Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реално возило за off-road (до 10 000лв)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реално возило за off-road (до 10 000лв)

    здравейте,

    бих искал да си имам 4х4 само за офф-роуд, но не мога да заделя повече от 10К от семейния бюджет.
    на теория машинката изглежда нещто такова:
    1. 4х4 (by default)
    2. блокажи;
    3. понижаващи;
    3. не държа да е суппер-компактен. среден размер на возилото е за предпочитане, дори с риск да намаля проходимостта;
    4. по възможност да не ми се налага да нося резервни части със себе си на път, а и да не си наемам личен автомонтьор;
    5. дизел;
    6. не бих се отказал от климатик за летните жеги, но той не е задължителен;

    цената е крайна, т.е вече включени евентуални разходи за подновяване на необходими части (гуми, и др.)

    може ли някой да ми помогне с материализиране на виртуалната идея.

    10х!

  • #2
    в момента работя над подобна тема,за различните видове тунинг...
    кажи за какво ще го ползваш по принцип,защото за различните дейности се използва различен тунинг и различни автомобили,като наза имам впредвид.
    защото за тия пари,ако 10 К за 10000 лб.,може да си го стегнеш,някой таралясник,доста прилично...

    ПП не знам кога ще съм готов с темата,надявам се скоро)))
    БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
    (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

    Коментар


    • #3
      За мен тази тема също е интересна, тъй като и аз се оглеждам за оферти. Въпреки, че това което най-много ми харесва определено няма да мога да го взема до 10.000 лв.

      Според мен в твоите изисквания има неща, които си противоречат. Казваш, че ще го ползваш само за офроуд, после споменеваш за климатик. Може би е добре да уточнич за какъв тип офроуд става дума - просто джип за риба, язовири и най-общо разходки из природата по черни пътища и подобни, или по-сериозен офроуд.

      За първото според мен добра работа ще ти свърши Range Rover Classic - има климатик, и като цяло комфорт, в същото време има много от белезите на сериозните машини за извън път - цели мостове, блокаж, бавни и т.н. Витара също е опция, също има модели с климатик (мисля), но е малко по-"софт" за офроуд според мен.

      За второто - аз бих се спрял на Лада Нива, Уаз, Сузуки Самурай. Разбира се отново ако говорим до 10.000 лв. и толкоз.

      Това е моето мнение,
      Поздрави!

      Коментар


      • #4
        Koe e nai dobre?

        Spored men ako iska6 istinska off-road ma6ina za 10k e nai-dobre da si vzeme6 edna uazka i si re6ava6 problema. Jipa 6te ti izleze okolo 3-4k ako iska6 da e po zapazen i ve4e ottuk natatuk ima6 vuzmojnost da si go modificira6 to4no po tvoia vkus. Edinstvenoto, koeto ne se vruzva s izikvaniata ti e 4e ne e diesel, no men ako pita6 karburatora nqma da te razo4arova, naprotiv. Osven 4e e lesna za tuning uazkata e i izklu4itelno zdrava (za koeto predpolagam vseki znae), koeto q pravi otli4en izbor za hard offroad, a i 4astite ne sa hi4 skupi i gi ima navsqkyde. Ako iska6 ne6to po-nepretenciozno si vzemi nekoi land ili range rover ma ne vijdam da se vpisva v iziskvaniqta ti. Uspeh.
        УАЗ - Where I go there are no roads!!!

        Коментар


        • #5
          10x za otgoworite!!!

          kriteriite mi bqha definirani ot 'praktikata' mi. w momenta imam Jepp Cherokee. da, da, znam che ne se smqta za seriozna off-road mashina, no obshto wzeto mi wyrshi rabota - dizel e, ima 2H, 4H, 4LO predawki, ima klimatik, kojto me spasqwa lqtoto w zhegite (w planinite syshto ponqkoga e goreshto i e priqtno da pochuwstwash hladninka ot wqrnata mashinka, koqto ti pomaga oshte wednyzh ne samo s 4x4, no i sys 17x19 gradusa ). razhodyt s klimatik lqtoto w 'gradski' uslowiq e 10/100, a na izwyngradsko e 7/100. imam go weche godina i oswen remyk i maslo, drugo ne sym pipal po nego.

