.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                                Андро, би ли пояснил как точно наличието или не на дебитомер при TD5 се отразява на затруднения старт?
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X