Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

    Тези неща са доста относителни . Карам Диско 2 трета година , като смея да твърдя че екземпляра ми е в много добро състояние . Но в него не виждам бързина ( даже са си тромави ) , нито комфорт . За проходимоста е важно да си го прежалил .

    Коментар


    • #17
      От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

      Първоначално публикуван от don_73 Преглед на мнение
      Централния diff lock няма общо с бързината и комфорта,но е допълнение за да стане и високо проходим,както съм писал -бърз,комфортен и проходим автомобил
      Да, за последното предположих.

      Да добавя още нещо към автора на темата от личен опит.
      Дифендъра е много трудно към невъзможно да се направи комфортен за високи скорости (над 110-120). Лоша аеродинамика, липса на заводска изолация, лоши сглобки (луфтове при врати и т.н.), заводски бавни предавки са все трудно преодолими признаци за високо ниво на шум в кабината. Всичко това е на порядъци по-добре в Дискавъри 2.

      Дифендъра трябва да го обичаш истински за да го караш с удоволствие. Във всички останали случай няма да се чувстваш добре.

      Коментар


      • #18
        От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Дифендъра е много трудно към невъзможно да се направи комфортен за високи скорости (над 110-120).
        Той може ли да вдигне над тези скорости?
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #19
          От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
          Пъргав е ми къ ...дига 150 по нанадолно , и на Предел не можах да изпреваря една кака с форд-че
          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Той може ли да вдигне над тези скорости?
          Може , може
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #20
            От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

            Значи,реших след някой ден да го вкарам в бокса и да започна с препоръките:

            Софтуерно да се пипне!!!
            Да премахне ЕГР-а,
            Подменя кулера и пипане на турбината ))
            Дайте малко съвети които си е правил тези неща

            Коментар


            • #21
              От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

              Първоначално публикуван от batevasko8898 Преглед на мнение
              Значи от казаното до тук разбирам,че мненията клонят към това да си карам диското и да не се занимавам с глупости Малко да го забързам само.
              + 1 - "Дефендър е работен автомобил, не е комфортен и не е пъргав. Ще се разочароваш."

              2. Не е и няма как да стане "бърз,комфортен" джип.

              Аз имам много добре оборудван ЛР Дефендер 90 Td5, 2007 - та това по горе мога да го потвърдя.

              Но и никъде не пишеш за какво ще го ползваш.
              Ако искаш наличния джип само да го забързаш, пусни си тема или изчети темите по забързване на Дискавъри.
              Двата джипа не са срявняеми.
              За да имаш Дефендер и да му се кефиш, в една друга тема се казва, че трябва да имаш специални чувства към тази марка.

              Коментар


              • #22
                От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                Колега искам да го ползвам за лов и за каране 90% по-черни пътища. Държа си го на моето село и само като съм на лов го карам,предимно по черни пътища и кал. Затова мислих,че новия двигател 2.4 на дефендър след 2007 е нещо по-пъргаво,но май съм грешил.Повечето колеги имат със стария мотор ТД5 като на моето диско,а за по новия нещо да кажем???

                Коментар


                • #23
                  От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                  Първо му направи една диагностика. Диското може и да не е ракета, ама в стандартен вид със стандартни гуми не трябва да се усеща като "тромаво". Та проверете го първо за записани грешки, да не се окаже, че я MAF, я MAP е дал фира. Чак като сте сигурни, че всичко му е наред почвайта с подобренията - първо ЕГР-а и чистене на смукателния колектор; после remap, кулер и изхвърляне на катализаторите и средното гърне. Турбината по-добре не я пипайте засега.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                    Първо му направи една диагностика. Диското може и да не е ракета, ама в стандартен вид със стандартни гуми не трябва да се усеща като "тромаво". Та проверете го първо за записани грешки, да не се окаже, че я MAF, я MAP е дал фира. Чак като сте сигурни, че всичко му е наред почвайта с подобренията - първо ЕГР-а и чистене на смукателния колектор; после remap, кулер и изхвърляне на катализаторите и средното гърне. Турбината по-добре не я пипайте засега.
                    Средното гърне да го изхвърля напълно ли колега??? Да го заменя с тръба?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                      Първоначално публикуван от batevasko8898 Преглед на мнение
                      Средното гърне да го изхвърля напълно ли колега??? Да го заменя с тръба?
                      Да. Разликата като вървеж е осезаема, като звук - незабележима.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #26
                        Ok,утре имам ходене в гората,но на следващия ден я карам да го отрежем.
                        А EGR да го запушат с метална преграда или да го изхвърлят напълно?
                        Трябва ли да се премахва софтуерно?ЕГР-ра?
                        Ако има линк към тема да прочета да не те занимавам.

                        Благодаря
                        Опа тук намерих тема :

                        Land Rover Discovery въпрос за EGR клапана и отстраняването му

                        Това от Бг може ли да се купи и колко струва?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AGR.JPG
Прегледи:1
Размер:153.3 КБ
ID:5621058
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-11-14, 08:30.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                          Първоначално публикуван от batevasko8898
                          Това от Бг може ли да се купи и колко струва?
                          Аз си го поръчах от Падок... ама реално може да ти го направи всеки, който е пипал флекс и телоподаващо. Внимавай с развиването на тръбата на ЕГР-а откъм изпускателния колектор - там болтчетата имат навика да се късат.
                          Софтуерно не може да се премахне - остава си като грешка, но това не пречи на нищо. Не забравяйте да му затапите вакуума с една рапидка, че иначе няма спирачки
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                            Е, кво стана сега?
                            Тъкмо си мислех, че ще има една нова и интересна тема за Дифендър, пък кой знае, може да се развие и като Дифендъра от линка в този ми пост:
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...99#post1414799

                            А то... Почнахте да навивате човека как да си направи Диското да върви със 150..

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                              Нищо не го навивам бе - пита-отговарям. Мойто лично мнение, ако наистина колата се ползва само за лов и "на село" - Д2 и то от последните, не е за такаива работи. Това си е употреба точно за Дифендър, но е безсмислено да е 2007+. 300тди е много по-смислен в тоя случай.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                                Нищо не го навивам бе - пита-отговарям. Мойто лично мнение, ако наистина колата се ползва само за лов и "на село" - Д2 и то от последните, не е за такаива работи. Това си е употреба точно за Дифендър, но е безсмислено да е 2007+. 300тди е много по-смислен в тоя случай.
                                Сега купих това,след седмица трябва да е при мен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jjj.jpg
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5621090

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X