Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип за летни разходки и риболов!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

    На сляпо да вземеш 2.5 TDS си е болезнено. Не, че не може да се оправи - ако си вкараш в бюджета ремонт на глава и вземеш един П38-к (така се казва модела) за 4к...
    На него обаче смесеният разход е 11-12 с черното.
    По-скоро се оглеждай за Дискавъри 96-98-а. Малко харчи и мотора е от най-трудно убиваемите. Постижимо е за 6к - намират се пазени. Нямаш капка електроника, в този ценови диапазон няма да се бориш и с ръжда.
    Стига да ти харесват, че мен са ми много грозни (макар че го карам)
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #32
      От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

      Колега за Фронтерата няма да сбъркаш.Карам я вече година.Дълга база 96г 136к на газ.По стария модел но просто давам само лично мнение.Разход в града до 18лв.Проходимост много добра.Моля не бъркайте с Патрул или Г.Нито пък обратно с Нива,Киа,Хюндай.Тераното е супер иска се търсене за модел без ръжда.Мисля че до 6000 това са добри модели.Може още доста инфо.

      Коментар


      • #33
        От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

        Събота и неделя порових из нета за цени на части, обиколих и автокъщите, като от второто може да се каже направо може да се отчае човек. Българинът е изключително кисело парче, особено когато си мисли, че всичко знае и е видял, включително и когато си избира кола. Щом колата имала газ, значи е скапан мотора и трябвало на му се направи отстъпка на поне половината цена, а пък другата, понеже нямала газ, трябвало да му се направи намаление на почти половината или поне до размера на най-скъпия ГИ, който се предлага на пазара. Да си свали продавачът винетката и да се изчака изтичането на гражданската също са брилянтни предложения.

        Както и да е, от видяното в село Труд например, изборът ми се свежда между Опел Фронтера и Чероки, към което основно ме насочи и колегата Вертер. Като чели изборът обаче ще е Фронтера. До момента не съм имал дизелова кола за лична, мисля и в конкретния случай да се доверя на шестцилиндров мотор, което в случая е 3.2 V6, каквито са рядкост на нашия пазар.

        Какви са вашите съвети - да търся нов внос отвън или да търся поддържана и карана в България?

        Коментар


        • #34
          От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

          Първоначално публикуван от razs Преглед на мнение
          Събота и неделя порових из нета за цени на части, обиколих и автокъщите, като от второто може да се каже направо може да се отчае човек. Българинът е изключително кисело парче, особено когато си мисли, че всичко знае и е видял, включително и когато си избира кола. Щом колата имала газ, значи е скапан мотора и трябвало на му се направи отстъпка на поне половината цена, а пък другата, понеже нямала газ, трябвало да му се направи намаление на почти половината или поне до размера на най-скъпия ГИ, който се предлага на пазара. Да си свали продавачът винетката и да се изчака изтичането на гражданската също са брилянтни предложения.

          Както и да е, от видяното в село Труд например, изборът ми се свежда между Опел Фронтера и Чероки, към което основно ме насочи и колегата Вертер. Като чели изборът обаче ще е Фронтера. До момента не съм имал дизелова кола за лична, мисля и в конкретния случай да се доверя на шестцилиндров мотор, което в случая е 3.2 V6, каквито са рядкост на нашия пазар.

          Какви са вашите съвети - да търся нов внос отвън или да търся поддържана и карана в България?
          Покупката като цяло си е чист късмет, инак най-добре да купиш примерно от колега доказал се в форума ни и като човек поддържал джипката си, нов внос е хубаво само ако отидеш на място и да търсиш от частни обяви а не от техните авто-къщи чиито собственици не са германци а като нашите тарикати...

          Коментар


          • #35
            От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

            След справка в дилъра на Опел, частите за този мотор за първоначално обслужване възлизат на около 2760 лева, като включват ремък на ангренажа, двете ролки, амортисьор за ролката и водна помпа.

            Добра инвестиция, което доказва, че нещата не винаги свършват с покупката.

            Ако взема нещо от Германия и го дотътря до тук, без регистрация съм минал бюджета.

            2.2 екотек, който остава като бензинов вариант, нещо линк за него, мнения, да видя що за стока е?

            Благодаря отново в аванс.

            Коментар


            • #36
              От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

              [QUOTE=razs;2623084]След справка в дилъра на Опел, частите за този мотор за първоначално обслужване възлизат на около 2760 лева, като включват ремък на ангренажа, двете ролки, амортисьор за ролката и водна помпа.

