Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с виското на Terrano 2 бензинка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с виското на Terrano 2 бензинка

    Здравейте. До скоро четох основно теми, в които се дискутира виското дали работи коректно, как се проверява и т.н. Днес сутринта след един излет обаче, на магистралата без да е загряла колата, виското зацепи и остана зацепено... След пристигане даже спокойно можеше да се държи ръката върху радиатора. Има ли някаква причина виското да стои зацепено? Обикновено се опасяваме дали ще зацепи, пък при мен... Освен закупуване на ново, има ли друг съвет с който да ме дарите, че да спра да се движа като хеликоптер?

  • #2
    От: Проблем с виското на Terrano 2 бензинка

    На бензинката май е отделно за разлика от дизела.Лично аз не съм чул някой да е отремонтирал виско успешно.Та ти си прецени на къде отиват работите.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с виското на Terrano 2 бензинка

      Закупуването е ясно. Чудя се защо е постоянно зацепило, след като по принцип развалено виско не зацепва (или се бъркам?).

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с виското на Terrano 2 бензинка

        Първоначално публикуван от vladdark Преглед на мнение
        Закупуването е ясно. Чудя се защо е постоянно зацепило, след като по принцип развалено виско не зацепва (или се бъркам?).
        Имаш два варианта за разваляне :
        - когато спре да зацепва, следствие колата започва да загрява;
        - твоя случай, ставаш като жигули - с постоянно зацепена перка, особено зимата е кофти.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с виското на Terrano 2 бензинка

          По принцип има начин за ремонт, но според мен не си заслужава /има тема във форума на БМВ, сменя се пластината и се пълни със силикон/. На един познат като му зацепи постоянно на магистралата с Ауди А6 му излезе перката през предния капак със все половината радиатор.....
          Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
          +359 878 201 276

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с виското на Terrano 2 бензинка

            Първоначално публикуван от vladdark Преглед на мнение
            Закупуването е ясно. Чудя се защо е постоянно зацепило, след като по принцип развалено виско не зацепва (или се бъркам?).
            Точно така.Но явно има изключения.Ная-вероятно останало без течност и блокирал лагер.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с виското на Terrano 2 бензинка

              Е добре де, но до колкото прочетох, течността прави така, че да зацепи виското. Без нея няма да зацепва. Явно не е останало без нея. Лагер май е по-вероятно. Но ако има блокирал лагер, то той не подлежи ли на подмяна?

              ПС: Сега ми хрумва, дали пък нещо пружината, която се разширява при повишаване на температурата не се е бъгнала...

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с виското на Terrano 2 бензинка

                То до колкото знам е пластина а не пружина и тя като не се върне върти постоянно.
                Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
                +359 878 201 276

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с виското на Terrano 2 бензинка

                  Преди години си смених на бившия Патрол виското.Не беше за смяна, ама аз тогава от мерак ей така превантивно...
                  С новото/Ипонско.../ карах около година и половина, но след това установих, че има същия проблем.Беше блокирало до степен, че на студен мотор ако го напънеш с ръка и всичка сила имаше опасност по-скоро да строша перката отколкото да успея да го завъртя .Тогава изкарах лятото в това положение, но като застудя си върнах оригиналното и всичко си дойде на мястото.
                  Та...наистина по-често срещания проблем е в незацепването на виското отколкото в блокирането му, но...не малко случаи има и на точно това проявление на дефект!
                  Майката му е смяна, за да не му трепериш и то не с някое набедено за марково, а с някое изпитано и добро като марка производител.
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с виското на Terrano 2 бензинка

                    Здравейте колеги, преди време се дискутираше подобна тема и изводите доколкото си спомням са че:
                    1.Такъв силиконов пълеж за виско го има в листата на тойота с парт номер да се продава и допълва
                    2ро Пъленежа е същия, като на течността за редукторите на хоби моделите колички
                    Няма нищо по хубаво от оригинален консуматив, но тук играе роля цената му. Колегата Дамянски от Варна прави опити да заменя виско с ел. перка , но накрая пак си върна виското. Не помня добре, кой колега го коментира пак преди време, но има добър заместител на оригиналния ,като цена и качество .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с виското на Terrano 2 бензинка

                      На моята джипка също е постоянно зацепена перката обаче аз съм доволен и не мисля да я сменям,топли се доволно в купето,но съм сменил термостата,и новия термостат е с по малък отвор по средата на 83 градуса,нито имам проблем със загряването нито със студа.
                      Terrano 2 2,7td 1994
                      Keeway atv 100

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с виското на Terrano 2 бензинка

                        Бих препоръчал Валео.Послушах колегата и не сбърках.Тази марка поне е изпробвана от няколко човека в форума.Не е толкова скъпо че да си правите експерименти.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с виското на Terrano 2 бензинка

                          Първоначално публикуван от vladdark Преглед на мнение
                          ...по принцип развалено виско не зацепва...
                          Няма никакъв такъв принцип. Както няма и принцип че винаги се повреждат от липса на течност вътре.

                          Търси ново в магазин и въобще не го мисли повече. Всякакви други занимавки са безсмислени и безплодни.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с виското на Terrano 2 бензинка

                            Новото виско купих още в петък. Тогава вече не беше зацепило. Явно е че е имало причина да зацепи, но мисля да го запазя за сега, че съм взел някакво японско...

                            Първоначално публикуван от mermenkov Преглед на мнение
                            То до колкото знам е пластина а не пружина и тя като не се върне върти постоянно.
                            Ей за тази пружина говорех:

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с виското на Terrano 2 бензинка

                              Не е пружина. Въртейки това в средата отваря или затваря кранче вътре, през което минава течността. В единия случай го играе като помпа, и течността циркулира между е плочи с концентрични канали, вкарани един в друг и ги зацепва заради вискозитета си, а в другия случай течността си стои по периферията, дисковете са сухи и се въртят без усилие един спрямо друг.

                              Само не ми казвай че си купил "Shimahide" от евро07. Цяла помпа със все виското си стои в кашона - зимата си стои зацепено като е студен двигателя и отцепено като е загрял. На зимна разходка щях да си прегрея тераното докато се сети да отвори.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X