          ne mislq, che sym nqkakyw umeesht off-road-chiq. prosto me kefi da karam po planinski mestnosti, kydeto mozhesh edinstweno da sreshtnesh nqkoj golqm kamion, konska karuca ili star moskwich (kato wchera, naprimer).

          kym momenta se oglezhdam za Range Rover, kato w syshtoto wreme se zaformq dilemata: Range Rover + lek upgrade ili segashniqt Jeep s po-seriozen upgrade.

          blagodarenie na foruma razbrah, che uaz i lada niva sa naj-seriozni pretendenti za off-road awtomobili za nashite uslowiq/ywzmozhnosti, no smqtam, che oshte ne sym zadobrql tolkowa, che da mi potrqbwat. mozhe bi na po-sledwasht etap. tuk iskam i da blagodarq na alex markov, kojto s negowata niva mi pomaga na dwa pyti - wednyzh me iztegli zakantaren w edna rekichka, a wtori pyt , kogato bqh propadnal w obrasla s trewa shahta.

          ta ... da se wyrna na temata - shte go polzwam za 'razhodki' w planininski i goristi mestnosti osnowno. i ... mrazq wodnite prepqtstwiq

          off-road, koga shte prikluchish temata za tuning? shte spodelish li nqkoi zaklucheniq, do koito si stignal kym momenta i, koito da sa prilozhimi w moqt sluchaj?

          Insider, ti imash li Range Rover? ili mozhe bi nqkoj drug? bihte li spodelili wpechatleniq? chestno kazano, samo w nowi range-owe sym se wozil, a za starite nqmam nikakwa predstawa do kakwa stepen biha mi swyrshili rabota. a i kolko skypa e podryzhkata.

          10x!

          Коментар


          • #6
            Милене,

            Нали знаеш, всяка баба си хвали внучето... И аз имах твоята дилема преди година. Наистина се чудих дали да е УАЗ или Нива? УАЗ никога не съм карал, но от една Нива на малко години имам общо взето негативни спомени. Определено качеството на сглобката беше лошо и трябваше да сменяме всичко гумено по двигателя. Освен това, много важен фактор за избора беше и дали може да пътува по нормални пътища и магистрали, без да ни съсипе бюджета, костната система и ушите.

            Сега караме Land Rover Discovery и мога да кажа, че може всичко. Мъкне като добиче и се рови в калта като прасе. След повдигането й с по-високи пружини возията се стабилизира и препятствията започнаха да намаляват.

            Разходът е в нормите - около 9/100, с климатик. Освен това, спокойно (подчертавам спокойно) се движиш по магистрали и пътища и не слизаш с надута от двигателя глава.

            А като се наложи да се катери по баири и хълмове включваме блокировки и бавни и гледай сеир!

            Просто изказах мнението на още 6 души, които карат Discovery-та при типични off-road условия.
            Good guys drive Land Rovers!

            Коментар


            • #7
              zdrasti, Turbozmej,

              koq godina e land rover-a?

              wpiswa li se w budget-a ot 10K zaedno s podobreniqta, koito ste naprawili?

              lichen li e ili sluzheben?

              Коментар


              • #8
                10К

                Според мен за бюджета от 10К, който е, доколкото разбрах задължително условие може единствено да се направи ъпгрейд на съществуващата машина. Несериозно е да се прави сметка за машина, която в рамките на този бюджет да се купи и да се направи. Най-малкото каквато и да е машина без лебедка става само за разходки по поляни и нищо повече, а една лебедка е вече част (и то не малка) от горе-посочения бюджет. Да не говорим за необходимите преустройства и елементи като броня, върху която да се монтира лебедката, ванти, Хай-Лифт, гуми ставащи за кал и т.н. (още много неща)...


                Аз лично в тази ситуация бих насочил средствата към подобряване на възможностите на текущата машина.
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  Здрасти Милене,

                  Дискавъри-то на Турбозмей е супер, но такова не можеш да вземеш до 10К, пък и след като планираш надграждания и подобрения. Аз затова ти писах за Range Rover Classic. Класик-а е до 1994г., аз нямам такъв, но съм се возил и съм карал малко. Иначе карам Дифендър 110 (служебен), който за мен е съвсем друг филм.