              Добра инвестиция, което доказва, че нещата не винаги свършват с [QUOTE]

              В една друга тема колегите ти казаха от къде се пазаруват тия неща и колко струват.Какво търсиш при дилърите?Явно обезглавяване.Тия не познават парите.
              Последно редактирано от gimax; 04-11-14, 18:52.

              Коментар


              • #37
                От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                Първоначално публикуван от razs Преглед на мнение
                След справка в дилъра на Опел, .
                Бягай от тия дилъри много бързо, особенно от дилърите на Опел!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                  Не вярвах обслужване на Исузу за е по-скъпо от такова на А8. Като чух сумата от 900 лева за обтегача и ролката с него и ми се ....доака. Както и да е, ако котка не ми мине пътя, смятам това да е моята джипка.

                  Благодаря на колегата, който ми даде линка към човека с частите, да не ме разберат модераторите погрешно и да ме затрият, не споменавам имена.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                    Познат продава Исузу Трупър , което се вмества в бюджета ти ! Единствения му кусур е, че е 93-ти набор , ако имаш желание да го погледнеш мога да ти изпратя телефон за връзка !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                      Благодаря ви, колега, много любезно, но за момента съм харесал три в Германия, имам близък, който ще ги огледа, ако не са читави, ще го мислим отново.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                        [QUOTE=gimax;2623251][QUOTE=razs;2623084]След справка в дилъра на Опел, частите за този мотор за първоначално обслужване възлизат на около 2760 лева, като включват ремък на ангренажа, двете ролки, амортисьор за ролката и водна помпа.

                        Добра инвестиция, което доказва, че нещата не винаги свършват с

                        В една друга тема колегите ти казаха от къде се пазаруват тия неща и колко струват.Какво търсиш при дилърите?Явно обезглавяване.Тия не познават парите.
                        Ти сериозно ли ? Такава фронтера карам и ми скъса ремък в сервиза .Освен гарнитура,16 клапана,гумички и т.н по главата,взех и ремък с ролките комплект,водна помпа,пистов ремък и ролка.Всичко под 500лв .Ремонта сам си го правих ,като плащах само за шлаиф на тиквата.
                        РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                        0895шест29410 .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                          Абсолютно отговорно, списъка е на бюрото ми.

                          А колко датчика на разпределителните валове има този кола?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                            От скоро съм във този форум, но отдавна се занимавам с автомобили. Имах същият проблем като колегата започнал темата.
                            След много гледане и търсене, разпитване на разни колеги и магазинери приятели се спрях на Терано 2. Причините са няколко: лесен за обслужване, с ангренажна верига, сравнително евтини части, двигателят почти не създава проблеми, не знам случай на развалени диференциали и скорости. И не на последно място е на шаси.
                            Като недостатък Нисан - но Испански.
                            Доста голям проблем се оказа обаче намирането на свестен екземпляр в рамките на 5000 лева, като идеята беше да не надхвърлям 6000 след КАТ и обслужване. Честно казано всички читави които гледах в нета бяха вече продадени. Останалите които се разходих и разгледах около София - общо около 10-на, бяха меко казано ПЛАЧЕВНИ.
                            В крайна сметка се спрях на един в Пловдив. Дано да излезе читав, защото каквото и да си говорим накрая всичко опира и до късмет.
                            Относно Исузото, аз не съм с добро мнение. Здрава машина но да не се чупи. Особено 3.0 дизел.

                            С разхода на гориво - приеми че няма да е малък. Все пак е 4х4 и си тежи. Един такъв джип е поне 1700 кг. Рънерчето 2.4td ми харчи и до 15литра на 100км.
                            Успех в търсенето.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                              Намирането на читав екземпляр от тази конфигурация се оказа доста по-трудно, от колкото предполагах, а явно наистина читавите ги отнесоха мигом. Имаше приличен без кожа в Германия на цена от 1900 евро, замина за три дни, продавачът беше арабин и доста зле говореше немски. В карс и в мобиле, наличността се повтаря, с изключение на един нов в гр. Сандански, който е с италианска регистрация и един с проблеми в автомата на скоростите, който щял да бъде в Пловдив в следващата седмица. НЕ знам защо, но тия майните все са с някакви мизерии напред пред другите региони.

                              Ако някой има читаво предложение за ОВБ дълга база, бензин, с 3.2 мотор, съм отворен за предложения.

                              Благораря предварително.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на джип за летни разходки и риболов!

                                Ако въпроса е към мен Х22ХЕ няма въобще датчик на Разпределителните валове.
                                РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                                0895шест29410 .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X