Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

    Колеги отварям тази тема за да може всеки да сподели впечатленията си от проведените 6 състезания през 2014 година.

    Първо искам да благодаря на всичките 85 екипажа, които уважиха нашите състезания в трите класа.

    Сега е ваш ред да видим какво и как е било добре или зле и къде да наблегнем за да може следващия сезон да е по-успешен и с повече участници.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0372.jpg
Прегледи:2
Размер:115.9 КБ
ID:6070336

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0377.jpg
Прегледи:2
Размер:124.0 КБ
ID:6070337

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0390.jpg
Прегледи:2
Размер:145.0 КБ
ID:6070338

  • #2
    От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

    Всичко си беше наред и завърши без ициденто по трасетата от това по хубаво здраве да е
    Единствено с този правилник имаше разминавания но да се надяваме че през 2015 тези неща ще отшумят и правилата ще са еднакви за всички кръгове от шампионата
    Другото нещо което искам да засегна е: би било добре да се отпуска някои лев за гориво поне да има(все пак машините искат потдръжка )
    ще е добър стимул да избиеш някои разходи и да си на чисто за другия сезон.
    п.п. това си е мое мнение и на някои може да не им хареса
    аз нямам лоши чувства ПОЗДРАВИ на всички участници
    Suzuki samurai sj 413 jx gsm.0897876505 Ямбол

    www.youtube.com /ASK Yambol 4x4 extreme

    Коментар


    • #3
      От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

      Първоначално публикуван от soundbway Преглед на мнение
      : би било добре да се отпуска някои лев за гориво поне да има(все пак машините искат потдръжка )
      ще е добър стимул да избиеш някои разходи и да си на чисто за другия сезон.
      Това няма как да се случи, знаеш, че всички организатори разчитат на спонсори. Но както си напред в класирането, дано някой спонсор те хареса и осигури гориво за следващия сезон.

      Коментар


      • #4
        От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

        Моето мнение като участник в клас"стандарт"
        Участвах и в 6-те състезания,за мен мен номер едно е това в Русе-и като организация и като трасета.
        За правилника за догодина-като цяло не е лош и сегашния,но е добре да се спазва,особенно в частта си за асистенцията.
        За техническите изисквания към нашия клас-нормално е двигателя да си е стандартния за модела,за разрешаване да се кара с Кайман шарката на гумите-на Разград се видя че без агресивни гуми не става.
        NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
        ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

        Коментар


        • #5
          От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

          И аз да споделя моето скромно мнение - За клас СТАНДАРТ = относно ограниченията за гумите - добре , за размера ОК, за шарката -защо да има ограничение, след като могат да се съберат в калниците ? Също е добре да се помисли за лифта - дали може да има, колко да е, двигателя - оригиналния или може промяна, промени в окачването и т.н. Разград беше добър показател какво може да случва при промяна в климатичните условия - правиш трасе в сухо време, а после става мазало. Поне шарката на гумите да не се ограничава. В оригиналния вид има какво да се следи да се спазва.
          Иначе всичко беше отлично организирано и най-важното - без произшествия. Пожелавам успех и безаварийно и догодина ,
          и до нови срещи. Наздраве от Гемаксдринк
          Samurai Gemax

          Коментар


          • #6
            От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

            Аз бих искал да се промени правилото за половин врата , половин врата да се взима само след преминаване на поне 3 гуми през вратата .
            Имахме доста спорни ситуации при писането на колче . В Момента всичко е по преценка на съдиите има случаи при които джипа прегазва колчето и то стои силно ноклонено но няма две допирни точки със земята и не се пише . Има и моменти когато колчето нее добре забито и при преминаване на една гума близо до колчето пръста избутана от гумите го събаря без усилие.
            Не че това е голям проблем но е излишен повод за спорове .
            Липсата на награден фонд ще доведе до отлив на състезатели.
            Благодаря от името на нашия екипаж на организаторите на всички 6 състезания , изкарахме си много приятно купона беше страхотен.

            Коментар


            • #7
              От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

              Изядоха ви главите тези колчета
              Стояне,Францов,за следващата година предлагам стоманени тръби с основа 1 м3 бетон
              Който го сбори му пишете 2 врати
              Нищо не мога,и нищо не знам...

              Коментар


              • #8
                От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                Моята препоръка е да се опрости максимално правилника.
                Той и сега не е много сложен, но както се видя-има доста спорни казуси по които не може да се вземе еднозначно решение.
                След вече толкова състезания мисля е ясно къде са проблемите, и трябва да се помисли как за там да се направят прости и ясни правила неподлежащи на двусмислено тълкуване. Както стана с фразата "бутнато колче" в Бабово.

                Другия въпрос по който си мисля, че трябва да се поработи са съдиите. Някои са с опит, всички ги знаем, да не ги изреждам, но други макар и големи ентусиасти-от неопитност допускат грешки.
                Според мен ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва преди всяко състезание да се провежда сериозен брифинг за съдиите, който да е и нещо като обучение, да се разясняват спорни ситуации от предишни състезания, да се обяснява кое е правилното решение, изобщо да се действа в посока обучаване на съдиите за да бъдат адекватни по зоните си, и да няма две различни отсъждания на двама съдии за относително еднакви казуси.