                  Моето лично мнение за твоята дилема в момента е - остани си с Черокито. За една година вече го познаваш и като джип и възможности и като състояние. Ако го смениш за Рейндж, не знаеш на какво ще попаднеш, а и да знаеш - там започваш всичко отначало (пак).

                  Черокито ти с кой дизел е - 2.1 на Рено или 2.5 на VM (италианския)?
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #10
                    Discovery-тата (те са две) са '98 година. И не се вместват в 10К. Аз също бих ти препоръчал да хвърлиш малко пари и да си стегнеш Черокито. За този бюджет виждам един тунинг и читава лебедка. Пък може да останат доста пари.

                    Успех!

                    Т.
                    Good guys drive Land Rovers!

                    Коментар


                    • #11
                      10x!

                      naj-weroqtno shte wi poslusham i shte upgarade-wam jeep-a. mnogo mi se iskashe da ne go zagodqwam (w kraq na meseca) i si tyrseh prichina da oprawdaq prodazhbo/pokupkata-a

                      s 2.1 dwigatel e. ne e wyrha, no pyk dosega nikoga ne mi se e sluchwalo da si go izkarwam na dwigatelq.

                      za discovery-tata qwno ne se wkluchwat w cenata, makar che reklamata beshe dobra.

                      kakto i da e, sluzhebnite mashinki sa si sluzhebni i ne wlizat w brojkata, poradi iztochnika na finasi.

                      Коментар


                      • #12
                        Не четох целите ти мнения,на латиница са а не са къси,но el Profesor 4x4,не знам дали си чел нещо от него(на испански е почти всичко),има доста добри разработки на база на Черокито...нали каза че все пак него ще правиш...
                        първо една малко ХАРД защита...
                        http://www.patagonia4x4.com.ar/Tempo...otecciones.htm
                        малко лифтинг...търся един друг лифтинг пак от него,дано го намеря...
                        http://www.patagonia4x4.com.ar/Album...ft/Liftono.htm
                        намерих го...малко е дълго и е на испански(не знам дали го знаеш),но е лифтинг на 3 вида окачвания на Чероки-та...все едно от тях ще е като на твойто.преди време бях почнал да я превеждам тая тема,но нещо се закучи
                        http://www.patagonia4x4.com.ar/Tecnicas/Levantando.htm
                        малко подобрения и по светлините)))
                        http://www.patagonia4x4.com.ar/Album...plazoFaros.htm
                        и за шнморхел...как да си направиш,как да си поставиш...
                        http://www.parque4x4.com.ar/equipami...kel/index.html
                        слагаш и една свястна лебетка,не намерих за нея нищо) и си готов...не е задължително да правиш всичко наведнъш...малко по малко...
                        УСПЕХ)))
                        БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                        (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                        Коментар


                        • #13
                          забравих да кажа че а всички тия преработки ще са ти нужни по-малко от предвидената от теб сума...
                          БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                          (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                          Коментар


                          • #14
                            off-road,

                            mnogo ti blagodarq za materiala. shte go pregledam. shte mi trqbwa malko powechko wreme, dokato se oprawq s ezika. malkoto, koeto znam ot ispanskiq w nikakyw sluchaj ne e w tazi oblast

                            ti w koq chast na ispaniq si? skoro maj pak se ochertawa da namina, ta ... mozhe da se widim na twoq teritoriq.

                            to moreto kakwoto e studeno (i na sewer i na ug ) sys sigurnost trqbwa off-road-a da e dosta populqren

                            sorry, che pak go napisah na latinica, ama chak nakraq se usetih.

                            Коментар


                            • #15
                              ЛО СИЕНТО,или както казваш ти СОРИ)))че е на испански...но има толкова снимков материал,особенно за трите вида окачвания,че може и без да знаеш много-много езика да схванеш за какво става дума...
                              разбира се,тук е доста популярен оффроад-а...има доста диви състезания,истински оффроад,макар че все още не съм ходил на нито едно по вина на работата...просто нямам никакво свободно време
                              в Галисия съмсеверо-западна Испания...ти къде ще бъдеш???

                              ПП по-добре такива "чат"разговори да не ги водим тук,само да затлачваме клуба...
                              БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                              (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X