Обява

Свий
Няма добавени обяви.

голф кънтри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: голф кънтри

    Не е толкова сложно това синхро,при повечето проблема е в датчика за светлините за задна скорост който се използва за задействане на въпросния електромагнит.В таблото има реле на което може да се изведе външно управление и да се включва ръчно!
    LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
    Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

    Коментар


    • #17
      От: голф кънтри

      Така е, доста хора го правят. Освен тоците може да се прецака маншончето на вакуума, пластмасовата пишка, която избутва вилката на тресчотката, и не на последно място-могат да се износят шлиците /външни/ на муфата. На моя беше точно така-работеше на задна, но на сухо и в завой прескачаше и чуваше едно гадно думкане от задния диф. Освен това вакуума има навика да пие масло от задния диф, вследствие на което дифа остава сух. Това е слабо място на иначе най-сполучливата система с вискомуфа. Другото е хроничния теч на масло от ск. кутия, тече от семеринга между ск. кутия и раздатката...доливах на 6 месеца по 400 мл. и не съм имал проблем.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #18
        От: голф кънтри

        Здравейте, искам да пожелая весела Коледа на всички, здраве, успехи и щастие през новата година.

        Коментар


        • #19
          От: голф кънтри

          Миналата седмица по едно нанагорнище с малко страничен наклон и малко калчица на първа с 3х оборота двигателя се натовари рязко и задницата тръгна в грешната посока и до там, защо така? При контролирани условия синхрото сработва добре, а при неконтролирани ме изненадва нещо самодеец го играе.

          Коментар


          • #20
            От: голф кънтри

            Пледи месец жената каза че нещо чатка отпред по ходовата част, ходила на специалист каза ли че е каре. Чаткаше си лошо, вдигнах да проверя хлабините на карета и полуоси нищо, пуснах го и спря, днес пак се появи почукване от същото място. На всеки оборот и не звучи като разхлопано каре, къде да търся и за какво да гледам. Благодаря предварително.

            Коментар


            • #21
              От: голф кънтри

              Откъде се чува шума? Задният мост работи ли? Пробвай следното: на равен прав участък ускори плавно до 50 км./ч и върни газта, без да изключваш предавката. Слушай внимателно къде трака и ще го мислим.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #22
                От: голф кънтри

                За много години. Чукането се чува около диферинциала ,също така при подаване или отнемане на газта без значение посоката на движение . Задния мост се включва напред и назад.

                Коментар


                • #23
                  От: голф кънтри

                  Провери много внимателно целостта на предните вътрешни карета, преди да разглобиш ск. кутия и диференциала. Има вероятност да караш само на заден мост в момента, което не е много добре за виското.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #24
                    От: голф кънтри

                    Нямаше ме и жената цяла седмица ходи пеш . Вдигнах го на трупчета каза чат веднъж някъде около предния диференциал вдясно и спря да чатка, няма луфтове по полуосите, и двата моста въртят.

                    Коментар


                    • #25
                      От: голф кънтри

                      Те там точно, по слух, е отборният вал на ск. кутия за задния мост. От там започва кардан от три части с два опорни лагера, до вискомуфата преди задния диф. Карданът се снажда с така наречената раздатка с три яки болта, като между металните повърхности има една гумена вложка. Ако е скъсана, може да тропа от там.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #26
                        От: голф кънтри

                        Има ли някъде литература с информация или клипчета за да видя нагледно какво представлява. Клипчетата които намерих са за предните полуоски, а за синхрото само анимация.

                        Коментар


                        • #27
                          От: голф кънтри

                          Разгледай ФВ раздела на форума, със сигурност имаше подробна схема.
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X