Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интересна нова машина...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интересна нова машина...

    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...nture%2015.htm
    Португалски АЖП с двигател на Минарели 660 кубика. Отпред Марцочи, отзад Олинс. Резервоар 17 литра под седалката, което при разход 4/100 осигурява 400 км автономност. 48 коня, течно охлаждане, сухо тегло 155 кг. Близо 30 кила по-лек от Ямаха Тенере 660. Определено много интересен мотор!
    Според мен идеална машина за Памир, Хиндокуш, Тяншан, Монголия, Сибир, БАМ, Магадан и т.н.
    Последно редактирано от ВладиЧ; 31-10-14, 17:33.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    От: Интересна нова машина...

    Това Минарели си е чиста Ямаха.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Интересна нова машина...

      Не е много чиста Ямаха и мен точно това ме кефи.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: Интересна нова машина...

        Е много е грозно!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: Интересна нова машина...

          Абе не е чак толковя грозно, само дето няма резервоар "да ти пази колената" и нокъде не пишат на колко камъка са го оценили дилърите :-)
          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

          Коментар


          • #6
            От: Интересна нова машина...

            Минарели е собственост на Ямаха . Двигателя е като на хт- то. Няма да може да бяга на Дакар заради кубатурата, но изглежда перфектно

            Коментар


            • #7
              От: Интересна нова машина...

              https://www.youtube.com/watch?v=a9xAV0yDu9o

              Коментар


              • #8
                От: Интересна нова машина...

                Е това вече е трактор
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • #9
                  От: Интересна нова машина...

                  А багажа къде?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Интересна нова машина...

                    ами сега?!? Владич, помощ!...
                    http://www.motorcycle.com/manufactur...le.com20170719

                    Коментар


                    • #11
                      От: Интересна нова машина...

                      При последното дюал спорт пътешествие си приказвахме с авера, кой може да е следващия мотор, от новото поколение.
                      Замислих се, КТМ 690 ми харесва, но като четох отзивите, двигателя не живее дълго, типично за марката.
                      BMW X-Challenge има приятни технически данни, на живо не знам как е, но доста бързо излезе от производство. Двигателят е железен, предполагам и окачване и рама няма да се излагат много, но като няма производство, няма части, аксесоари и поддръжка на модела, кофти.
                      Коя друга не много тежка машина в класа 650 след 2000г бихте купили и защо?
                      Ясно е, че ще си караме кютюците още доста време, но е добре да се оглеждаме и около нас.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Интересна нова машина...

                        и аз харесвам кАтЕмЕ-то, по-малките кубатури, ама всички тия приказки, че е трошлив ме притесняват малко. и сега какво? карам стара ямаха чопър и събирам пари за нов ендурак-турер. пак ли В-стром?...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Интересна нова машина...

                          Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                          ами сега?!? Владич, помощ!...
                          http://www.motorcycle.com/manufactur...le.com20170719
                          Нищо не мога да кажа за тоя мотор. Нека го направят и завършат окончателно, пък ще видим, какво ще излезе. После ще пуснат разни рекламни клипчета, в които този мотор ще го карат разни майстори, по трасета за мотокрос, за да ентусиазират тълпата и накрая ще го видим, и на живо. Чак тогава вече ще го коментираме.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #14
                            От: Интересна нова машина...

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            При последното дюал спорт пътешествие си приказвахме с авера, кой може да е следващия мотор, от новото поколение.
                            Замислих се, КТМ 690 ми харесва, но като четох отзивите, двигателя не живее дълго, типично за марката.
                            BMW X-Challenge има приятни технически данни, на живо не знам как е, но доста бързо излезе от производство. Двигателят е железен, предполагам и окачване и рама няма да се излагат много, но като няма производство, няма части, аксесоари и поддръжка на модела, кофти.
                            Коя друга не много тежка машина в класа 650 след 2000г бихте купили и защо?
                            Ясно е, че ще си караме кютюците още доста време, но е добре да се оглеждаме и около нас.



                            КТМ-а иска малко по-специално отношение , всичко трябва да се следи постоянно , при първи признаци на износване или проблем , трябва да се сменя , не търпи компромиси. Хубави мотори са , но трябва да е от нов при тебе или най-добре да си им заводски състезател. КТМ690 няма серийно произвеждана алтернатива , с подобно окачване , възможност за тунинг , оборудване , .... Единственото което се доближава до него е XR650R , това бих избрал аз ако избирам едноцилиндров мотор. Другият вариант е KLX или KLR650 със сериозен тунинг.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #15
                              От: Интересна нова машина...

                              И това е добро - Ямаха ХТ 660 R. http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...t660r%2014.htm Само малко тежък са го направили тоя мотор. 180 кила пълен, а само 48 коня. Странно, защо така? Че чак два съвсем отделни ауспуха са сложили, макар, че е едноцилиндров мотора... Сигурно поради някакви екологии... КТМ 690 Enduro R е с много по-добри данни обаче. 63 коня на 150 кила пълен.
                              Хондата XR 650 R последен модел от 2005 година май е с карбуратор? И е само с кик стартер?!?!... Иначе клиренса и е 30,5 см, а седалката е висока 94 см. Егати и щъркела... 61 коня на 144 кила пълна. Но пък резервоара и е само 9,8 литра. Мотор само за мотокрос.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X