Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ползвате ли кухненски робот?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ползвате ли кухненски робот?

    Аз имам някакъв за около 200 лв, ама деси в кашона. Чат пат го използвам за мелене на подправки.

    Като се замисля - ползвам най-обикновен миксер с пасатор. Имам ренде Бьорнер - идеално за шайби, кубчета и салата от зеле. Орехите ги чупя и счуквам в старо бронзово хаванче. На малкия правя сок от ябълки в една стара сокоизтисквачка марка Rotel, наследство от майка ми. Тя изкарва остатъците почти сухи, докато робота изкарва каша. Малки количества лук режа с нож, а по-големи с Бьорнер-а

    Всяко отгорните си върши работата добре, докато робота прави всичко, ама не качествено. Де да знам, този скъпия сигурно е по-добър, но не съм склонен да се разделя с такава сума.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #17
      От: Ползвате ли кухненски робот?

      Първоначално публикуван от Анжела Боянова Преглед на мнение
      ... Голям кеф беше в началото, но после като почнах да ги мия и подсушавам всичките тея джаджи и като пресметнах времето за това , ми с ножа и обикновената сокоизтисквачка и с обикновенната тел за разбиване всичко ставаше по-бързо.Хайде в голямата кутия и така до сега. ...
      Именно. Лошото на такива играчки е, че първо се чудиш къде да завреш обемистата кутия. Второ, при всяка употреба настава голямо вадене, чистене, миене, прибиране, което понякога (май често) обезсмисля евентуалното облекчение на някои операции, което може да донесе уредът. Миксер, пасатор, ренде, ножове, тел за разбиване и те така.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Ползвате ли кухненски робот?

        Пробвали сме в къщи няколко - всички са на боклука. В момента един пасатор с леко разширение - има купа с ножове и ренде. Заема малко място, върши същата работа, почиства се много по-лесно. Нещо ей такова:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DEBCB364EBD3DDF1A90A002481B479E9.jpg
Прегледи:1
Размер:15.9 КБ
ID:5620511
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #19
          От: Ползвате ли кухненски робот?

          Имам такъв отпреди има-няма 30 години и ми е драго да съобщя, че отдавна се е изплатил формално - все пак това е ваден средно веднъж на два месеца. Не знам дали се е изплатил реално - с всичката вода за миене + труд + (чат-пат) анкерпласт.

          ***

          По-конкретно - ползвам го главно за стъргане на моркови и ряпа, ако кандидатите за салата са повече от двама. Иначе специално си потърсих (и се снабдих с) ръчно ренде трепач.

          ***

          По-абстрактно - колко програми на пералната машина ползвате? И какъв процент от възможностите на компютъра.

          А любимата ми машинка в кухнята е един ръчен миксер, с манивелка. Сега ме мързи да го снимам, но - живот и здраве - ще ви го покажа.

          Поздрави!
          Искам България чиста!

          Коментар


          • #20
            От: Ползвате ли кухненски робот?

            Притежавам подобна машинка с дори малко повече функции произведена в бившата ГДР преди 35 години. Освен кафемелачката от комплекта нищо не е използвано активно. Всичко, което може робота може да се направи и на ръка с обикновени кухненски ножове. Ние сме използвали някои други функции като рязане, рендосване и центрофугата за сокове само за проба или при по-големи количества материал за обработване. Не си заслужава заради времето, което отнема да се извади от шкафовете, да се сглоби и следтова да се измие, подсуши и прибере отново. Най-доброто на нашата машинка е термозащитата на елмотора, което го прави почти вечен. Просто не може да се претовари. По далечни спомени струваше 140лв в началото на 80те години.
            Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

            Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X