Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДИНАМО ЗА УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: ДИНАМО ЗА УАЗ

    Да сигурно има нещо,но то си стой вътре и от него излизат две кабелчета едното "Ш" отива на едната четка,а другото до него "В" на другата,а от външното реле отива на горното "В". Явно не си пречат двете щом всичко се оправи. Пулсациите изчезнаха от което съм много доволен защото много ме дразнеха фаровете така да ми мигат. Сега идва ред на стартера да му правя ревизия. Той сигурно никога не е ремонтиран. Тази сутрин си викам,ще ида на работа с Буханката че да и сипя и газчица но уви от десет включвания на стартера само два пъти развърта мотора и то едвам едвам. Издава звук на почти умрял. Стърже свири абе страшна работа,ще го свалям няма да стане иначе. Той отдавна ми се моли да го направя ама аз му викам още малко и твоя ред ще дойде. Та така де трябва да си отремонтирам всичко за да знам че няма да ме остави някъде.

    Коментар


    • #77
      От: ДИНАМО ЗА УАЗ

      Относно стартера същите проблеми имах, върти когато си поиска и само ми изхабяваше акумулатора. Свалих го и понеже нямах време да се занимавам, пък и желанието ми го нямаше, го занесох на един майстор в нашия град. Те се оказаха много проблемите. И ми предложи редукторен, доколкото разбрах от завода в Сливен правени за износ. По спомени, че беше преди две години, 160лв някъде струваше. Много добре върти, дори и с по малък акумулатор и има много по малка консумация на ток. Много по лек е и се монтира много лесно. Може и аз да бъркам някъде, но големия като го свалям демонтирам и горивната помпа за да излезе, а този си влиза без проблеми. Първоначално за джипа го бях вземал, но впоследствие отиде на фургона. Както каза майстора, забравяш за проблеми със стартера.
      Не важно кто напротив, важно кто рядом.

      Коментар


      • #78
        От: ДИНАМО ЗА УАЗ

        Да прав си. Наистина редукторния е по добър на колата ми е такъв и не тормози акумулатора. Този дето е на Буханката тегли около 500А. Внашия магазин в Габрово има такива редукторни намалени от 180лв. на 150лв. Но малко ще видя зор че бая парички наринах за какво ли не и за сега ще мина само с ремонт.

        Коментар


        • #79
          От: ДИНАМО ЗА УАЗ

          Първоначално публикуван от vasil_karov Преглед на мнение
          Много по лек е и се монтира много лесно. Може и аз да бъркам някъде, но големия като го свалям демонтирам и горивната помпа за да излезе, а този си влиза без проблеми. . Както каза майстора, забравяш за проблеми със стартера.
          Е чак да забравиш за проблеми не ми се вярва,няма нищо вечно но определено е мн по добре с такъв от колкото с оня голям "кютюк" който наистина за да излезе махах помпа и дори и да беше ремонтиран,върти по бавно.Моят е от Г.Извор Руски и струва 140лв,а и това че ги поддържат и има всичко за тях също е важно.
          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

          Коментар


          • #80
            От: ДИНАМО ЗА УАЗ

            Първоначално публикуван от borislavdragiev Преглед на мнение
            Всичко се оправи. Било е от лошо захранване на релето. Пуснах нов плюс направо от бобината и всичко си дойде на мястото. Вече зарежда 14 волта и това фиу фиу изчезна.
            БРАВО!

            Коментар


            • #81
              От: ДИНАМО ЗА УАЗ

              Е тя манивелата си стои зад мен, на оригиналното си място. Просто защото си я имаше, пък и знае ли човек за какво друго би потрябвала, стабилно желязо си е.
              Не важно кто напротив, важно кто рядом.

              Коментар


              • #82
                От: ДИНАМО ЗА УАЗ

                Скоро сменяхме стартера на уаза на един приятел сложихме му от москвич, в пъти по добре работи този стартер в сравнение с уазовия, на последния като му подам ток както е свален и едвам едвам набира обороти а москвичовия направо подскача и набира от раз.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X