Обява

Свий
Няма добавени обяви.

дневните светлини при Туарег ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • дневните светлини при Туарег ?

    Здравейте,
    Интересува ме как стои въпроса с дневните светлини при Туарег ? Има ли вариант да се ползва процент от дългите ? Трябва ли да закупя нещо допълнително за да мога да се възползвам от тази благинка ?
    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

  • #2
    От: дневните светлини при Туарег ?

    Бъди добър към другите и не използвай дългите за дневни.

    Коментар


    • #3
      От: дневните светлини при Туарег ?

      Защо не караш на къси?
      Другите вариантите (всичките - нелегални) са или да сложиш LED, или 'светнеш' дълги на процент светене.
      При правилно настроени дълги не съм съгласен с Ясен, че ще пречиш на другите....
      Дори заводски на едната ни служебна кола DRL са в рефлектора на дългите, само дето крушката е 10Вт....
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: дневните светлини при Туарег ?

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        ...заводски на едната ни служебна кола DRL са в рефлектора на дългите, само дето крушката е 10Вт....
        ... и не е във фокуса.

        Дългите, които заводски служат за ДРЛ са различни от обикновените.

        Коментар


        • #5
          От: дневните светлини при Туарег ?

          Тъй като съм с ксенон и не ми се иска да го ползвам през деня. За това търся алтернативен вариант
          Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

          Коментар


          • #6
            От: дневните светлини при Туарег ?

            Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
            Тъй като съм с ксенон и не ми се иска да го ползвам през деня. За това търся алтернативен вариант
            Това защо? Определено е по-евтиния вариант от халогенните крушки за през деня.

            Коментар


            • #7
              От: дневните светлини при Туарег ?

              Ами поправи ме, но според мен колкото повече се използва крушката, толкова по-къс живот има. А една ксенонова крушка на филипс е 200 лв по мои данни
              Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

              Коментар


              • #8
                От: дневните светлини при Туарег ?

                Пак е по-евтино.

                Коментар


                • #9
                  От: дневните светлини при Туарег ?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ... и не е във фокуса.

                  Дългите, които заводски служат за ДРЛ са различни от обикновените.
                  Във фокуса е на своята част от рефлектора (има оформено допълнително рефлекторче за ДРЛ, а крушката е открита)....
                  И разбира се има разлика от самите дълги - по-ниска мощност имат DRL... Не виждам никакъв проблем (освен легалния разбира се) да се ползват дългите на понижена мощност...
                  Целта на DRL е да се вижда достатъчно ярко през деня и то не от точно положение, а разсеяно... Т.е. дори излизането от фокуса е само полезно...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: дневните светлини при Туарег ?

                    Аз си монтирах на моята кола отделен drl модул на дългите светлини които са на отделна крушка.Програмира се на колко процента да свети(направих го на 20%).Лампите светват 10-на секунди след стариране на двигателя,с плавен старт.През деня се вижда отлично без да пречи,крушките на практика стават"вечни".Няма я излишната консумация на ток,при каране на къси-не свети табло,габарити предни/задни,осветление на номера...Не виждам как при каране на ксенон на къси ще е по-евтино при цена 200 лв.за маркова лампа.Отделно има и друг момент,дългите на практика се ползват крайно рядко,като са Drl и да изгори някоя лампа просто минаваш на къси.А като изгори къса светлина ксенон...колко човека си носят резервни лампи?

                    Коментар


                    • #11
                      От: дневните светлини при Туарег ?

                      На предния ми автомобил бе с биксенон, и DRL бе решен заводски с включване на късите светлини...
                      Шест години не съм усетил никакъв проблем със светлините - да, светваха още при подаване на контакт, но явно японската електроника се оправяше и не презорваше крушките...
                      Така я и продадох... Така, че с ксенона също няма проблем - крушките наистина са скъпи (ако не вземеш китайки за 30-40лв), но пък държат доста години (дори при моята експлоатация с доста градско движение на къси дистанции - многократно палене на крушките)...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: дневните светлини при Туарег ?

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        дори излизането от фокуса е само полезно...
                        Точно това имах предвид. Не просто е полезно, а задължително, защото иначе свети само в очите на насрещния.

                        Коментар


                        • #13
                          От: дневните светлини при Туарег ?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Точно това имах предвид. Не просто е полезно, а задължително, защото иначе свети само в очите на насрещния.
                          Е, дългите по принцип са с доста широк ъгъл на осветяване, а не правят точка напред... Затова и са много подходящи за DRL...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: дневните светлини при Туарег ?

                            А добре Toaurega няма ли вграден DRL, четох че повечето коли след 2000 имат DRL
                            Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                            Коментар


                            • #15
                              От: дневните светлини при Туарег ?

                              Може и да няма,с тестер се активира функция която да ти пали късите когато запалиш колата,но работи на късите и не е процентно.
                              Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                              Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                              Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                              Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X