Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип за летни разходки и риболов!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на джип за летни разходки и риболов!

    Здравейте.
    Нов съм във форума, макар да го следя от години. Все повече усещам нуждата от закупуването на джип, за лек офроуд и разходки, риболов и свободно време, който да е непретенциозен от към лукс и екстри, но пък добър от към здравина и поддръжка. Разход от около 15 лева на 100 км извън града, което е приблизително 12 литра газ или 8 нафта е приемливо. За момента съм карал основно ауди, всички с куатро задвижване, което е приемливо, но клиренса понякога ми играе лоша шега, а и риболов или бране на гъби с А8 с ейбах окачване е гледка, която често е достойна за mnoogozle.

    След консултация с "познавачи" от клавиатурния сектор в интернет, изборът ми се спира основно върху чероки 4.0 бензин 1996 - 1999 г с японски автомат.

    Обаче много ми харесват Фронтерите от тези години, като тук прочетох, че всъщност 1998 ма година, е разделна за тях. А също така Рав 4 и мицубиши паджеро, последните с дизеловите агрегати, с мотори 2.5, ако не греша, каквито имат мисля и галопер на хюндай от същите години.

    Не е проблем газификацията при бензина, просто моля за съвет относно надеждност и здравина, не искам да ставам абонат на тенекеджията, все пак от позицията на собственик на "негниещи" автомобили, това е още един стряскащ елемент в поддръжката.

    Та въпросът ми е - кой джиБ бихте ми препоръчали, може и черен, , за леки разходки в гората, риболов, планински екскурзии, който да гори в посочените от мен рамки, да няма данък от няколко хиляди левове и да се обслужва лесно. Бюджетът е около 6000 лева.

    Благодаря ви предварително.
    Последно редактирано от razs; 30-10-14, 19:39.

  • #2
    От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

    Черока е добър избор, но няма да влезнеш в разхода.
    Като цяло се настрой за 10 дизел и 15-18 газ, без значение от марката. Е Рав може и по-малко да е, ма то не е жиБ

    Коментар


    • #3
      От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

      А нещо за Фронтерата?
      Бензиновия шестак например, 3.2 мотор или 2.2 dti?

      PS
      Пропускът е мой, говорим за автомобил с 4(5) врати.
      Последно редактирано от razs; 30-10-14, 20:35.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

        Колега ти си описал подробно джипа, който търсиш ,само не си му споменал името , а то е Нисан Терано 2. Не вярвам да си го пропуснал случайно ,явно не ти харесва нещо в него , но да знаеш, че като съотношение цена / качество / он и офроуд способности / разходи по обслужване, въпросното возило е без конкуренция. След него с голяма разлика е Паджеро спорт- малко по скъп , с по слаб дизелов мотор, с по скъпо обслужване (сменяш ангренажи) и малко по голям разход на гориво
        Последно редактирано от ianakiev; 31-10-14, 08:05.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

          Ако желаеш да разбереш повече за Хюндай Галопер можеш да ми звъннеш на телефона от подписа ! Ако си от София може да го пробваш и да се ориентираш ! Все пак си е Паджеро 1 произвеждано и продавано в Европа между 1998 и 2003 години ! За да не ме разбереш погрешно подчертавам, че не го продавам !

          Коментар


          • #6
            От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

            Първоначално публикуван от ianakiev Преглед на мнение
            Колега ти си описал подробно джипа, който търсиш ,само не си му споменал името , а то е Нисан Терано 2.
            Благодаря за отговора, колега, в интерес на истината не съм го оглеждал, прочетох за доста слаби места с ръжда при Терано, но не знам дали за точно този модел ІІ, е ставало въпрос. Може ли някой да спомене техническите характеристики на дизеловия двигател на Терано ІІ и какво често го сполетява като болежки. Не държа да достигам скоростта на звука с него, кола за подобни опити имам вече.



            Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
            ...Ако си от София може да го пробваш и да се ориентираш ...
            Благодаря, колега, това е един от вариантите, който обмислях, Паджеро, но не знаех, че ГАЛОПЕР, всъщност представлява Паджеро І. Наистина ще съм задължен, ако намеря нещо сносно на пазара, да ми отделите от времето си. Какъв точно двигател да търся от тази гама? Карал съм Галопер 2,5 мисля, дизел беше със сигурност и с ръчни скорости, знам, че собственикът все се тормозеше от някакви течове от диференциалите и компресора на климатика. Второто е смешно, но първото предполагам е било по-сериозно, щом не можа да го отстрани като проблем и го продаде. Отделно звукът от мотора беше стряскащ и вероятно това ме е постреснало, като признавам, не съм се задълбочавал да питам какво точно така извива като пернишка оплаквачка на черешова задушница.

            Помпата механична или електрическа е при терано ІІ и Галопер?

            Благодаря ви предварително.
            Последно редактирано от razs; 31-10-14, 09:47. Причина: Правопис.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

              Каквото и да вземеш,гледай да е изправно и да не е гнило.За всеки модел има тонове изписано.Само ще ти е трудничко да докараш разхода,обаче не може и "тва в онова и душата в рая".

              Коментар


              • #8
                От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                8/100 дизел за извънградско си е реалност. 10/100 по черно също.
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                  Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                  8/100 дизел за извънградско си е реалност. 10/100 по черно също.
                  Да-а, с Голф първа серия атмосферен дизел.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                    Първоначално публикуван от razs Преглед на мнение
                    ......Обаче много ми харесват Фронтерите от тези години, като тук прочетох, че всъщност 1998 ма година, е разделна за тях....

                    А нещо за Фронтерата?
                    Бензиновия шестак например, 3.2 мотор или 2.2 dti?

                    PS
                    Пропускът е мой, говорим за автомобил с 4(5) врати.
                    Привет колега, понеже спомена че ти хареса Фронтерата, ако се спреш на нея определено ще е отличен избор да е 3.2 V6 мотора, можеш да хвърлиш един поглед за въпросната фронтера 3.2 V6 на нашия под-форум : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=169876 успех с избора

                    п.с. Колегите bushiDO, и isuzo ще ти кажат всичко което те интересува за въпросната фронтера 3.2 V6.
                    Последно редактирано от Еделвайс; 31-10-14, 09:58. Причина: p.s.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                      Два литра няма да ги правя на въпрос, щом толкова придиряте за тях, нека кажем 10 на 100 извън града. Карал съм 2.5 TDI 140 кс (легендата), автомат и извън града точно толкова дава по борд - 9,8 л на 100.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Привет колега, понеже спомена че ти хареса Фронтерата, ако се спреш на нея определено ще е отличен избор да е 3.2 V6 мотора, можеш да хвърлиш един поглед за въпросната фронтера 3.2 V6 на нашия под-форум : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=169876 успех с избора
                        Карам такава Фронтера 2003 и колата е ОК за описаните нужди. Проблема е, че посочения разход е абсурд - е карам я с гуми 245/75 R16, но едва ли чак толкова много се отразява!

                        Ако колегата има някакви спец. въпроси за модела да пита, но едва ли е останало нещо съществено ненаписано....
                        Последно редактирано от bushiDO; 31-10-14, 10:19.
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Да-а, с Голф първа серия атмосферен дизел.
                          Нещо се правиш на интересен или просто си не разбираш?
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                            Разбирам дотолкова, че да знам кога пълноразмерен дизелов натоварен джип не може да даде този разход еле па по черно.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                              Не съм имал такъв, но си мисля, че една Равка от последните първи такива, 5 врата, ще се включи идеално в изискванията. Здрава машинка, здрав мотор, криво-ляво ще влезе и в разхода, 4х4 е, че и блокаж на среден диф има. Не е кой знай колко висока, ма за леко извън пътя сигурно става. А, и нема да си кат в танк вътре

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X