                Голяма екстра е да се въведат камери които да са в услуга на организаторите, операторите ще имат за задача да снимат изцяло преминаването на машината през зоните, като се набляга на по-проблемните места. То си трябват и поне две камери на зона де, да снимат от двете страни, че се случва да се събори кол или да се излезе от лентата, а камерата да не го е засякла. На мен ми се е случвало когато съм бил съдия-идват да протестират, че съм им писал две колчета, а имали запис от началото до края, на който се вижда, че не са съборили кол. А аз не бих ги написал, без да съм сигурен.
                Та помислете и върху това. Със сегашните модерни телефони и други джаджи задачата е доста лесна, си мисля.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                  Очаквах тази тема
                  Благодаря на всички организатори който дадоха всичко от себе си за да направят състезанията от хубави по -хубави и адреналинът да е на МАКС.
                  За мен най-добрите съезания бяха Русе и Търново въпреки ,че им беше за сефте.На Разград се бяха постарали ужасно много но гадното време ни попречи да се изкефим до край на трасетата.В началото на сезона след като бяха готови правилниците Асен изришно попита дали ще се поменят като миналата година по време и след всяко състезаниеи не поня точно кой беше ( Стоян или Жоро) казаха ,че това са правилниците и няма да се корегират.От първото до последното състезание имаше промени по правилника и то най-вече заради нашият екипаж(визирам клас Прототип ).Първо Жоро насърчаваше да ползваме пътеки и помощни средства за да преодоляваме трудните зони пък на Зверино ново 20 намалихме времето на зоните защото много пътечки сме слагали и минаваме от всякъде.Направихте ред и посока за преминамване на вратите
                  пак заради нас.За други промени в вомента не се сещам и нямам нищо против тези промени защото каквото за мен такова и за другите но нека правилника е един за всички състезания. Относно наградният фонд знам ,че е много трудно да направиш състезание от всяка гледна точка и най вече от финансова но след като сте решили да няма награди тогава махнете и такса участие Никога не съм отишъл на състезание заради награди или някаква изгода но все пак е добре човек да има някакъв стимул.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Голяма екстра е да се въведат камери които да са в услуга на организаторите, операторите ще имат за задача...
                    То си трябват и поне две камери на зона де, ...
                    Та помислете и върху това. ...
                    задачата е доста лесна, си мисля.
                    Интересно каква трябва да е таксата участие, за да го има всичко това?
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • #11
                      От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                      Боре, всеки има някакво устройство с което да може да снима клип. Телефон, сапунерка, камера, вече са масови, та е въпрос на желание от страна на доброволците да се жертват и да снимат с тяхната си джаджа, и после при спор да дадат записаното на съдиите за преглед и отсъждане.

                      Изобщо не ставеа въпрос за пари, а за привличане на доброволци коти да снимат. Ако има отворени 5 зони едновременно-това са 10 човека които да вървят отстрани на джипа и да снимат.

                      Е, едно е пред клавиатурата, а друго на терен, но има състезатели на които им се снима всяко каране, на всяка зона, от старта до финала. Та не е сложно да се направи, стига да има доброволци с мерак.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Та не е сложно да се направи, стига да има доброволци с мерак.
                        Ти сам виждаш как се намират читави съдии. Едно е някой да снима за кеф, друго е да го помолиш- веднага си намира работа и отказва.
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #13
                          От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                          Тук ще е доста интересно следващите няколко седмици ...Но като цяло сезона приключи благополучно,което е по-важното за мен .Наистина има доста трески за дяланено в този Шампионат и това тепърва предстои да се коментира и обсъжда от организаторите.Но един ден ще си спомняме с добри спомени от къде и как сме започнали...!
                          Обаче, до тогава има време !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Боре, всеки има някакво устройство с което да може да снима клип. Телефон, сапунерка, камера, вече са масови, та е въпрос на желание от страна на доброволците да се жертват и да снимат с тяхната си джаджа, и после при спор да дадат записаното на съдиите за преглед и отсъждане.

                            Изобщо не ставеа въпрос за пари, а за привличане на доброволци коти да снимат. Ако има отворени 5 зони едновременно-това са 10 човека които да вървят отстрани на джипа и да снимат.

                            Е, едно е пред клавиатурата, а друго на терен, но има състезатели на които им се снима всяко каране, на всяка зона, от старта до финала. Та не е сложно да се направи, стига да има доброволци с мерак.
                            Коле, ние едвам събираме доброволци за съдии / затова понякога има и не толкова подготвени/ а ти искаш и репортери, че и по двама.
                            Светльо, една тениска на себестойност излиза от 12 до 15 лв. по две за екипаж плюс всички други екстри като машиносмени на багери, заплащане на полиция, медици, колчета, ленти и още куп дреболии и когато теглиш чертата току виж си излязъл на загуба. Егаси кефа.
                            ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                            ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                            0896 846 246

                            Коментар


                            • #15
                              От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                              Илияне, трески за дялане има и във Формула 1 и във WRC, въпросът е да се виждат кои са, и да се одялват своевременно.

                              Ето, Светльо каза критика 1:1, реагирайте като се обсъжда следващия сезон. Ще излязат и други критики, не ги отминавайте, ами ги обмисляйте.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X